Skocz do zawartości

Tuner z cyfry+Skystar 2 jako PVR czy to zadziała ?


mbloch
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zamierzam wykupić w C+ abonament z tunerem który podłączę jak na rysunku

301bdc0dd4159716med.jpg

1). Czy będę potrzebował coś jeszcze, aby normalnie oglądać na tunerze TV na żywo i jednocześnie nagrywać na SKYstar2 inny program, który później zrzucę na pendriva i obejrzę w drugim pokoju.

 

2). Słyszałem, że PVR nagrywają filmy zakodowane, których nie da się obejrzeć czy możecie to wyjaśnić ?

 

3). Słyszałem, że są jakieś moduły Aston czy jakoś tak ale nie mam pojęcia do czego służą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Wygląda na to, że ująłeś wszystko, aczkolwiek jeśli masz dekoder C+ identyczny jak na zdjęciu, to akurat niestety splittery z oryginalnymi dekoderami C+ działają z różnym szczęściem - przetestuj i zagwarantuj sobie przy zakupie ew. możliwość zwrotu (jeśli masz dekoder oryginalny od C+ - w innym przypadku nie powinno być żadnych zgrzytów)

2) To by było bez sensu - po co więc nagrywać, jak nie da się oglądać? ;) Raczej chodzi o to, że tych filmów nie da się zgrać z PVR-a (tego oryginalnego od C+, z innych się da) do komputera - są na stałe na HDD w tunerze i są zabezpieczone, nie wyciągniesz ich (bez straty jakości, bo przecież można przy odtwarzaniu zgrać po SCART ;) ) poza dysk.

3) Jak masz SkyStar-a 2 to i tak nie masz gdzie wsadzić tego modułu. Kartę od splittera musisz umieścić w czytnik programatora Phoenix i będzie to działać z odpowiednią wtyczką na dowolnym programie obsługującym pluginy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
2). Słyszałem, że PVR nagrywają filmy zakodowane, których nie da się obejrzeć czy możecie to wyjaśnić ?

Czy Skystar nagrywa w jakimś "normalnym" formacie np. mp4/mpeg2/xvid+aac/ac3/mp3 czy też nagrywa w chińskim, który trzeba konwertować chińskim programem ?

 

Bardzo zależy mi na tym aby zaraz po nagraniu żona mogła zgrać sobie film i obejrzeć na DVD (xvid) w sypialni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
3) Jak masz SkyStar-a 2 to i tak nie masz gdzie wsadzić tego modułu. Kartę od splittera musisz umieścić w czytnik programatora Phoenix i będzie to działać z odpowiednią wtyczką na dowolnym programie obsługującym pluginy.

Rozumiem,że muszę kupić jakiś czytnik lub programator Pheonix (czy to to samo urządzenie) ? gdzie to to podłączyć i jak skonfigurować?

Aha czy do tego czytnika będę musiał dokupić jakiś moduł np.aston aby móc oglądać kodowane programy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy mial ktos Phoenix'a na USB?

To rozwiazanie mi bardziej pasuje (brak zasilaczy) i zastanawiam sie czy dziala to bezproblemowo ze SkyStar 2HD.

Niby tworzy wirtualny COM zeby oprogramowanie bylo kompatybilne... no ale wiadomo jak jest - w praktyce moze to wygladac inaczej.

 

Z gory dzieki za jakies odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...