Skocz do zawartości

Nieistniejące rozgłośnie lokalne w Małopolsce


Poland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy pamiętacie rozgłośnie lokalne z Małopolski takie jak Radio Alfa (potem KRK FM), Radio Wanda i Radio Region z Krakowa, Blue FM z Gdowa, Radio Echo i Radio Galicja z Nowego Sącza, Radio Maks z Tarnowa, Radio Łan bodajże z Proszowic a także Radiofonię wraz z jej poprzednikami na 100,5 MHz w stolicy Małopolski i ewentualnie inne nieistniejące już rozgłośnie lokalne o których to nie wspomniałem a które to były w moim regionie Polski?  Ja pamiętam każdą z tych stacji na różne sposoby. Przykładowo nadające w Krakowie na 102,4 MHz Radio Alfa przechodziło ze skrajności w skrajność bo zazwyczaj grało muzykę oldies by w weekendy wieczorem zarzucić transmisję z dyskoteki Energy 2000. Radio Echo z kolei było bazą wyjściową do jingli dla Blue FM gdy już było siecią radiowa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Alfa fajnie grała. Te transmisje Energy 2000 na zywo to był rarytas jak na tamte czasy tez i pod względem technicznym i z tego co pamiętam nikt inny z pozostałych stacji tego nie robił. Dobrze się to komponowało; - za dnia duzo muzy z lat 80 i nie tylko a w weekend energetyczne szaleństwo. Z tego co wiem, mnóstwo ludzi tego Energy 2000 słuchało, w tym i ja. To były piękne czasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

mapa.gif

Co ciekawe Radio Alfa twierdziło na swojej stronie internetowej twierdziło że stacji słuchano też w promieniu 100 kilometrów wokół Krakowa według powyższej mapy co by się zgadzało bo „Energy 2000" było też znane w moich stronach. 

Tymczasem mam nagraniowy rarytas z Radia Blue FM. Za mikrofonem w roli prowadzącego audycję... Gromee czyli Andrzej Gromala!

 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...