Skocz do zawartości

Dekoder SHD-85 (z zestawu Orange)


TomPL
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, siedzę w TV SAT od paru lat, ale pierwszy raz trafiłem na problem który szczerze powiedziawszy nie wiem jak rozwiązać a wydawało by się iż jest błahy. Chyba że ten dekoder TP - Samsung to coś co swego czasu oferował CP, czyli szrot

 

Od czasu jak zaczęli niektóre programy przenosić, te zdublowane ze swoich transponderów to znikły u mnie 4 kanały i ni jak nie mogę po skanowaniu ich przywrócić z powrotem.

 

Brak u mnie Animal Planet, ESPN, Disney XD oraz nie wiem czemu na Discovery Channel mam komunikat iż kanał ten jest w pakiecie osobno płatnym.

Chyba że ja coś przespałem?.

 

Ktoś ma pomysł z was jak przywrócić te kanały do życia?

 

Szczególnie to mi na Discovery i Animal zależy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wyszukuje komplet, soft 3.01, brak uprawnień, więc samego działania nie sprawdzę.

 

Samo wyszukiwanie to chyba jakaś ściema w tym modelu. Wcześniej ludzie pisali, że mają już Czwórkę z nowych parametrów, a u mnie dopiero dziś zaskoczyła, jak dekoder sam zgłosił, że jest aktualizacja listy. Gdy sam uruchamiałem wyszukiwanie (przez instalację krok po kroku, dla bezpieczeństwa sprawdzałem nawet sygnał ze wszystkich transponderów, jakie są tam do wyboru), to niby robił, ale na koniec Czwórka i tak nie chodziła. Generalnie komunikaty o aktualizacjach itp. wyrzuca najczęściej po restarcie (jakąś minutę-dwie po) - jeśli jeszcze nie próbowałeś, można zobaczyć, czy to coś da. Więcej chyba poszaleć się z tym sprzętem nie da, brak jakiegoś resetu do ustawień fabrycznych. W menu serwisowym (D, C, D) jest tylko coś, co zwie się "Reset All Cookies", ale (przynajmniej u mnie) nie robi nic.

 

Dodatkowo zastanawia mnie czemu zgłasza liczbę kanałów znalezionych 260/271 - czemu nie 271/271 i skąd w ogóle to 271 się bierze... Mimo tego w części polskiej listę mam kompletną.

 

PS: Przewodnik do tej pory mi nie działa. Ogólnie dekoder wygląda ślicznie, bielusieński, fajny pilot. Ale wystarcza go włączyć, używać ok. minuty i czar pryska :/ Dobrze, że używam go tylko do pozyskiwania listy :D (co i tak działa jak chce)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie rzecz ujmując to ten dekoder to jakieś dziwny twór ludzi z Orange, w zasadzie to nawet nie wiem jak to nazwać.

Fakt ze może wygląd ma ok, nie wymyślony, po prostu prosty który by się wydawało ma spełniać zadanie.

 

Jednak samo oprogramowanie to jakaś kompletna pomyłka, szkoda że nie idzie na co innego zamienić bo bym to już dawno w pudło zapakował.

Spróbuję pokombinować jak mówisz, napisze potem co z tego wyszło.

 

EDIT:

Bez efektu, sprawdzałem menu D-C-D, miałem nawet małe problemy z wyjściem stamtąd,reset nie działa, u mnie kanałów jest 221/261 .

 

P.S: czy u ciebie też instalacja anteny, przed wyszukiwaniem kanałów dziwnie przeskakuje z 50 na 100% ?

Z kanałami podobnie jest, dochodzi do 50% a później w kilka sekund 70-83% i 100, nie szuka dokładnie

Trzeba chyba reklamacje złozyc bo straciłem dostęp do 4 kanałów za które płace, :?

Chyba że to rozwiążą 1 czerwca wraz z Neostrada Fiber i jakaś mała aktualizacja z racji dołączenia kanałów z "n"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - mam tak samo - dochodzi do 50% i przeskakuje na 100%. Z D-C-D u mnie da się wyjść tylko przez reset/czuwanie - niby jest Exit, ale nie działa.

