Skocz do zawartości

Odbiorniki Polsat Box - pytania, problemy, komentarze


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zwykły dekoder polsatu.Chce kupic tv ale nie wiem jaki bedzie lepszy zwykly lcd czy full hd. Potrzebuje informacji czy bede miala dobry obraz na tv full hd nie majac dekodera hd. Jesli ktos posiada taka informacje prosze o podpowiedz jaki tv bedzie lepszy lg 32 full hd czy samsumg 32 lcd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zwykły dekoder polsatu.Chce kupic tv ale nie wiem jaki bedzie lepszy zwykly lcd czy full hd. Potrzebuje informacji czy bede miala dobry obraz na tv full hd nie majac dekodera hd. Jesli ktos posiada taka informacje prosze o podpowiedz jaki tv bedzie lepszy lg 32 full hd czy samsumg 32 lcd

 

 

A ja bym polecała full HD ...zakup telewizora to inwestycja na kilka lat, ja długo czekałam aby kupić nowy telewizor ...i kupiłam LCd Samsunga (full Hd) i wiem, że będę na topie parę ładnych lat ...w porównaniu do HD Ready.

Masz teraz dekoder SD, ale być może za parę miesięcy dokupisz dekoder HDi będziesz wtedy żałowała ....

Jeżeli masz na tyle gotówki ...polecam naprawdę FullHD :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Full HD przy przekątnych tv powyżej 50', z odległości z jakiej normalnie się ogląda około 2-3 m różnic się niedostrzega, poza tym nasze hd nie nadaje póki co w full czyli 1080p i prędko się to raczej niezmieni

Myślę , że mogę podać link do pewnej stronki, tu troszkę o tym jest napisane:

http://www.nextmag.pl/index.php/artykul ... -telewizor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat jestem...naprawdę usatysfakcjonowana jakością swego

Samsunga LE40B679 i dużo czytałam , przed zakupem nowego TV.

Teraz akurat oglądam zjazd na ARD HD(bo mieszkam w Niemczech) i obraz jest perfekcyjny

Dla mnie warto inwestować w przyszłość i kupić coś co mi posłuży dobre parę lat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie załamka- 12 kwietnia kończy mi się umowa i musze ją przedłużyć (muszę - bo odpowiada mi Polsat a w szczególności Polsat Sport), posiadam starego Echostara 717

oczywiście teraz wezme dekoder HD a tu zonk! Odbiorniki Polsatu HD to jakieś średniowiecze, tylko jeden ma dysk a facet na infolinii wyliczył mi że muszę miec najwyższy abonament + dzierżawa za dekoder, wyszło coś około 110 zł mies. przez 2 lata, masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ceny odbiorników HD są jeszcze dość wysokie Ariva 200 z nagrywaniem na pendrive'a to minimum 350zł, do tego moduł CAM 200zł (ale moduł ma w sobie 3 miesiące familijnego + 1 miesiąc familijny+relax mix i pakiety HD przez 4 miesiące, więc opłaca się). Dobry (bo mały i niezawodny) jest tuner Samsung H370G dostępny w Polsacie ale jego wartość to około 200zł za nówkę, można zdobyć go już tylko jako prepaida z 1 miesiącem familijnego + relax mix za darmo.

Uważaj biorąc prepaid licz na przerwę w odbiorze spowodowaną koniecznością podpisania umowy po zamóweniu telefonicznie dopiero po zakończeniu promocyjnego odbioru. W APS zawsze są problemy z podpisaniem umowy na tuner lub CAM po prepaidzie.

 

I jeszcze jedno mi się przypomniało, szukając Samsunga DSB-H370G uważaj na używane z nieaktywaną kartą, żeby ich używać trzeba zapłacić opłatę reaktywacyjną a w niektórych przypadkach także uregulować całkiem spore opłaty abonamentowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A ja bym polecała full HD ...zakup telewizora to inwestycja na kilka lat, ja długo czekałam aby kupić nowy telewizor ...i kupiłam LCd Samsunga (full Hd) i wiem, że będę na topie parę ładnych lat ...w porównaniu do HD Ready.

Masz teraz dekoder SD, ale być może za parę miesięcy dokupisz dekoder HDi będziesz wtedy żałowała ....

