Skocz do zawartości
  • 0

Nieczysty obraz w Aster


Tomo21
 Udostępnij

Pytanie

Mam pewien problem ze współpracą mojej karty telewizyjnej z kablówką Aster.

Mianowicie kiedy podłączałem kabel bezpośrednio do niej, nie można było ustawić większości kanałów, tuner tracił sygnał, obraz pojawiał się i znikał. Facet od kablówki zamontował mi coś takiego na kablu:

dsc00039tc8.th.jpg

 

Wszystko niby działa, ALE pojawił się inny problem. Większość kanałów ma obraz bez zarzutów, natomiast na niektórych są dziwne jakieś zakłócenia. Na TVP2 i Ale Kino jest jakiś dziwny pionowy pasek. Wygląda to mniej więcej tak:

 

image01232026tvp2iy2.th.jpg image01232030tvp21dz8.th.jpg image01232027alekinodn5.th.jpg

 

Za to na TVP Info i Nickelodeonie są zakłócenia takie:

image01232027tvpinfoaa0.th.jpg image01232028nickelodeodm8.th.jpg

 

Interesuje mnie zwłaszcza możliwość wyeliminowania tych pierwszych zakłóceń (z dwójki i AK). Da się to jakoś zrobić? Jeśli tak to w jaki sposób?

 

Dodam jeszcze, że zanim przełączyli mi na pakiet Basic (z Antena) było wszystko w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Zacznijmy od tego rozgałęźnika. Jest to najprawdopodobniej rozgałęźnik to TV, ponieważ ma blokadę kanału zwrotnego. Wszystko po to, by Twój TV nie zakłócał sieci.

 

A pasy to nie wiem czy się da wyeliminować, prawdopodobnie to "pasy" zakłócenia internetowe tworzone przez modemy/modem.

Może być tak że przez Twój (jeżeli masz) to się jeszcze by dało jakoś wyeliminować ,ale jak ogólnie to raczej nie.

 

Po za tym karty TV do komputera są czulsze od normalnego TV i łatwiej je zakłócić. Acha, ten rozgałęźnik powinien tam zostać jak jest, bo tylko gorzej będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A może istnieje na rynku jakiś lepszy od tego??

 

A co do modemu to jest on podpięty do innego gniazda i jest odpowiednio odfiltrowany więc nie powinien mieć wpływu na obraz, zwłaszcza że obraz w telewizorze jest normalny, takie coś mam tylko na kompie (a do telewizora idzie kabel z tego samego gniazda co do modemu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Możesz sam wymienić ten rozgałęźnik na inny (one nie są drogie) i zobaczysz, jakie będą efekty z innym rozgałęźnikiem. Ale najpierw ponownie zarób wszystkie wtyczki w całej instalacji, ważne, by opłot i żyłę oddzielała izolacja, tak samo, jak na tym obrazku.

 

Kiedyś miałem identyczny problem, identyczne zakłócenia i to widziane na zwykłym TV CRT. Nowy rozgałęźnik problem rozwiązał, ale przypuszczam, że przy oglądaniu telewizji na sprzęcie bardziej wymagającym (LCD, karty DVB-C) problem pozostanie (chodzi już tutaj o jakość całego okablowania), ale na wszelki wypadek warto spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W sumie to konkretnego i dobrego rozgałęźnika Ci nie poradzę, bo nie wiem, czy znajdzie się taki. W sumie mamy tutaj do czynienia z odbiorem telewizji analogowej na sprzęcie bardziej wymagającym, jeżeli na zwykłym kineskopowym nie ma zakłóceń, to jest OK. Takie karty DVB-C, czy LCD lepiej odbierają obraz cyfrowy (przypuszczam, gdyby Twoja sieć kablowa była cyfrowa, to takiego problemu na karcie by nie było). Najpierw wróć do ponownego zarobienia wszystkich wtyczek, a także poruszaj kablem i rozgałęźnikiem obserwując postęp zakłóceń na karcie - jeżeli się zniwelują w skutek ruszania rozgałęźnikiem - urządzenie do wymiany. Jeżeli na skutek ruszania kablem - taki kabel i pozostaje już z tym żyć. Możesz jeszcze podłączyć kartę przy samym rozgałęźniku przy pomocy krótkiego kabla - zobaczymy, czy zakłócenia nie są wywoływane przez długość kabla pomiędzy rozgałęźnikiem a kartą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ruszanie kablem, ani tapem nic nie zmienia, a nie mam nawet drugiego kabla krótszego żeby sprawdzić jakby było na nim.

Najdziwniejsze jak dla mnie jest to, że to jest tylko na 2 kanałach, z czego na TVP2 nic takiego nie było przed przełączeniem z pakietu Antena na Basic :/

 

A dała by coś zmiana na jakiś tap o innych parametrach (no bo ten ma 8.5 dB, to może jakby wsadzić mocniejszy to by lepiej działał? czy niekoniecznie?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A jakiej długości kabel używasz do podłączenia swojej karty? Chodzi mi o ten odcinek pomiędzy kartą a "Tap". Możesz zawsze skorzystać z kabla, który idzie do Twojego TV (domyślam się, że rozgałęźnik zlokalizowany jest przy telewizorze). Także podejrzewam, że trochę bałagan by się w domu zrobił, ale może warto spróbować.

 

8.5 dB to zapewne chodzi o tłumienie, ten tutaj ma 2-3 dB. No w sumie już sam nie wiem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...