 

Jeszcze możesz rzucić okiem do Instalacji krok po kroku - pod koniec jest podgląd na paski sygnału i można tam wybrać 12476H, czyli miejsce, gdzie jest m.in. Animal Planet. Ale to raczej coś z wyszukiwaniem, bo gdyby chodziło o sygnał, to wycięłoby też AXN-y, MTV Dance i kilka innych... Ostatecznie można go dać na moment pod inną instalację sat.

 

Z tego co czytałem na francuskich forach (dawali te same odbiorniki), to ogólnie twierdzą tam, że listy kanałów i soft lecą przez Ethernet, a w trakcie tego niby skanowania tuner tylko sprawdza, czy jest sygnał i jak jest - dopisuje do listy, możesz więc też sprawdzić, czy tuner ma poprawny dostęp do sieci (jakby co - nie musi być tepsa - sprawdzone), aczkolwiek znowu jeśli by całkiem nie miał, to o ile pamiętam SHD85 w ogóle bez dostępu do sieci nie startowały (najwyżej jak coś się zmieniło w tym przypadku).

 

Ale mając na uwadze to, co ja miałem z Czwórką, to po prostu jest jakiś zgrzyt z wyszukiwaniem/pobieraniem listy. Proces odbywa się na jakiś niejasnych zasadach... Może faktycznie jak coś przy okazji poruszają, to sam pobierze nową listę...

 

EDIT: Chyba faktycznie to leci po sieci - najciemniej pod latarnią - było już na forum ;)viewtopic.php?f=102&t=11037&start=270#p438963

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Z tego co czytałem na francuskich forach (dawali te same odbiorniki), to ogólnie twierdzą tam, że listy kanałów i soft lecą przez Ethernet, a w trakcie tego niby skanowania tuner tylko sprawdza, czy jest sygnał i jak jest - dopisuje do listy, możesz więc też sprawdzić, czy tuner ma poprawny dostęp do sieci (jakby co - nie musi być tepsa - sprawdzone), aczkolwiek znowu jeśli by całkiem nie miał, to o ile pamiętam SHD85 w ogóle bez dostępu do sieci nie startowały

To, że dekoder ma "dostęp do sieci" może oznaczać tylko, że livebox(czy inny router) udostępnił mu adres IP i zestawione jest połączenie SDH85-livebox, ale jednocześnie może być tak, że livebox nie ustanowił połączenia z neostradą i z aktualizacji przez ethernet nici, mimo że dekoder wystartował ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, trafiłem na to forum w poszukiwaniu rozwiązania problemu braku PSN i TV6 na SHD 85 (też mam pionowe pasy i piiii w miejscu Puls2). To jest moja ostatnia umowa z tepsą, ponieważ po raz trzeci doprowadzają mnie do szału. Chyba sobie kupię normalny tuner dvb-t, jeszcze rok pocierpię, a potem tepsa zacznie dzwonić do mnie i wtedy odreaguję. Uff.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 pytania dotyczące podłączenia dekodera SHD 85 dołączonego do neostrady:

 

1. Czy konieczne jest podłączenie dekodera do liveboxa poprzez tzw. skrętkę czy można go uruchomić bez łączenia się z liveboxem.

2. Jeżeli połączenie z liveboxem jest konieczne to czy zamiast skrętki można wykorzystać do tego adapter wifi który jest dołączony do liveboxa czy musi to być jednak skrętka? Dekoder z tego co się zorientowałem posiada wyjście USB i czy taki adapter będzie dział prawidło tak jak podłączony do laptopa.

 

Niestety nie mam możliwości w chwili obecnej tego przetestować dlatego liczę na odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gniazdo usb w tym białym dekoderku nie jest aktywne.Dekoder niestety musi być podłączony do liveboxa PRZY URUCHOMIENIU.chociaż nie musi być póżniej do netu podłączony. Dekoder najlepiej schować do szafy a karte wsadzić do tunka z uniwersalnym czytnikiem kart- chyba że się takie nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedz.

 

Próbowałem teraz na szybko podpiąć dekoder i nie chcę mi się uruchomić. Podpiąłem go pod liveboxa chwilowo odłączając kompa podpiąłem też resztę kabli i w rezultacie pojawiło mi się menu z napisem aktualizacja oprogramowania. Potem pojawiło się logo orange i za chwilę w telewizorze komunikat brak sygnału. Próbowałem kilka razy i ciągle to samo. Używałem i czerwonego i żółtego gniazda w liveboxie i bez zmian. Gdzie może tkwić problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...