Skocz do zawartości

Odbiorniki Polsat Box - pytania, problemy, komentarze


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Juz tak robilem i to nie ma znaczenia czy jest na ustawieniach automatycznych czy na recznych.Przydziela adres IP ale nie przydziela dzieerzawy na ten oto adres .Gdy wchodze w iple to sie wyswietlaja kanaly ktore moge wlaczyc ale po nacisnieciu odtwarzaj laduje sie i po chwili pokazuje w lewym gornym rogu znaczek ""STOP"" i dekoder sie zawiesza. Bylem z dekoderem w punkcie cyfrowego polsatu i gosiu po podlaczeniu do neta odrazu mial mozliwosc odtwarzania materialow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może masz net 6Mbit/s a w rzeczywistości ciężko mu osiągnąć 2Mbit/s żeby ipla poszła. Jaką masz prędkość łącza w testach??

 

Piszesz że wszystko się wyświetla tylko nie odtwarza nic z ipli. Połączenie router<->dekoder jest więc to nie wina dekodera. Obstawiam na szybkość łącza. Materiał z ipli się buforuje a po chwili staje bo nie ma na czym "ruszyć " takie jest moje zdanie. A wyświetlana "dzierżawa" mało ważna jest nie sugeruj się tym :)

 

PS: Odłączałeś i podłączałeś dekoder z prądu ?? "Dekodery CP to taki twór że lubią to" :lol: i wtedy po takim zabiegu cudem wszystko działa.

Odłącz (wyłącz) wszystkie urządzenia podpięte do routera również te przez WiFi i wtedy odpal iplę na dekoderze CP :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wyczytałem w necie że CP zaczyna wymieniac uszkodzone dekodery SD na HD, moj mini ktory posiadam od poczatku umowy moze nie jest uszkodzony ale sprawny tez nie co jakis czas przywraca ustawienia fabryczne tzn zawiesza sie a potem musze instalowac kanaly CP jakbym to robil pierwszy raz na maxa wkur... kiedy dodatkowo porobie sobie swoje listy i pododaje kanaly z Astry.

 

Czy taki dekoder mozna uznac za uszkodzony? kiedys pytalem sie w APS-ie i mowili ze oczywiscie wymienia ale na SD, nie wiem czy mam pedalowac w ciemno, moze ktos mi poradzi co robic albo ktos ma doswiadczenia w wymianie sprzetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prędkość mam na poziomie 5Mbit/s. Więc to nie to. Jeśli chodzi o dzierżawę to:

Dzierżawa to określony przez serwer DHCP czas, przez jaki komputer kliencki może korzystać z przypisanego mu adresu IP. Gdy dzierżawa zostanie utworzona dla klienta, staje się aktywna. Przed wygaśnięciem dzierżawy adresu klient zwykle odnawia ją na serwerze. Dzierżawa staje się nieaktywna, jeśli wygaśnie lub zostanie usunięta z serwera. Czas trwania dzierżawy określa, kiedy dzierżawa wygasa i jak często klient musi ją odnawiać.

Ale u mnie tej dzierzawy nie tworzy i pewnie to jest problem.Raz sie zdarzylo ze dzierzawe mialem i wtedy ipla dzialala normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Orange i router siemens gigaset 504 ag.

 

Edit:

Dzierżawa wygasła i teraz wyskakuje tylko jakiś błąd (nic się nie wyświetla bez dzierżawy, tylko błąd). Po włączeniu DHCP i zresetowaniu routera i wyłączenia i właczenia z prądu dekodera wszystko wróciło do normy. Przydzielona dzierżawa musiała zostać bo nie wyłączyłem dekodera od prądu :doh::facepalm::crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie mam własnościowy dekoder Echostar DSB-717 w tzw. pre-paid, otwierałem kiedyś w nim obudowę i zrobiłem mu lepsze chłodzenie wycinając te blaszki wytłoczone. Za jakiś czas podpisuję umowę na określony pakiet np. Mini HD i w okresie trwania tej umowy dekoder się psuje. Pytanie czy przysługuje mi wymiana na dekoder HD, pomimo tego, że ingerowałem wcześniej w dekoder?

 

A jak mogę wymienić to zdaję ten mój stary dekoder własnościowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A jak mogę wymienić to zdaję ten mój stary dekoder własnościowy?

 

Jeżeli jest własnościowy to można wymienić nawet jak zrobisz z niego prom kosmiczny. Podmiana będzie polegać na tym (przy zawarciu nowej umowyna czas określony), że otrzymasz nowy dekoder HD, a ten własnościowy możesz dalej przerabiać albo schować do szafy. Najlepiej dowiedzieć się na infolinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie czytajcie ze zrozumieniem i nie wprowadzajcie w blad! On ma dekoder FTA na ktorym chce podpisac umowe, jak chce nowy dekoder to musi podpisac umowe na nowych warunkach i z nowym dekoderem a wy mylicie pojecia. To wtedy traktowany jest jak nowy klient, ale jak podpisze na tym starym ktory ma uszkodzenia mechaniczne i on pozniej sie popsuje to mu nie wymienia go gwaranfyjnie w APS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to napisałem, że nie bo jest uszkodzony mechanicznie, gdyby nie to to dostałbyś dekoder HD 3000 na własność (stary trzeba oddać bo to wymiana gwarancyjna) w przypadku awarii starego w okresie umowy na pakiet płatny, a tak zaproponują Ci podmianę na udostępniony dekoder HD (bez oddawania starego) i oczywiście z aneksem na umowę na minimum pakiet Mini, dokłada oferta będzie widoczna tylko w systemie, ale będzie to umowa na minimum 15 mies. Jak na to nie przystaniesz, to dostaniesz zastępczy do końca trwania umowy na pakiet płatny i potem będziesz musiał go oddać, więc darmowego nie pooglądasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Zamierzam zmienić TNK na Cyfrowy Polsat i w związku z tym chciałbym zapytać czy trzeba ustawiać na nowo antenę czy po prostu podłączam dekoder Cyfrowego Polsatu pod obecnie zamontowany talerz i konwerter i wyszukuję kanały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, czy wy też macie taki cyrk z dekoderem Mini HD2000? Od nowości reaguje na pilota tylko gdy wycelujemy go idealnie w dekoder (chociaż baterie są dobre), a ostatnio zaczął się przy włączaniu zawieszać i trzeba go odłączać, żeby było dobrze. Już 3 raz z rzędu mi się to przytrafiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...