Skocz do zawartości
  • 0

Problem z Fergusonem CK 3100


ryktom
 Udostępnij

Pytanie

Witam (mój pierwszy post na forum )

 

Mam taki problem, posiadam monoblocka ruad Maximum z 4 wyjściami antenowymi, podłączone są trzy tunery : Echostar od CP, technisat od TNk i Ferguson CK 3100, na pierwszych dwóch wszystko jest dobrze, odbierają zarówno z HB jak i z Astry, natomiast są problemy z Fergusonem, wyszukuje kanały z HB i Astry, tworze listę ulubionych i po pewnym czasie – godzina dwie, niektóre kanały się zerują, tz. jest pokazane ze transporter 0, czyli tak jakby tracił sygnał z tych transponderów, dotyczy to transponderów z programami Viva polska, Patio i 4 fun oraz paczka TVP na Astrze, następnie gdy chce na nowo przeszukać te transpondery to tuner nie znajduje żadnego programu, ale siła i jakość transpondera są dobre, po czym gdy wchodzę do ustawień anteny to wtedy pokazuje się że HB nie ma ustawionego Diseqa, ogólnie wygląda to tak jakby tuner miał problemy z zapisem ustawień anteny, kanałów i list ulubionych.

Dodam, że fergusona sprawdzałem na innym kablu w tej instalacji i są takie same objawy ( na tej instalacji chodzi bezproblemowo technisat ) więc wykluczyłem uszkodzenie kabla antenowego i 3 wtyczki w monobloku.

 

W związku z tym mam pytania do fachowców

1. czy możliwe jest, że problem tkwi w starym sofcie ? w starym nie ma niektórych transponderów ( np. tego na którym jest patio i 4fun ) soft mam z lipca 2008.- zamierzam wgrać nowy ze strony oficjalnej.

2. czy raczej jest to problem z dekoderem?

3. czy jest to problem z ustawieniem anteny, a pozostałe tunery są po prostu lepsze i nie gubią sygnału

 

Jakby ktoś spotkał się z podobnym problemem to proszę o radę.

 

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

dzieki za odpowiedź

wgrałem aktualne oprogramowanie z listopada 2008 ale niestety nic się nie zmieniło, zastanawiam sie czy to awaria tunera, jednak większość transponderów widzi, ma problem tylko z nsikimi częstotliwościami na HB i z transponderem z astry gdzie jest tvp i trwam, np. tvp info, eurosport z astry odbiera, muszę jeszcze sprawdzić antene i trochę ją lepiej ustawić, jak to nie pomoże to raczej awaria tunera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...