Skocz do zawartości

BOX+ (Philips DSR 6201/91)


dmn
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ten typ tak ma i na tym sofcie możesz kombinować, ale za dużo nie zmienisz. Co do deków oferowanych przez cyfrę lepsze od Twojego są dwa modele: Philips PVR i PaceHD. Nie wiem czego o nich się naczytałeś, ale na pocieszenie mogę powiedzieć, że działają bardzo podobnie do Twojego sprzętu (czytaj słabo), przewyższają go natomiast możliwością nagrywania. Biorąc którykolwiek z nich i porównując do twojego Philipsa raczej nie będziesz rozczarowany. Obecnie radziłbym wybrać Ci Pace HD, gdyż jest "bardziej przyszłościowy" i można w jego przypadku liczyć na jakąś poprawę softu. Ja mam Philipsa PVR od ponad dwóch lat i w ciągu tego czasu zawiesił mi się tylko dwa razy. Oprócz tego, że jest mułem i źle pokazuje godzinę żadnych problemów z nim nie mam. Obraz daje dobrej jakości, ale tu to też w dużej mierze kwestia telewizora i kabla HDMI. Fakt, włączam go dość rzadko (głównie na mecze w weekend), dlatego nie wiem jak zachowywałby się gdyby był włączony "cały czas". Z tunerów niezależnych producentów akurat Fergusona bym Ci zdecydowanie odradzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dzięki.

Przed wyborem dekodera przeczytałem fora na Sat Kurierze i tak:

Dekoder Sagemcom DSI87 HD (63 strony) który jest jakby następcą Philipsa HD to chyba tragedia;

Philips HD PVR (392 strony) więcej ma opini negatywnych niż pozytywnych, a w dodatku mam plazmę Panasonica a z nią jak wyczytałem wiążą sie następne kłopoty (pilot);

teraz biorę się za czytanie o PACE PVR HD (a to też ponad 300 stron), jak na razie wychodzi na to, że to chyba najlepszy z dekoderów Cyfry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Mam Panowie wielką prośbę o pomoc. Kończy mi się umowa, a cyfra+ zażyczyła sobie za mój dotychczasowy pakiet 100% podwyżki. W związku z tym rezygnuję z ich usług, ale chciałbym oglądać na posiadanym dekoderze programy dvb-t. Ni w ząb nie mogę jednak ich znaleźć. Przeszukiwanie programów naziemnych daje wynik 0. Korzystam z anteny zbiorczej i bez problemu odbieram telewizję cyfrową na monitorze komputerowym Samsung p2370hd z tunerem mpeg4 - siła sygnału:88; poziom błędów:0. Czy ten Philips na pewno obsługuje NTC? Co mogę robić źle że ich nie wykrywa? Czy mając z zamierzchłych czasów nieaktywną kartę (szachownica) będę mógł oglądać DVB-T?

Z góry dzięki - slawek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Listę NTC musisz ściągnać z satelity podobnie jak listę satelitarną. Jednocześnie antena naziemna musi być podłaczona. Później antenę SAT można odpiąć.

Stara szachownica musi mieć przesuniętą datę uprawnień do przodu, wtedy zadziała NTC. Bułka z masłem dla starych speców od Seca2. Nie wiem czy to legalne ale zrobić się na pewno da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam serdecznie. Chcialbym przedstawic moj problem z tym dekoderem i prosic o pomoc. Jest to moj drugi dekoder tego typu lecz na poprzednim tez ten problem wystepowal. Dekoder pracuje z TV Panasonic plazma i mam podlaczona do niego nagrywarke DVD tez Panasonic. Problem pojawia sie w czasie nagrywania np. ustawiam nagrywarke na okreslona godzine wlaczenia i wylaczenia i zostawiam dekoder wlaczony na programie z ktorego chce nagrywac, sa to z reguly godziny nocne. Gdy rano patrze na dekoder wiem juz ze jest kicha bo zostawilem dekoder na np. programie 20 a rano wyswietla np. nr.111. Nie zawsze sie tak dzieje choc dosc czesto. Czasem jest tak ze dekoder zrestartuje sie juz po nagraniu i mam caly program nagrany a czesto restart jest tuz po rozpoczeciu nagrania lub na kilka minut przed koncem . Nie wiem co jest tego przyczyna ,byl czas ze taka sytuacja nie wystapila kilka miesiecy a potem znowu. Wiem ze tego dekodera nie wymienie juz na taki sam (choc jest jeszcze na gwarancji) wiec mam prosbe o rade gdyby ktos z was spotkal sie z podobnym problemem bede bardzo wdzieczny z gory dziekuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe we Francji dawno już uaktywniono porty USB w tym dekoderze. U nas nadal jest do wykorzystania "w przyszłości ".

Jak chcą zwiększyć sprzedaż z VOD to powinni to uruchomić .Dawno temu było to zapowiadane w wywiadach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adrem, a powiedz mi jakim cudem na dekoderze z jedną głowicą chcesz ustawić pracę na dwóch głowicach?

 

Mam przełącznik sygnału tzw. diseq i dotychczas odbierałem sygnał z zeza, z astry i hot birda.Przed chwilą dzwoniłem na infolinię i uzyskałem informację,że już znają ten problem i wkrótce przywrócą pierwotną opcję.To o czym piszesz to zupełnie inna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jest tak jak piszesz,jak się wejdzie w menu, to opcja zmiany konwertera z pojedyńczego na twin nie działa.Poprzednio,rzeczywiście nie trzeba było nic ustawiać w menu,zresztą nawet nie pamiętam czy ta funkcja zmiany była uwidoczniona.Jak napisałem wyżej już znają problem,mi zależy na tym.ponieważ oglądałem trochę kanałów z astry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...