Skocz do zawartości

Odbiorniki Polsat Box - pytania, problemy, komentarze


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Błąd w opisie ...pozostałość po DSB-305g........już poprawiam

 

Byłem dzisiaj z dekoderem do reklamacji.

W APS-ie stwierdzono że dekoder jest sprawny (podłączyli go na 5 minut przełączali kanały popatrzyli w menu stwierdzili brak numeru karty i kilku jeszcze parametrów) i kazali mi odesłać karte do CP.Dali mi dekoder zastępczy jakiegoś THOMPSONA T-30 ( jest straszny co chwile się wiesza i jest ogromiasty). Teraz gdy podłączyłem swojego echozłoma ten w kółko się resetuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli wkladając-wyciagając kartę w menu dekodera nie widzisz jej własciwosci (numer karty itp itd) i przy kilkukrotnym wkładaniu dalej nic sie nie pojawia, to albo wkladasz karte zle (nie sądzę, ale z autopsji wiem do czego zdolni są ludzie) albo padł czytnik karty. Jesli karta wczesniej dzialala, a teraz nie to na 99% padl czytnik. tylko serwis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mojemu wujkowi dzis padł dekoder ta tandeta samsung H305G.Odłączajac go od tv zauwazylem brak tzw plomb(nic przy nim nie robiliśmy nigdy).Umowa została w grudniu wiec jest gwarancja.Niestety w APS stwierdzili ze nie wymienia na nowy bo nie ma tych plomb ze

niby to wujka wina.Następnie poszliśmy do znajomego świetniego elektryka speca od tv Sat ktory juz nie jeden dekoder w okolicy naprawił. Diagnoza:nie da sie naprawić bo padła główna częsc

 

Noi co teraz z tym zrobic? Umowy nie opłaca sie zerwac bo do grudnia trzeba wybulic 1000zl (relax mix film) i nie ogladac.Mozna przełożyć wciąż aktywną kartę do drugiego dekodera od CP ktory służy FTA? mozna kupic jakis dekoder CL i do niego włożyć ta kartę i dalej płacić i ogladac? Czekam na wasze opinie moi kumple tv sat :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karty z jednego dekodera CP do innego dekodera - czy to od CP, czy też jakiekokolwiek innego dekodera, który kupiłbyś na własną rękę - nie da się przełożyć - nawet gdyby był to ten sam model dekodera :| A to za taką sprawą, że karty w CP są parowane z dekoderami tzn. dana karta pracuje tylko z danym dekoderem i wyłącznie z tym (temat już setki razy poruszany na tym forum) :wink: To samo dotyczy modułu CI, który jest potrzebny, aby odpalić CP na swoim dekoderze - dana karta współpracuje tylko z tym modułem, który bierzesz od CP :| A to wiąże się z wydatkiem na moduł:

- z nową umową

- lub w pre-paidzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pewien dość denerwujący problem z odbiorem kanałów. Dekoder- Echostar DSB 717.

 

Otóż- obraz z prawej strony ekranu jest przycięty (tzn np nie widać jedynki z godziny "19:00" na pasku Polsatu News czy prawej strony wyniku meczu....), a z lewej strony zostaje czarny pas

Wygląda to tak, jakby dobrze ustawiony obraz przesunął się z niewyjaśnionych przyczyn w prawo

Zmiana ustawienia proporcji ekranu nie pomaga. W czym może być problem ??:|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu dostałem w APSie dekoder zastępczy THOMSON-DSI30PO.......Tak sobie skakałem po kanałach i doszedłem do kanału 96 i zaczęła ładować mi się jakaś aplikacja. Poczekałem chwilke jak pisało i już po chwili wskoczyło mi okienko z wyborem kilku (śmiesznych tandetnych) gierek(moja siostrzenica aż piszczała ze śmiechu jak zobaczyła gierke UL), mogłem sprawdzić numer karty i do kiedy opłacony abonament, mogłem sprawdzić pogode, jest tam jakiś przewodik, knfigurator. Było tam jeszcze coś o jakichś mailach i sms-chat ale tym się nie bawiłem. Czemu w obecnych dekoderach tego nie ma. A może jest to tylko nie potrafie włączyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, na nowych dekoderach CP, tego nie uruchomisz :| a to na co trafiłeś, to jest Portal ITV, a za nim - na kanale 98 - znajduje się Pogoda; są to interaktywne kanały, które działają tylko na starszych dekoderach m.in. na tym co dostałeś oraz na Sagemach :] A na nowych Echostarach i Samsungach oraz na Mini D1 te kanały nie działają, ponieważ do ich poprawnego działania w dekoderze potrzebna jest obsługa systemu "Mediahighway", którego z kolei nowsze dekodery CP nie posiadają :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pewien dość denerwujący problem z odbiorem kanałów. Dekoder- Echostar DSB 717.

