Skocz do zawartości

Sky Switzerland


Gość Zuzia
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 10.06.2022 o 11:07, all999 napisał:

Oglądam sobie właśnie trening F2 do Grand Prix Azerbejdżanu w UHD i HDR na 77”. Tak powinny wyglądać transmisje sportowe. Obraz żyleta i bardzo dobry HDR. Tyle tylko, że po niemiecku :)

Aplikacja Sky działa bez żadnych ograniczeń terytorialnych na świeżych TV z WebOS.

6b9b963f0f8da04649b32a2d9ab15921.jpg
44bff9578a87f1b857be31c81d7a8ff5.jpg
1e32fb20c18f50c420c3013056246969.jpg
94462eb71331e006a13a4591582f897f.jpg
1615725d00316913e6755a0ebad568b6.jpg
0d1719fc934ab8248af1f0bfedf45f1b.jpg

Ja w sklepie nie widze apki do pobrania.  Podpowiesz jak odpaliłeś na LG ?  działa mi SKY na boxie zewnętrznym ale chciałem porównać.  Np. D+ lepiej idzie na webOS niz na boxie. Na boxie nie widzi DV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nolan jeśli pytasz o webos- to trzeba zmienić region w tv by wyszukało apke sky

potem vpn do pierwszego logowania, potem transmisje idzta bez vpn

 

Przy okazji kolejne małe rozczarowanie- 4K dostępne tylko w apkach lub ich dedykowanym sticku, z poziomu przeglądarki kompa niedostepne

wiec w sytuacji gdy chce oglądać UHD na webos to niestety brak opcji dźwięku samych trybun. Szkoda, mocno niedopracowane 

Edytowane przez utede
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, utede napisał:

Przy okazji- Sky na przeglądarce nie obsługuje 4K? Próbuje odpalić jakiś replay z wczoraj, np Bayern i tylko full HD opcja.  Na różnych przeglądarkach. Na webos bez problemu 

Pod przeglądarką jest maksymalnie 1080p, UHD HDR tylko pod aplikacją lub w Kodi.

 

16 godzin temu, Nolan napisał:

Jaki tam bitrate pokazuje ?

Bez zmian, w zależności od transmisji, 19,8 Mbps lub 17,7 Mbps.

 

21 minut temu, utede napisał:

w sytuacji gdy chce oglądać UHD na webos to niestety brak opcji dźwięku samych trybun. 

Zgadza się, dźwięk bez komentarza jest pod Android i w Kodi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było już parę razy pisane że SKY CH ma swoje plusy i minusy jak i to że nie jest usługą idealną.

Jeśli ktoś chce mieć dostęp do wszystkich możliwych dodatków jak i cieszyć się dźwiękiem dolby atmos lub jakością UHD HDR na wszystkich urządzeniach w tym również w filmach i serialach musi zainwestować w SKY Q, który jest flagowym urządzeniem SKY ale wiąże się to z dużo wyższą ceną.

Warto wiedzieć, że wszystkie internetowe usługi SKY takie jak WOW, NOW, SkyX, Sky Schweiz to tylko okrojone zastępniki cyfrowych SKY Q, które są przeznaczone dla osób nie chcących wiązać się umową i płacić olbrzymich pieniędzy więc nie spodziewajmy się cudów.

Najlepszą jakość, dźwięk, obraz oraz kontent otrzymamy jedynie w cyfrowej ofercie SKY Q ale jeśli chodzi o internetowe usługi sportowe to na chwilę obecną nawet taki okrojony SKY CH nie ma sobie równych w Europie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że należy docenić opcję darmową na miesiąc. Dzięki niej wiele osób ma szansę przetestować usługę pod kątem zgodności ze swoim sprzętem i choćby dziś obejrzeć dwie transmisje Premier League w UHD HDR. W skandynawskim Viaplay na próżno szukać podobnych promocji, przypominam też, że nie mają HDR, ani wyboru ścieżki dźwiękowej (choć jest 5.1). A w polskim Viaplay jak nie było 4K dla live, tak nie ma.

