Skocz do zawartości

Odbiorniki Polsat Box - pytania, problemy, komentarze


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Spróbuj przywrócić ustawienia fabryczne dekodera, może to poskutkuje. Jeżeli już to robiłeś, to nie wiem, może odezwie się jakiś użytkownik tego dekodera. Na Samsungu EPG dla TVP 1 pokazywane jest poprawnie. Na odpowiedź czasami trzeba czekać kilka dni, aż trafi się ktoś, kto zna odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje ci bardzo za odpowiedz, czyli wychodzi na to że Polsat udaje głupiego i zmywa mnie mówiąc że jeszcze nikt z takim problemem się nie zgłosił a u nich na Echostarze jest wszystko z EPG ok. Mówią ciągle jedno i to samo, wprowadzić w tryb serwisowy,albo wyłącz i załącz dekoder a jak nie pomoże to oddać do naprawy. Teraz im powiem co o nich myślę. Dobrze by było gdyby każdy z tym problemem do nich zadzwonił to może by ruszyli tyłki z stołków i zareagowali gdzie trzeba. Bez sprawnego EPG nie mogę zaprogramować nagrywarki w Echostarze, tak mądrze jest to rozwiązane i widocznie szanowny Polsat ma to gdzieś.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam od kilku dni problem z kanałami z transpondera 12.188 tzn. mam na nich bardzo niski poziom sygnału ok.25 %. Posiadam dwa dekodery(Echostar 717A i Samsung HD) podłączone do konwertera Quad. Na drugim dekoderze (Samsung HD) problem nie występuje. Próbowałem delikatnie dostroić antenę, zamieniałem kable miejscami i nic to nie pomaga. Proszę o radę co z tym fantem zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Posiadam dekoder Cyfrowego Polsatu Echodtar 717. Zakupiłem niedawno TV LCD Sharp i mam następujący problem. Telewizor ten posiada funkcję OPC (Optyczne sterowanie obrazem), która "blokuje" działanie pilota do dekodera Echostaru. Chyba częstotiwość tego sygnału jest podobna do tej na jakiej działa pilot dekodera i dlatego jest problem. Mam zamiar zmienić dekoder na HD Samsunga DSB-H370G i mam pytanie, czy posiada ktoś TV Sharp (ja mam Sharp 32xl8e) z funkcją OPC i dekoder Polsatu np.: tego Samsunga HD i czy też występuje taki problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Marioosz1

miałem podobny problem, zasłoniłem w Echostarze kartką papieru "oczko" które odbiera sygnał z pilota i mogłem znowu dekoder obsługiwać pilotem :lol2: W moim dekoderze z przodu jest taka osłonka z ciemnego pleksi, którą ostrożnie wyjąłem i to "oczko odbiornik sygnału z pilota" zasłoniłem kawałkiem czarnej grubo oczkowej gąbki i włożyłem z powrotem plastikową szybkę. Nic nie widać i mogę bez problemu obsługiwać dekoder pilotem :jupi:

Najlepiej sam wypróbuj jaki materiał jest odpowiedni do twego pilota. Co wiem to to, że nie jest to tylko problem Echostarów, lecz czasami pojawia się przy drogich dobrych firmowych dekoderach. Niestety nie znam wytłumaczenia na to, dlaczego tak się dzieje.

Ciesze się jeśli mogłem ci pomóc :smile:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telegazeta działa z pilota TV , pilotem od tunera nic nie zdziałasz .

Nieraz telegazeta zawiesza się ( tak jest nieraz u mnie ) , wtedy odłączam na chwilę z prądu i po ponownym podłączeniu telegazeta działa .

Odłącz tuner i ponownie podłącz do prądu i wtedy próbuj uruchomić tx.

Próbuj u mnie tak działa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem podobny problem, zasłoniłem w Echostarze kartką papieru "oczko" które odbiera sygnał z pilota i mogłem znowu dekoder obsługiwać pilotem :lol2: Co wiem to to, że nie jest to tylko problem Echostarów, lecz czasami pojawia się przy drogich dobrych firmowych dekoderach. Niestety nie znam wytłumaczenia na to, dlaczego tak się dzieje.

Ciesze się jeśli mogłem ci pomóc :smile:

Niesamowite. Teraz to sprawdziłem i naprawdę to działa (zwykła kartka papieru)- teraz nie ma zakółceń przez OPC Sharpa i można spokojnie używać pilota od dekodera. Jeszcze raz dzięki za poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanko czy za pomocą dekodera Samsung DSB-S305G można po podłączeniu go do anteny satelitarnej i skierowaniu jej na HotBirda oglądać NIEKODOWANE kanały jakie są tam dostępne bez konieczności włożenia karty.

 

Po prostu mam talerz i chce mieć te kanały które są niekodowane na HotBirdzie i z tego co wiem to nie wszystkie dekodery mogą odbierać kanały bez tej karty.

 

Czekam na info bo nie wiem czy opłaca mi się obserwować daną aukcje na Allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok ale żeby te FTA oglądać to czy koniecznie muszę do tego dekodera posiadać kartę czy będzie on też odbierać kanały FTA bez karty

 

Ja nie mam żadnej karty chce kupić ten tuner i oglądać kanały FTA które są nadawane w standardzie DVB czyli cyfrowo to wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Samsung HD różni się tylko wersją: loader - 1.6 (1.8 - kanały FTA dostępne bez karty), wersja oprogramowania - 210, wersja sprzętu - 1116.

No ok ale żeby te FTA oglądać to czy koniecznie muszę do tego dekodera posiadać kartę czy będzie on też odbierać kanały FTA bez karty

Aktywna karta CP i dekoder CP to jedno (sparowane razem). Inaczej się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...