Skocz do zawartości

Odbiorniki Polsat Box - pytania, problemy, komentarze


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Od piątku jestem użytkownikiem dekodera Mini HD 2000 i dzisiaj chcąc włączyć telegazetę wyświetla się na TV komunikat „ niedostępny”. Czy coś jest z dekoderem nie tak czy po prostu nie ma tej funkcji? Zaznaczam, że wcześniej nie sprawdzałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zdecydowany wejść w tę ofertę.Doradcie mi który wybrać czy samsunga czy echostara.Mam pytanie czy te dekodery w tej ofercie moga pracować z 4 satelitami tj astrą 19 ,astrą 28, HB i astrą 4 czy znajdzie mi kanały z tych satelit. I czy to prawda że echostart ciagnie 35W energii.Czy będę mógł ustawić kanały tak jak chcę i czy bedę mógl wyszukać samodzielnie kanały z tych 4 satelit. Nigdy nie miałem do czynienia z CP a czytam tutaj że abonenci CP np czekają aż im dołaczą jakiśkanał FTA z satelity który już dawno jest tak jakby sami nie mogli sobie wyszukać na satelicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam,

 

zauważyłem w cenniku że opłata za udostępnienie dekodera HD wynosi 15 zł, czy to oznacza że gdybym podpisał umowę teraz z CP to do abonamentu 39,90 doliczane jest te 15zł miesięcznie ? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Moje pytanie dotyczy ewentualnej możliwości uruchomienia karty cyfrowego polsatu z dekodera F300 na dekoderze Samsung H370G.

 

Ale po kolei :wink:

 

Kupiłem 6 dni temu pakiet Familijny HD w CP, dostałem do tego dekoder F300 i w pośpiechu nie zauważyłem przy podpisywaniu umowy, że jest to dekoder SD, bez wyjścia HDMI, a sprzedawca nie zaproponował nawet innego, mimo, że w pakiecie mam kanały HD i posiadam telewizor LCD Full HD.

 

Dostałem od znajomego dekoder Samsung H370G, ale jak już zdążyłem się przekonać organoleptycznie po włożeniu karty z dekodera F300 nie odbiera zakodowanych kanałów (z resztą karta z mojego drugiego dekodera Echostar 7200 też nie działa na Samsungu, ale myślałem, że to typowe tylko dla Echostarów, bo trochę kiedyś o tym czytałem).

Czy jest jakaś możliwość żeby karta z F300 zadziałała w tym Samsungu, czy po prostu mogę już go sprzedać dalej?

 

Dzwoniłem dzisiaj na infolinię do CP i trochę dziwili się, że jakiś sklep sprzedał jeszcze dekoder F300 i że sprzedawca nie informował o innych możliwych dekoderach.

Dowiedziałem się też, że nie ma już zapisu w umowie, że mogę w ciągu 10 dni rozwiązać umowę bez podawania przyczyn (podobno taka możliwość jest tylko przy zakupie przez internet), co mnie trochę zdenerwowało, bo myślałem, że wycofam się z tej oferty z tym dekoderem. Jutro będę jeszcze działał w punkcie sprzedaży, żeby znaleźć jakieś rozwiązanie z dekoderem HD.

 

Co Wy o tym sądzicie? Jakie działania można podjąć?

 

Pozdrawiam

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadna karta CP nie będzie działać w innym tunerze ponieważ karty są parowane (przypisane) do konkretnego dekodera z jakim tą kartę otrzymujesz.

Sprzedawca mówiąc otwarcie cię okantował i ja bym mu tego nie popuścił bo to skandal oferować komuś szmelcowaty F300 do pakietu z kanałami HD.[beep] nie poinformował ciebie że jest to dekoder SD bo widocznie pozbywają się teraz tych tunerów wciskając je na siłe komu popadnie. Nie jestem pewien czy nie masz prawa do zwrotu tego sprzętu.Postrasz ich czym się tylko da i nie dawaj za wygraną!!!!

Powinni ci zaoferować np.HD5000 albo nowy tuner HD2000 który jest dekoderem HD,prostym bo prostym ale odbierzesz na nim pakiet za jaki płacisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna odstapic od umowy bez podania przyczyny tylko wtedy gdy umowa zostala zawarta telefonicznie lub internetowo poza punktem CP.Nalezy to dokonac w 10 dni od zawarcia umowy telefonicznie.Rezygnacje nalezy wyslac poczta za potwierdzeniem wysylki (listem poleconym).

Moze da sie zglosic wypowiedzenie lelefonicznie,a potem wyslac poczta j.w.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem teraz dwie reklamacje przez ICOK i maila. Jutro jeszcze będę w punkcie sprzedaży CUDIM w Łodzi na ul. Kolumny, gdzie kupowałem ich usługę i użyję reklamacji (w których zgłosiłem również nieuczciwe praktyki owego punktu) jako argumentu w walce z CP. Przede mną jeszcze dwie osoby kupowały usługi CP u tego sprzedawcy i obie dostały właśnie F300.

 

 

Szkoda trochę tego Samsunga, bo to fajny dekoder, zwłaszcza jeśli chodzi o układanie listy kanałów ulubionych. W takim razie trzeba będzie go sprzedać, może w jakiś sposób komuś się przyda, nawet do odbioru FTA, jeśli jest sparowany z konkretną kartą CP.

Wydawało mi się inaczej, bo czytałem kiedyś, że z przekładaniem kart pomiędzy Samsungami nie ma problemów, a takie występują tylko pomiędzy Echostarami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz pakiet? W każdym momencie umowy możesz podmienic dekoder wraz z upgradem do umowy chyba ze zalegasz z płatnościami zadzwoń na infolinię i popros o przedstawienie oferty

 

Nauczka na przyszłość umowy zawierają na infolinii rozmowy masz nagrywane jak zostaniesz wprowadzony w błąd to masz szansę.na pozytywne rozpatrzenie reklamacji ewentualne 10 dni na odstąpienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza odstąpieniem od umowy jest unieważnienie umowy. Wystarczy udowodnić że sprzedawca sprzedał Ci dekoder na którym nie możesz odbierać kanałów które masz w umowie. To jest łatwe, bo tak jest. I dodatkowo że nie informował, że sprzęt nie pozwoli w pełni korzystać z usług oferowanych w umowie. Poczytaj co masz w umowie napisane, jak nie będzie odpowiedniego oświadczenia że wiesz że dekoder nie pozwala na odbiór wszystkich kanałów gwarantowanych w umowie, to możesz twierdzić że zostałeś oszukany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem Familijny HD. Konsultant na infolinii mówił, że można wybrać lepszy dekoder w trakcie trwania umowy, ale wiąże się to ze zwiększeniem pakietu - nie wiem, nie sprawdzałem tej informacji.

 

Ale w tej chwili to nie jest istotne. Dzisiaj byłem w punkcie sprzedaży, był inny sprzedawca i jak zobaczył umowę, to powiedział, że takiej konfiguracji: dekoder SD, pakiet HD on nigdy nikomu nie sprzedał i dziwił się, że coś takiego ich sprzedawca mógł skonfigurować i wciskać klientom (pomijam już nawet nic nie znaczącą różnicę w cenie: 1 zł SD, 49 zł HD, ale po prostu o czymś takim nie poinformował, tylko każdemu sprzedawał F300).

Poszła też reklamacja złożona przez pracownika w punkcie - stwierdził, że sprawa do rozwiązania przez centralę jak najbardziej na moją korzyść i będzie wymiana na HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...