Skocz do zawartości

Nagrania z TV - funkcje zaawansowane


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od ok. 9 lat korzystam z dekodera DVB-T GoClever. Nagrywam dużo z TV i dekoder ten ma dwie funkcje, które są mi b. przydatne:

1. Jeśli podczas oglądania nagranego programu przerwę odtwarzanie, to przy kolejnym jego otwarciu dekoder daje możliwość wznowienia odtwarzania od miejsca, w którym przerwałem.

2. Podczas oglądania nagranego programu mogę ustawić pewien punkt początkowy i końcowy, a następnie stworzyć nowe nagranie obejmujące tylko fragment między tymi punktami.

Teraz będę musiał kupić nowy dekoder (DVB-T2) i w związku z tym mam pytanie: czy któryś z dostępnych na rynku modeli posiada wyżej opisane (lub podobne) możliwości? Bardzo liczę na pomoc...

Pozdrawiam

Piotr S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że tunery combo na Linux będą OK, na przy. Tam masz w sumie o wiele więcej funkcji do nagrań.

Jeśli chodzi o punkt 2 to zapewne będzie taka wtyczka jak np. "moviecut". Nie testowałem tego jednak, a osobiście robię to na komputerze gdzie zachodzi to bardzo szybko.

O tunerach z Linux poczytaj:
https://dvbt2wpolsce.pl/sprzet-do-odbioru/tunery-dvb-t2/65-tunery-dvb-t2-z-systemem-linux

 

Edytowane przez DanielK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Trochę się w tym rozejrzałem i chyba faktycznie taki dekoder by mi odpowiadał. Będę tylko musiał zapłacić za coś, czego i tak nie wykorzystam, tzn. możliwość odbioru z satelity.

Szkoda, że obecne "normalne" dekodery nie mają większych możliwości w kwestii PVR. Kiedyś miałem do czynienia z dekoderem podobnym do mojego GoClever, nazywał się Opticum, miał b. podobny interfejs i chyba też te potrzebne mi funkcje. Czyli prawdopodobnie był to jakiś popularny soft, wykorzystywany w urządzeniach różnych marek. Niestety, teraz pewne funkcje "wyszły z mody" i jak nie ma, to nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...