Skocz do zawartości

Adapter SIM -> karta


Rekomendowane odpowiedzi

Nie szukaj żadnego adaptera ja podkleiłem kartę sim taśmą klejącą i sprawdza się bardzo dobrze. mam dwa tunery i jedna kartę i czasem ja przekładam z jednego tunera do drugiego i jeszcze nie zmieniałem tej taśmy po prostu odklejam i przyklejam, użyj tylko lepszej taśmy nie takiej przezroczystej, może być izolacyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba trzeba by coś takiego samemu zbudować :)

Można by wykorzystać tego "blokerka" używanego do tunerów Cyfry. Jest nam potrzebny kawałek plastiku z złączami, co by pasowało do czytnika w tunerze. Z "blokera" powywalać wszelką elektronikę, wstawić jakieś gniazdo na SIM i połączyć wszystkie ścieżki na "blokerze" tak aby złącza od gniazda SIM były bezpośrednio połączone ze stykami na karcie. :)

Trzeba tylko poszukać odpowiednich elementów... Gniazdo SIM można by zrobić z adapterka "dual SIM" do telefonów komórkowych.

 

Trzeba troche posiedzieć z lutownica i innym pomocnym sprzętem, a powinno się udać zbudować taki adapter. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skad wiesz, ze nie polimer nie ma kieszenia CI, lecz czytnik uniwersalny? Nie znalazlem tu zadnych informacji o jego sprzet.

 

Mam (HD8800), ale rzeczywiście cena przytłacza, a w sumie nie jest to jakaś pierwsza potrzeba.

Dziękuję za odpowiedzi. W grę wchodziłoby raczej czyste rozwiązanie, bez kleju, taśmy i polutowanych, wystających wynalazków :)

Może niedługo coś się pojawi na allegro ;)

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Powinni dać ostrzeżenie, aby pochopnie nie wyłamywać sima. Nie pamiętam, ale chyba oferowany TechniSat akceptuje takie właśnie simy, zamiast typowych kart. Jednak nie każdy posiada taki tuner. A sima, jak widać, można pochopnie wyłamać. Moim zdaniem, to zwykła nadgorliwość, ale to juz chyba nawyk z telefonów komórkowych.

 

Moim zdaniem lepiej w takim przypadku kupic kolejny starter i mieć problem z głowy. :)

 

ArtS :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...