Jeżeli masz na tyle gotówki ...polecam naprawdę FullHD :)

 

Ale wiesz, że żaden nadawca satelitarny nie nadaje sygnału w FullHD, prawda? ;)

 

I gwarantuję, że jakość obrazu na TV plazmowym będzie nieporównywalnie lepsza od LCD - szczególnie w przypadku telewizora HD podłączonego do źródła SD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemiecki RTL i angielski SKY nadają w FHD. Sky ostatni puścił mecz w 3D.

 

A najlepsze to są 32 calowe LCD HD ready z zużyciem energii 70-80watt za 1000-1200zł, małych plazm to chyba w ogóle nie ma. Za trzy-cztery lata jak wszyscy będą dawać FHD to kupicie sobie nowy telewizor FHD za połowę tego co dzisiaj.

Może i plazma lepsza niż LCD ale na FullHD LCD LED już ją nadgoniło. Stare LCD to nie ma co nawet się zastanawiać, kontrast i otsrość gorsze niż złe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemiecki RTL i angielski SKY nadają w FHD.
This is made possible by SES Astra’s new HD+ offering, via which the two Mediengruppe RTL Deutschland channels’ programming will be disseminated. The HDTV signals are encoded with MPEG4, encrypted and broadcast using the 1080i format.
# What format will Sky+HD broadcast in?

The highest high definition broadcast format in the UK is 1080i, with Sky+HD supporting both this and the 720p HD format.

 

Powszechnie wiadomo, że 1080i to prawie full HD a prawie robi wielką różnicę. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

A najlepsze to są 32 calowe LCD HD ready z zużyciem energii 70-80watt za 1000-1200zł, małych plazm to chyba w ogóle nie ma. Za trzy-cztery lata jak wszyscy będą dawać FHD to kupicie sobie nowy telewizor FHD za połowę tego co dzisiaj.

Może i plazma lepsza niż LCD ale na FullHD LCD LED już ją nadgoniło. Stare LCD to nie ma co nawet się zastanawiać, kontrast i otsrość gorsze niż złe.

 

Są plazmy 32' firmy LG, nikt inny takich nie robi , podobnie jak plazmy Panasonica 37'- też jedyny wytwórca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam CP od ponad dwóch lat ale dopiero od około 4 miesięcy mam problemy z zacinającymi się kanałami grupy TVN (TNV, TVN Turbo itp). Czasem przez jakiś czas (kilka godzin do kilku dni) obraz zacina się lub chwilami go brak. Po jakimś czasie odbiór jest poprawny i może tak być przez kilka tygodni po czym problem znowu wraca. Poziom sygnały w momencie gdy są problemy jest tak na oko powyżej 60% chociaż bardziej się wtedy waha niż na innych kanałach. Posiadam dekoder Samsung 305. Podmieniłem go na taki sam (pożyczyłem od sąsiada) i było to samo. Więc wychodzi na antenę lub konwerter. Próbowałem ustawiać antenę ale wydaje się że jest ustawiona poprawnie. Zmiana powodowała brak obrazu.

Zastanawia mnie to że obraz potrafi sam się naprawić więc złe ustawienie anteny to chyba nie to.

 

Jak sądzicie- kupić większą antenę (mam standardową jaką sprzedaje Polsat, kupiłem razem z dekoderem, chyba 60cm) czy / i wymienić konwerter? Mieszkam w okolicach Gdyni

Może konwerter jest źle ustawiony bo jest zamocowany na takim badziewnym plastikowym wysięgniku. Czy konwerter jakoś się reguluje? Nie wiem jaki to typ konwertera, był w komplecie z anteną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konwerter na HB musi być lekko skręcony, sprawdź ustawienia np. na http://sci.pam.szczecin.pl/~pastupam/satel/az/zez.html

 

konwerter jest OK, czasza jak masz tylko HB to jest OK, wiadomo im większa tym lepsza ale bez przesady 60cm powinna łapać w całym kraju, możliwe że uchwyt konwertera jest mało sztywny i w czasie wiatru konwerter się porusza a to powoduje chwilowe braki sygnału

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem nowy nie wiem gdzie pytac wiec zapytam tutaj Jak podpisuje umowe z CP i chce pakiet mini to musze wykupic dekoder u nich. tak jest w umowie ? Czy np moge sobie kupic dekoder uzywke od kumpla czy na allegro ?Jak to jest moze kots wyjasnic :-) chcialbym jak najmniejszym kosztem :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...