Skocz do zawartości

Słaba prędkość internetu na kablu na sprawnym kablu w Lg


Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem gdzie dodać temat konkretnie także w razie czego sorki. Mam problem z połączeniem internetowym lg. Mam funboxa i tp linka i wifi na moim nowym Lg zbiera tylko 1m a powinno 10. Inne urządzenia działają prawidłowo  laptopy i telefonu,bYłem pewny, że coś jest z ustawieniami i dlatego nie zbiera mi smart dobrej prędkości. Dla sprawdzenia podpiąłem kable internetowy, który mam do komputera wpięty i jest sprawny i okazało się ,że jest dokładnie tak samo ku mojemu zdziwieniu. Teraz mam dylemat, czy przyczyną może być coś innego niż uszkodzenie telewizora fabryczne. Może ktoś coś poradzić co jeszcze mogę zrobić. Czy ustawineia na routerze mają wpływ na to jaka prędkość może być na takim sprzęcie, czy tylko wifi a na kablu powinno śmigać bez zarzutu jeśli jest wszytko ok z kablem i z telewizorem?? Kumpel mówi ,że na pewno nie wina telewizora ale w takim razie czemu na kablu nie ma prędkości odpowiedniej.

 

Telewizor Lg 60up8003lr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak, to sprawdzić? Ustawienia  w lh zawansowane wifi mają znaczenie mogę je spisać jak coś a w funboxie co mam sprawdzić dokładnie??

Kabel, który podpiąłem na próbę jest z funboxa a wifi mam z tp linka tam gdzie jest telewizor. Ale jeśli jest ustawione, to limitowanie, to czemu komputer na kablu chodzi na tv nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel w tym przypadku nie rozwiązuje problemu, gdyż ograniczenia w przypadku QoS nie zależą od rodzaju połączenia, a od adresacji urządzenia odbiorczego.

Szukaj w ruterze ustawień z nazwą QoS, lub ograniczanie przepustowości pasma, czy jakoś tak.

Sprawdź czy nie masz tam czegoś włączonego.

Ja Ci dokładnie nie podpowiem, gdyż każdy ruter ma to rozwiązane inaczej.

 

Te ustawienia nie są w ustawieniach Wifi, także nie w zaawansowanych, to zupełnie osobna zakładka w ruterze.

Może się także nazywać "Zarządzenia pasmem".

Musisz szukać podobnie brzmiących określeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim poście już na to odpowiedziałem. 

Gdyby prędkość łącza miała zależeć od tego do jakiego kabla są podłączeni abonenci, to do każdego abonenta z centrali musiłbyś ciągnąć osobny kabel. 

Takie rzeczy ustala się dla adresu IP lub adresu MAC urządzenia wpiętego do internetu, w Twoim przypadku do sieci domowej LAN. 

Oczywiście zakładając że masz takie ograniczenia ustawione. 

Zgaduję na podstawie opisu sytuacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...