Skocz do zawartości
  • 0

Konwerter TWIN.


Szumski
 Udostępnij

Pytanie

16 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Nie nie ma strat no może minimalne sygnału ale precyzyjne ustawienie anteny i jest ok:)oba wyjścia mają taką samą moc w db.//A nie ma problemu.W sumie poczytaj sobie w specyfikacji nieraz się zdarza że konwerter twin ma jedno wejście słabsze:) ale rzadko. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dobry Wieczor, a ja mam znow pytanie na temat konwertera Twin tylko z innej beczki, Sytuacja jest nastepujaca, mieszkam w bloku gdzie jest tylko jedna antena satelitarna z konwerterem quatro ustawiona na Astre poprzez multiswitch rozprowadzona na 7 mieszkan, czy jesli podlaczylbym konwerter TWIN Quatro (aby odbierac Astre i HotBirda) przez multiswitcha pod ta sama antene czy wszystko bedzie dzialac poprawnie i kazdy odbieralby sygnal z satelity ktora chce? czy beda jakies straty na sygnale?? prosilbym o wyczerpujaca odpowiedz.... PS. i jak sie taka antene w takim przypadku ustawia, po srodku Astry i Hotbirda czy moze zostac ustawiona na Astre ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
trzeba by dokupić drugi konwerter quatro i uchywt zeza do anteny; antenę ustawiasz na hot birda, zeza na astrę i działa; oczywiście przy założeniu że masz multiswitch przystosowany do obsługi dwóch konwerterów a nie jednego bo inaczej to trzeba jeszcze go wymienić...

 

No tak, ale jesli kupilbym konwerter podwojny QUATRO(dokladnie taki INVERTO 0.2DB QUAD MONOBLOCK LNB) to nie dzialaloby?? musialbym kupic 2 konwertery?? myslalem ze do konwertera Twin i tak trzeba kupic uchwyt zeza heh... a po czym mozna poznac ze multiswitch jest przystosowany do obslugi dwoch konwerterow?? Pozdro i dzieki wielkie za odpowiedzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

prosze zignorowac moj wczesniejszy post, pokrecilo mi sie quattro z quadem heh... chodzilo mi o monoblock quattro, o ile juz ktos wymyslil cos takiego bo jak narazie to nie moge nigdzie znalezc... moze ktos z was moze mi pomoc? czy jest taki konwerter quattro? a jak nie to jaka moze byc najlepsza instalacja, gdzie obecnie posiadam dysze z pojedynczym konwerterem quattro i multiswitchem(raczej nie obsluguje 2 konwerterow z tego co patrzalem), nie montujac nowej dyszy z konwerterem monoblock na budynku?? z gory dzieki i sorka za wczesniejsze bzdury... pozdro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@ptachol - proszę się zapoznać z regułami jak należy pisać posty, takie dwa posty pod sobą od razu mogą polecieć do kosza.

 

Widać masz małe pojęcie o instalacjach, urządzenie o którym myślisz nie istnieje. Potrzebujesz drugiego, takiego samego konwertera - Quattro. Dodatkowy konwerter montujesz na uchwycie z prawej strony (patrząc z przodu anteny) konwertera głównego. Łączysz konwerter z Multiswitchem 4 kablami. Multiswitch musi mieć możliwość podłączenia dwóch konwerterów, jeśli nie ma - do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam:)

 

Podczepie się pod temat bo właśnie mnie te ninteresuje, zakupiłem cyfre, czasze 80cm, dekoder Philips 7201 PVR, konwerter twin maximum no i mam problem:)

 

Podłączyłem dwa dekodery pod ten konwerter i tylko cyfra jest na jednym dekoderze, na drugim brak sygnalu, czy na oby dwóch dekoderach w menu musi być wybrane pojedynczy typ czy typ twin, żeby był na dwóch dekoderach?

 

Drugie pytanie, będę kupował kolejny dekoder PVR, więc chcę mieć podłączone dwa dekodery pvr (możliwe, że tylko jeden będzie potrzebny z możliwościa nagrywania) + jeden starszy Thompson SD. Jaki więc potrzebuje dokładnie konwerter i jakie ustawienia zrobićna dekoderach?

