Skocz do zawartości

Wzmacniacze ceramiczne telewizi analogowej z allegro


Rekomendowane odpowiedzi

Zerknąłem z ciekawości... nie mam pojęcia o co chodzi z tym "ceramiczny"... bzdura jakaś? :)

Ogólnie te przedwzmacniacze nie są złe, powiedziałbym - klasa średnia. Oczywiście są lepsze od tych tanich płytkowych, które ciągle ulegają wzbudzeniu, a ich parametry techniczne są wyssane z palca. Pozostają natomiast w tyle za przedwzmacniaczami dopuszkowymi Telmora czy innymi bardziej specjalistycznymi wzmacniaczami sygnału.

 

Na Allegro wypisują bzdury z stylu "wzmocnienie 70 dB" czy że jest "do DVB-T". Lepiej wejdź na stronę Dipola i wybierz najodpowiedniejszy dla Ciebie przedwzmacniacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyściutki powiadasz... to platforma Cyfrowy Polsat.

Moc nadajnik 1 Kw - odbiór do 20 km. powyżej to już różnie może być.

Można spróbować na antenie ATX (którejś z większych) oraz przedwzmacniaczu dopuszkowym PAP-630 (wzmocni całe pasmo UHF). Jednak gwarancji na poprawny odbiór brak.

 

Jakie żelastwo jest obecnie używane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie używam zwykłej anteny siatkowej z niby najmocniejszym przedwzmacniaczem , niby dlatego że pan w sklepie mi powiedział że mocniejszych nie ma bo kanały się nakładają. Jakie wzmocnienie ma przedwzmacniacz dokładnie nie wiem.

A może lepszym rozwiązaniem był by odbiór POLSATU z Przemyśla??

Dlatego zależy mi bardzo na POLSACIE ponieważ posiadam CYFRE PLUS a jak sami wiecie nie ma w paczce POLSATU :(

A KUBICA SIĘ ZBLŻA BARDZO SZYBKO :):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siatkowa + byle jaki przedwzmacniacz to kiepskie rozwiązanie.

Z Przemyśla już jest sygnał z nadajnika 100 kW, więc i na samej ATX (bez przedwzmacniacza) powinien być odbiór.

Dokładnie nie doradzę, tu musi się wypowiedzieć jakiś "tubylec" który zna warunki odbioru w tamtych rejonach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko na Kubice to polecam drugi konwenter na Astre i branie F1 z RTL.....

a do tego puchary UEFA Niemieckich drużyn w pilkę nożną w róznyc h niemieckich kanałach (oprócz Ligi Mistrzow).

 

Chyba ze Polsat potrzebny jeszcze dla innych rzeczy

ale to już OT ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...