 

Aktualnie trwająca transmisja jest z tych z 19,8 Mbps więc może niektórzy znów mogą potrzebować VPN.

sky-cplus-schel.jpg

 

Z dodatkowego feeda z Canal+ (pakiet blue).

sky-cplus.jpg

 

 

Krótkie podsumowanie dla pakietu blue, aby było w jednym wpisie:

  • zawiera ofertę: https://support.sky.ch/hc/en-us/articles/360016880139
  • możliwość zakupu oddzielnie na nowym koncie (nie trzeba podawać nr. tel.) lub dodania do pakietu podstawowego 
  • 4 kanały przeznaczone dla transmisji UHD i 19 kanałów dla HD 
  • średnio jedna transmisja dziennie (czasem więcej) w UHD, reszta w Full HD
  • dodatkowe feedy, również dla kanałów Sky (np. z francuskiego Canal+) jeśli mamy też pakiet podstawowy
  • brak HDR (nie wiem, czy obligatoryjnie, ale nie trafiłam na żadne live z ta opcją) 
  • poza powyższym, jakość podobnie wysoka jak dla kanałów sportowych Sky
  • wymóg używania IP z kraju zakupu więc z polskim adresem transmisje nie uruchomią się
  • wysoka cena regularna CHF 29.90 miesięcznie, choć tu też bywają atrakcyjne promocje więc nie warto śpieszyć się z zakupem.

Jeśli chodzi o geolokalizację, należy z pakietu korzystać ze szwajcarskim IP, ale działa też z lokalizacją Liechtenstein. Zaznaczam, że w przypadku pakietu blue nie ma co liczyć, że jakoś obejdzie się ten wymóg. 

 

Tyle o sporcie. Jeszcze przyjrzę się ponownie pakietowi Sky Show, gdyż doszły mnie słuchy, że ponoć jakość VOD się obniżyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.11.2022 o 14:56, Zuzia napisał:

możliwość zakupu oddzielnie na nowym koncie (nie trzeba podawać nr. tel.) lub dodania do pakietu podstawowego

Nie wiem w jaki sposób to robisz. Ja muszę się zalogować (utworzyć konto) w Swisscom, a tam po kolei utworzyć login, hasło, adres i potem nr telefonu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wicek ja również subskrybuję BLUE na tym samym koncie co SKY i nie musiałem rejestrować się w SWISSCOM.

Zajęło mi to parę sekund o czym napisałem w poprzednich postach.

Musiałem jedynie kliknąć potwierdzenie zakupu gdyż kartę miałem już podpiętą do konta SKY.

Zresztą sprawdź moje poprzednie posty i spróbuj zasubskrybować w podobny sposób co ja.

@Zuziajak to wyglądało u Ciebie ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wicek chodzi Ci może o płatność via Swisscom? Nie wiem jak się taką realizuje. Można nowe konto zarejestrować bezpośrednio, wybór blue i płatność tak samo jak za Sky podstawowy: https://i.postimg.cc/kgXYSnnC/blue-pay-jpg.jpg

Jeśli już ktoś ma Sky, po prostu dobiera się blue jako dodatkowy pakiet i płaci podpiętą kartą. Można za cały pakiet 29.99 CHF lub dostęp tylko do wybranej transmisji za 9.99 CHF. 

@tenktoś mam trzy pakiety Sky, dokupywane kolejno, płatność podpiętą raz kartą.

 

 

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wiceknaprawdę nie wiem w co klikasz że przekierowywuje Cię na stronkę SWISSCOM.

Ja musiałem jedynie wybrać miesięczny pakiet BLUE SPORT i potwierdzić klikając w DIESEN PASS NEHMEN, po czym automatycznie dodało pakiet BLUE do konta SKY SPORT który już posiadałem i znowu potwierdzić zakup klikając w BESTÄTIGEN.

Zajęło mi to dosłownie parę sekund.

Ważne info dla wszystkich osób zainteresowanych pakietem BLUE SPORT.

Minimalny okres subskrypcji to 6 miesięcy choć i to da się obejść o czym dowiedziałem się na niemieckojęzycznych forach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Wicek napisał:

chciałem na próbę utworzyć konto na Blue (przez Swisscom) i się zdenerwowałem, że do tego potrzebny jest nr telefonu.

