Skocz do zawartości

Dekoder SHD-85 (z zestawu Orange)


TomPL
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A masz włączone DHCP ? ruter przydziela adresy z końcówka poniżej .10 ? Jeśli tak to nie będzie chyba działać najlepiej aby dekoder dostał adres IP 192.168.1.10.

U mnie jest często problem z "załapaniem" na oryginalnym liveboxie gdy wcześniej włączę komputer (na stałe przydzielony adres 192.168.1.16) - ale nie wiem czy to problem z dekoderem czy liveboxem który sam lubi się czasem zawiesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brama na 100% musi być 192.168.1.1, a nie inna

DHCP też musi działać, bo ten tuner nie ma ręcznych ustawień.

 

Oryginalnie w Liveboxie DHCP przyznaje adresy od 192.168.1.10 do 192.168.1.50,

zauważyłem, że niektóre routery (np. TP-Link zaczynają przydzielać adresy od 192.168.1.100) - może tu jest problem.

 

Sprawdź też kabel, zobacz czy PC połączy się z routerem korzystając z DHCP (ten sam TP-Link o którym pisałem miał taką przypadłość, że gdy pozmieniało się kilka opcji, to serwer DHCP przestawał działać mimo, że powinien.)

 

Internet nie jest potrzebny do działania tego tunera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wyświetliła się prawidłowa godzina to jest podłączenie z internetem. A co się dzieje jak naciśniesz na pilocie strzałkę w prawo ?

Być może będziesz musiał pierwsze uruchomienie wykonać z liveboxem, musiałbyś przejść się z dekoderem do kogoś kto ma liveboxa lub pożyczyć go na chwile. po poprawnym przejściu testu i pobraniu aktualizacji nie powinienem już mieć na swoim ruterze problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po naciśnięciu strzałki jest zero reakcji, w ogóle jest wtedy zero reakcji nawet wyciągnięcie karty powoduje zero reakcji dekodera, na telewizorze jest animacja biało-pomarańczowego paska i napis trwa test proszę czekać. Chyba jednak będę musiał poszukać kogoś z neostradą i dodatkowo z jakimś tunerem sat żeby można było wykonać pierwsze uruchomienie.

Aha a jeszcze jedno pyt. czy do pierwszego podłączenia jest potrzebne, oprócz neostrady i livebox'a, jeszcze sygnał z sat, czy może samo podłączenie do NEO wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sq9gk tak musisz miec i antene sat :D dam ci dobra rade jak mi sie pier.. :censored: ten wspanialy sprzet jakim jest ten dekoder to teraz dzwonie na infolinie nawet z byle jaka blachostka tak jak oni nam udogadniaja tak i ja im ale na duzy + im sie nalezy ze zawsze mi pomogli :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że to nie jest to mój dekoder. Mam go od kumpla, który dostał to w promocji do neostrady i chyba nic za to nie płaci. ale on nie posiada anteny sat. bo ma kablówke. i teraz będzie problem jak to mam niby uruchomić :shock:

Iść do kumpla.Zrobić pierwsze uruchomienie, tak, żeby ściągnął aktualizację. Potem przenosisz do siebie, podłączasz pod antenę sat i szukasz kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dość dosadnie skomentowałem swoje zdanie na temat całej telewizji od TP na blogu rzecznika. No, przepraszam bardzo ale to już jest jawne olewanie abonenta. Niedługo minie dwa miesiące od uruchomienia TV na życzenie a u mnie jeszcze aktualizacji nie ma. Jakieś żarty sobie stroją? DVB-T to już w ogóle brak komentarza bo zbędny. Podobnie Przewodnik :/ Nie chce rezygnować bo oferta niczego sobie ale to są jaja co robi TP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie i do mnie doszła aktualizacja, kilka nowości widać ale ogólnie nie ma szału. Spodziewałem się nieco większej kolekcji programów w TV na życzenie.

Przydatna nowość to info siła/jakość sygnału. jest również DiSEqC ale chyba na nic się to nie przyda bo lista kanałów nadal zablokowana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem dzisiaj aktualizację:) Jeśli wejdziecie w menu wyszukiwania "krok po kroku" to duża niespodzianka. Wyszukuje wszystkie 247 z 262 programów. Jak dojdzie do 247 przy pasku 60-70% to automatycznie przestaje. Gdzy daje się więcej informacji to pojawia się kilka informacji o prawdopodobnych przyczynach nie wyszukania wszystkiego w tymsygnał NTC jest zakłócony Czyżby te 15 miejsc było przeznaczone na dvb-t? I czy to już działa? Sprawdzał ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...