Skocz do zawartości
  • 0

Problem z podziałem sygnału sat na 3 odbiorniki


klaudiuszozo
 Udostępnij

Pytanie

Witam. Mam następujący problem. Instalacja u mnie w domu została wykonana przez fachowca, jednak egoistyczny ojciec ma podłączony dekoder CP u siebie. Mieszkam w domku jednorodzinnym. Wszystkie kable są poprowadzone w jedno i to samo miejsce na strychu. Przechodząc do problemu. Więc tak, ojciec ma zainstalowaną u siebie platforme CP. Ja mam u siebie zainstalowaną TnK i taką samą TnK chciałem założyć u brata w pokoju. Jednak multiswitch posiada jedno gniazdo. Podłączyłem do niego Sat1, Sat2 oraz Sat3. Wszystko działało przez dwa dni elegancko. Nagle u ojca zaczeło brakować niektórych kanałów, np. TVP1 oraz TVP2, przy czym Polsat Sport odbierał mu prawidłowo. Następnie na ekranie zaczał się pokazywać napis: zwarcie LNB, sprawdź połączenie kabla lub ustawień dekodera. Rozgałezienie sygnału Sat zostało przeprowadzone na zasadzie dwóch trójek męskich, bez rzadnych splitterów. No i teraz mam pytanie. Czy aby wszystko działało prawidłowo muszę dokupować większy multiswitch? U ojca dodatkowo na jednym kablu jest puszczona Sat TV naziemna oraz Radio, ja zaś na jednym kablu mam TV naziemną oraz Radio, a na drugim dosztukowanym mam tylko Sat. Dodam, że jestem laikiem w tych sprawach. Dla lepszej wizualizacji moich laickich poczynan wstawiam zdjęcia.

sat2.jpg

sat1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Ale bajzel...

Co to za Multiswitch? Czy to w ogóle jest multiswitch? Jaki konwerter jest przy antenie?

Najlepiej to wszystko natychmiast odłącz, bo będziesz miał trochę złomu zamiast tunerów.

Nastepnie poczytaj trochę wątków o podstawach instalacji, w skrócie: nigdy nie rozdzielamy sygnału z konwertera za pomoca jakiegoś trójnika!

Chcesz kilka tunerów - zainstaluj konwerter z odpowiednią ilością wyjść i podłacz każdy tuner do osobnego kabla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Własnie oto chodzi, że niechciałbym się bawić w wyciąganie przewodów na dach, szczególnie że dostęp jest strasznie utrudniony. Co do konwertera to się nie orientuje, gdyz wracam po nocy, teraz jest ślisko i nie chciałbym po nocy latać z 3 piętra... Czy można np. zastosować multiswitch z 4 wyjściami?

 

Tzn. podłączylem to wszystko tak jak to zrobił koleś od anten. Na razie moj dekoder stoi odłaczony.

 

P.S. Chyba jednak dochodzę do wniosku, że najlepszym rozwiązaniem, będzie założenie konwertera quad. Czy ktoś może poleca jakiś konkretny? Czy te z allegro za ~70 zł z HD będą się nadawały? Czy ktoś ma pomysł, jak przeciagnąć kabel przez przewód kominowy? Na jakimś odważniku go opuścić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jedynie konwerter Quad wchodzi w grę!

 

Ten cały rozłącz i rzuć gdzieś w kąt.

 

Zakupy:

- konwerter Quad - wszystkie są dobre.

Jesli chcesz zsumować sygnał Sat. i naziemna w kierunku tunera Polsatu:

- sumator

- gniazdo

 

Podłacz do konwertera 4 kable i przeciągnij bezpośrednio do tunerów. Ten 4-y, nieużywany, możesz zostawić niepodłaczony gdzieś na poddaszu.

Na kablu, który idzie do tunera Polsatu, wstaw sumator i zsumuj na nim sygnał z anten naziemnych.

 

 

Wersja z Multiswitchem.

- multiswitch

- konwerter Quatro

- gniazda końcowe w każdym pomieszczeniu.

 

Uzyskamy 4 punkty z sygnałem sat + naziemna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Chciałem podłączyć się pod temat.Mam podłączone 3 tunery pod konwerter Quad.Jakość sygnałów na HB jest zróżnicowana w zależności od transpondera.Najsłabszy sygnał mam na Radio Swiss Classic 12399 H. Wskaźnik pokazuje 82% ale przy jakości od 53 do 61%.Inne transpondery mam mocniejsze.Mogę słuchać to radio tylko jak korzystam z jednego tunera.Po włączeniu kolejnego tunera moje radio milknie.

Pytanie brzmi:czy macie mocniejszy sygnał z tego transpondera? Bo jeżeli tak to będę musiał zbadać ustawienie anteny metoda słoneczną.

Jeżeli chodzi o programy TV to w zasadzie mogę odbierać równocześnie bo większość mają siła/jakość około 90/75%.Nie zdarzyłem sprawdzić tylko TV SF Info która jest nadawana z tego samego transpondera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pierwsza zasada... popraw skew konwertera w uchwycie - lekki obrót w prawo albo w lewo, w zależności kiedy sygnał się polepszy na tym transponderze.

Jeżeli skew nie pomoże, to moje pytanie jest następujące: czy sygnał nie spada też na innych (silniejszych) częstotliwościach w momencie gdy drugi tuner zostanie włączony? W kolejnym przypadku obstawiałbym wadliwy konwerter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Szczegółowych badań nie zrobiłem jeszcze bo sprawdzałem antenę metodą na "słonce" .Wcześniej poprawiałem skew konwertera.Wszystko bez skutku.Na razie moja obserwacja jest następująca: sygnał o jakości ok 60% spada przy uruchomieniu drugiego odbiornika spada maksymalnie na 52% i to już wyłącza sygnał Swiss Radio. TV SF Info czasami się ratuje ale na granicy.Przestawiłem położenie kabelków Quadzie nic nie pomogło.Są oczywiscie takie czestotliwości na HB które umożliwią równoległe słuchanie Swiss Radio na drugim tunerze ale większość nie umożliwia.Chyba muszę się zgodzić ze to chyba słabość konwertera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...