 

Otóż- obraz z prawej strony ekranu jest przycięty (tzn np nie widać jedynki z godziny "19:00" na pasku Polsatu News czy prawej strony wyniku meczu....), a z lewej strony zostaje czarny pas

Wygląda to tak, jakby dobrze ustawiony obraz przesunął się z niewyjaśnionych przyczyn w prawo

Zmiana ustawienia proporcji ekranu nie pomaga. W czym może być problem ??:|

Musisz ze swoim sprzętem udać się do Dystrybutora w celu sprawdzenia usterki. Odbiornik zapewne do naprawy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam jestem nowy ale nie zielony :D no zawodowcem tez niejestem :brawo: jesli chodzi o cyfrowy polsat to mam dekoder samsung dsb h370g i naprawde sprawuje sie wysmienicie (lepiej od ferdka :lol: ) odbieram na nim kilkanascie kanałów HD FTA jak i inne niekodowane a przy okazji oferte polsatu :P naprawde polecam tego samsunga :mrgreen: :> :curious:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz powiedzieć ile satelitów odbierasz :?: Obrotnicą dekoder ten nie potrafi sterować. Zainteresowało mnie kilkanaście kanałów HD FTA. Ja odbieram ich pięć (dwie satelity)

 

Edit: Dobra, widzę, że masz Triaxa 110 prawdopodobnie z czterema konwerterami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam!

Mam taki problemik, że nie mogę na swoim DVR-747 dodać nowego satelity ani niektórych tp. W menu mam astre 2 ale nie mam eurobirda. Nie mogę dodać (nie wiem czemu) transponderów eurobirda do astry 2 (choc niektore tp eurobirda są już standardowo wpisane pod astre 2). Znajduje mi tym samym kilka programow z eurobirda ale niestety nie wszystkie:-( Tp astry, których wcześniej nie miałem dodałem bez najmniejszego problemu. Chciałem, więc dodać eurobirda (satelite od początku) i przypisać mu parametry tp astry2 i erobirda ale niestety i tu mi nie poszło:-( Przy wpisywaniu satelity mam podać parametry pierwszego Tp satelity (eurobirda) - podaje takie:

11222

H

27500

ale pola Ok czy dodaj następne robią się aktywne na 1sekunde i gasną jakby był jakiś błąd? Tak samo było przy próbie dodania Tp eurobirda1 pod Astre2?

proszę o jakieś wskazówki

Dziękuje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zależy jak masz ustawioną antene jesli główny konwerter patrzy na hodbirda a antena to nie większa niż 80 cm. to jest normalne w tym przypatku masz źle ustawioną antene i za małą a jesli masz 90 lub większą to przestaw ją na stre 19.2 stopni i jeden zes na hodbirda a drugi na astre 28stopni i powinło wszystko grać .Musisz jeszcze ustawić płaszczyzne tego konwertera czyli nim obracać w obejmie aż do uzyskania jak najlepszej jakości (oczywiście obracając go dosłownie co milimetr w prawo lub lewo) i ostatnie zobacz jak spisuje się tuner przy dodawaniu jakiegoś transportera z hodbirda jesli doda to tuner jest ok jesli nie to daj go do serwisu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :smile:

Mam problem z dekoderem. Wlasnie otrzymalam dekoder mini, wszystko zostalo podlaczone prawidlowo ( tak mi sie przynajmniej wydaje :) ). Problem jaki mam to pomaranczowa dioda, ktora sie nie zmienia ani na zielona ani na czerwona :( probowalam odlaczyc go i podlaczyc ponownie ale to nic nie daje.

Co moze byc przyczyna takiego zachowania dekodera?

Prosze o pomoc, albo chociaz jakies wskazowki. Dziekuje z gory! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy może mnie ktoś oświecić o co chodzi z tymi dekoderami HD Samsunga na pewnej platformie aukcyjnej?