 

Trzecie pytanie już odnosi się do splittera, jaki mam konkretnie kupić bezprzewodowy? Zakres cenowy jest spory, jakościowo również, więc jaki będzie odpowiedni dla dwóch dekoderów PVR? Ten thompson ma własną kartę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki za odpowiedź.

 

1.Niestety Philips PVR 7201 nie ma nic z opcji Diseqc, dlatego nie wiem gdzie to wyłączyć, a jutro planuję właśnie wynajem drugiego philipsa 7201

 

2. Takie coś rozwiąże sprawę?

 

http://hollex.pl/index.php?page=prod&kat=25&id=1092

 

Czy jak kupię ten konwerter to też jakieś ustawienia muszę zmienić?

 

Jeśli chcę oglądaćz dwóch różnych satelit to muszę mieć takie coś?

 

http://hollex.pl/index.php?page=prod&kat=27&id=617

 

Z góry dzięki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przy tym konwerterze nic nie musisz ustawiać http://hollex.pl/index.php?page=prod&kat=25&id=1092. Przy tym konwerterze, musisz poustawiać porty diseqc http://hollex.pl/index.php?page=prod&kat=27&id=617. Tak, zgadza się - pierwszy konwerter będzie dobry do tego co planujesz, drugi także, ale on jest dodatkowo na dwie satelity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zrobiłem kolejne testy i są dosyć zaskakujące wyniki dla mnie, szczególnie mojej dotychczasowej wiedzy :D

 

Tak jak wspominałem mam konwerter twin, który dostałem wraz z antena 80 i dekoderem Philips PVR 7201

 

I teraz tak:

 

1. Jak podłączyłem dwa dekodery to tylko na jednym wyjściu z konwertera działa cyfra, na drugim brak sygnału

2. Podłączyłem oby dwa kable z konwertera do dekodera Philips PVR i:

a) jak mam ustawiony typ konwertera na pojedynczy, to mam sygnał na 4.5, mogę nagrywać programy z innych programów niż oglądam (np oglądam C+ film, nagrywam C+ sport)

B) jak zmieniam na twin, to sygnał spada na 2.5, do tego brak jakichkolwiek kanałów

 

Z tego jak dla mnie wynika, to jest konwerter tylko do jednego dekodera albo coś jest nie tak, ktoś potrafi to wyjaśnić czemu tak się dzieje?

 

Zastanawiam się co będzie się działo przy tym quadzie jak podłącze dwa dekodery Philips PVR :lol:

 

Ten brak wyboru distecq to wina dekodera czy konwertera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
a) jak mam ustawiony typ konwertera na pojedynczy, to mam sygnał na 4.5, mogę nagrywać programy z innych programów niż oglądam (np oglądam C+ film, nagrywam C+ sport)
To chyba oznacza, że konwerter działa, bo gdyby nie działał, to nie dałoby się w pełni wykorzystać możliwości tunera.

Co do wyboru rodzaju konwertera z poziomu tunera, to powinien być Universal LNB, nie wiem jak akurat u Ciebie nazywa się ten konwerter, być może są to ustawienia LNB dla pojedynczego "Single", czyli tak jak wyżej wspominałeś. Ustawienia LNB są takie same, nawet jak zastosujemy konwerter Twin i nie powinno się ich zmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W polu "typ konwertera" mam do wyboru "pojedynczy" lub "twin". Co w takim razie może być przyczyną braku możliwości podłączenia 2 dekoderów?

 

Jak jest jeden dekoder to działa tylko pod jednym wejściem, tak jakby te drugie było tylko do nagrywania PVR :?

 

edit: dzwonilem do jednej firmy w Poznaniu gdzie oglaszają się na allegro, bede mial mozliwos kupienia konwertera quad i splittera smartwii i bede mógł ewentualnie oddać jak nie bedzie działalo. Gościu zasugerował, ze konwerter i tak może być walnięty mimo nagrywania, jutro sprawdzę co i jak

 

edit2: po wielu próbach, rzeczywiście konwerter trzaśnięty na jednym wyjściu:/ nie na grywa na różnych polaryzacjach (np tvn+ tv polonia) czas odwiedzić centrum cyfry...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...