To też da się obejść jeśli się chce.

Na niemieckojęzycznych forach masz krok po kroku.

Mnóstwo niemców korzysta ze SWISSCOM i właśnie tam dzielą się poradami CO I JAK ale z tego co pamiętam to nie na wszystkim działa.

Mogę się mylić ale wydaje mi się że jeśli chodzi o przystawki to jedynie Apple lub ich Swisscom Box choć może coś się zmieniło.

Usługa Swisscom jest dobra jeśli zależy Ci dodatkowo na filmach, serialach, internecie i zagranicznych kanałach wtedy jest możliwość że znajdziesz naprawdę super ofertę ale jeśli interesuje Cie wyłącznie sport to najłatwiejszą i najszybszą opcją jest pakiet BLUE SPORT w SKY Ch.

Jedynym plusem w SWISSCOM jest to że tam cały rok masz promocje a w SKY parę razy w roku.

Jeśli chodzi o BLUE SPORT to w obecnie w SWISSCOM masz taką promocję, że biorąc na pół roku płacisz jedynie za 5 miesięcy czyli wychodzi Cię 24.99 a nie 29.99 ale warto poczekać bo zarówno SWISSCOM jak i SKY mają o wiele lepsze oferty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wiceksprawdź czy na Chromecast 4 nie masz ustawione 60 Hz.

Ja ostatnio oglądałem NBA LP i zapomniałem z powrotem przełączyć z 60Hz na 50Hz i było podobnie.

Na 50Hz chodzi płynnie.

Moja przystawka niby sama dostosowuje częstotliwość wyświetlania klatek ale w rzeczywistości  tak nie jest i muszę zmieniać ręcznie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wicek połączenie kablowe zawsze jest pewniejsze, tu mamy 4K więc wchodzi w grę większa przepływność plus dodatkowo zapas na buforowanie. Jeżeli chodzi o nieliczne transmisje wymagające VPN (lub te z pakietu blue), to oprócz lokalizacji szwajcarskiej i Liechtenstein, działa też Luksemburg.

 

 

Ponieważ Sky lubi zmieniać różne rzeczy, przyjrzałam się ponownie ich VOD. Dodają od hitowych nowości po kultowe starocie, pojawiła się kategoria Lionsgate+. Wszystko co sprawdziłam jest w stałej jakości Full HD, 7,8 Mbps, do wyboru dwie ścieżki dźwiękowe w stereo (niemiecka i angielska), podobnie napisy. Również pod przeglądarką.

https://i.postimg.cc/287MwvZF/Rod-smoka-2022r.jpg

https://i.postimg.cc/cL6hn8MJ/Lawrence-z-Arabii-1962r.jpg

 

Gangi-Londynu.jpg

 

Rod-smoka.jpg

 

Jednak z małym wyjątkiem, udało mi się znaleźć jedną pozycję w 720p co wydało mi się mocno dziwne więc poszło zgłoszenie do supportu. Początkowo nie chcieli dać wiary i zwalali winę na urządzenie, ale w końcu przyjęli więc wszystko wskazuje na to, że jest to błąd. Gdyby ktoś znalazł podobną anomalię niech poda tytuł, dołączę do zgłoszenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zuziatylko jedna pozycja ? To chyba jakiś błąd.

Jestem ciekaw czy coś z tym zrobią czy oleją.

A tak swoją drogą w niemieckim WOW (ówczesny Sky Ticket) jest dużo więcej pozycji z 720p no ale tam maksymalna rozdzielczość to 1080p.

Zresztą z wszystkich internetowych usług SKY jedynie SKY Ch ma UHD.

Niemieckie, austraickie, angielskie i włoskie wersje mają max 1080 ale tak jak pisałem wcześniej internetowe usługi SKY to tylko okrojone zamienniki SkyQ.

Z wszystkich wersji wybija się tylko SKY Ch oferując wybrane pozycje sportowe w jakości UHD HDR ale i tak zawsze będzie gorszy niż SkyQ gdzie oprócz sportu również filmy i seriale mają UHD HDR plus oczywiście lepszy dźwięk i kontent ale za to jest dużo droższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...