Ponieważ mój stary sagem, którego onegdaj dostałem za 5 letniego Thomsona (płaciłem w APS 25 zł za wymianę) odchodzi w niebyt i pamięć mu nawala postanowiłem wymienić dekoder ponownie. Niestety wszyscy wiedzą jakie są aktualnie w Polsacie warunki wymiany, postanowiłem więc kupić jakiegoś używanego samsunga 350G od kogoś, kto zrezygnował, a tu proszę! Sklepy RTV oferują Samsunga H370G z gwarancją, w pre-paidzie z 1 miesiącem gratis za 199 zł, czyli 100 zł taniej niż polsat i bez umowy! Zanim się zastanowiłem dekodery te były już po 139 zł, a dziś pojawiła się oferta za... 119 zł. Za tyle to ciężko dostać używany dekoder SD, a tutaj HD + miesiąc abonamentu. Słyszałem pogłoski, że to te dekodery, które zostały im z promocji samsunga z telewizorami, ale jakoś dziwnie jest ich coraz więcej, więc albo tyle telewizorów nasprzedawali, albo to jakaś inna zagrywka (samsunga, albo nawet samego polsatu) Kupił ktoś coś takiego, albo wie więcej na ten temat???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli cena tego dekodera będzie porównywalna z jednomiesięcznym abonamentem gratis, to warto go kupić.

 

To co udało mi się ustalić toto, że Cyfrowy Polsat nie za bardzo chce podpisać umowę - lojalkę - na dekoder tak zakupiony.

W związku z tym, aby oglądać pakiety Cyfrowego Polsatu, należy wnosić odpowiednio wyższe opłaty takie, jak w systemie prepaid, czyli bez podpisywania stosownej umowy z CP.

 

Może ktoś z przedstawicieli Autoryzowanych Punktów Sprzedaży CP, w tym temacie się wypowie? A może nawet ktoś z Centralnego Punktu Obsługi Klienta CP? Może!

 

Byłoby nam miło :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli cena tego dekodera będzie porównywalna z jednomiesięcznym abonamentem gratis, to warto go kupić.

 

To co udało mi się ustalić toto, że Cyfrowy Polsat nie za bardzo chce podpisać umowę - lojalkę - na dekoder tak zakupiony.

W związku z tym, aby oglądać pakiety Cyfrowego Polsatu, należy wnosić odpowiednio wyższe opłaty takie, jak w systemie prepaid, czyli bez podpisywania stosownej umowy z CP.

 

Może ktoś z przedstawicieli Autoryzowanych Punktów Sprzedaży CP, w tym temacie się wypowie? A może nawet ktoś z Centralnego Punktu Obsługi Klienta CP? Może!

 

Byłoby nam miło :wink:

 

a bez umowy o ile są wyższe te opłaty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak (mam pakiet familijny po umowie i chcę wymienić dekoder na HD):

1. Robię podmianę zgodnie z ofertą CP

koszt 299 zł, umowa na 24 miesiące, gratis 6 miesięcy kanałów HD (tylko), bez HBO.

2. rezygnuję i zawieram nową umowę

koszt 299 zł, umowa na 29 miesięcy, gratis 1 miesiąc max. +5 miesięcy familijny.

3. rezygnuję i kupuję dekoder w sklepie RTV

koszt 117 zł (aktualnie i tanieją), gratis 1 miesiąc

3a) pozostaję na pre-paidzie umowa 0 miesięcy, abonament +5 zł, płacę kiedy chcę, obowiązują mnie podwyżki

3b) zawieram umowę na 29 miesięcy (upgrade z FTA), abonament gwarantowany przez okres umowy 37,90 zł

 

Abstra[beep]ąc od okresu umowy (wytrzymałem 8 lat wytrzymam i 2 :D

Ad1. 299 zł - (3kanały*6zł)*6miesięcy =180 zł

Ad2. 299 zł - 87,80 (o ile dobrze rozumiem) -37,90*5miesięcy = 21,70 zł

Ad3. 117 zł - 87,80 = 29,20 zł

 

Jak widać podmiana najmniej się opłaca. Pozostałe opcje mniej więcej porównywalne 7,50 różnicy, ale więcej trzeba wywalić od razu.

Oceny, opinie, komentarze, a przede wszystkim poprawki w rozumowaniu mile widziane. (punkt 1 naprawdę mnie wkurzył :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...