Skocz do zawartości

Odbiorniki Polsat Box - pytania, problemy, komentarze


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pytania:

 

001 # Czy kanał Eurosport 2 zwykły - ma prawa do pokazywania Bundesligi ?

002 # Czy Eurosport i Eurosport 2 w CP - to te same wersje, które ma N ?

 

Bo mi chodzi tylko o mecze Bundesligi - kojarzyły się mi wyłącznie z Eurposport 2 HD.

Dlatego jak pójdzie zaoszczędzić to nie będę zamawiał HD na module CP.

Tylko zamówię sobie zwyczajny pakiet gdzie będzie zwykły Eurosport 2.

 

Dzięki z góry za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eurosport 2 nadawany na rynek polski transmituje mecze Bundesligi, zarówno w SD jak i HD. W CP, n i C+ są te same wersje programów. Cyfrowy Polsat zmienił wersję Eurosport 2 jako ostatni, stąd możesz znaleźć archiwalne wpisy dotyczące braku Bundesligi w polsatowym Eurosporcie 2 - nie przejmuj się nimi, bo są nieaktualne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanko. Mam nadzieję, że w dobrym dziale i temacie. Planuję wymienić swojego leciwego Sagema na dekoder HD. Z dekoderów będących obecnie w ofercie, który będzie najlepszy? Czas załączania, szybkość zmiany kanałów, zawiechy, a raczej ich brak, odbiór kanałów HD, własne listy programów (marzenia?)? Co warto wziąć, a czego unikać? Czy warto interesować się PVR (DVR)? Z góry dzięki za wszelką pomoc

Pozdrawiam.

 

Ja proponuję Samsunga HD , ale podobno już ich nie ma . Mimo faktu że tuner ten nie posiada twardego dysku to jest ( jak do tej pory , według mnie ) chyba najlepszym tunerem w CP .

Każdy tuner HD z CP ma swój dział , poczytaj i sam ocenisz te tunery , ich wady i zalety . Każdy ma inne wymagania co do jakości i parametrów danego tunera . Musisz sam ocenić co Ci się podoba w danym tunerze , a co uznajesz za wady .

Tak więc pozostaje Ci lektura i podjęcie właściwej decyzji .

Życzę trafnego wyboru .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanko. Mam nadzieję, że w dobrym dziale i temacie. Planuję wymienić swojego leciwego Sagema na dekoder HD. Z dekoderów będących obecnie w ofercie, który będzie najlepszy? Czas załączania, szybkość zmiany kanałów, zawiechy, a raczej ich brak, odbiór kanałów HD, własne listy programów (marzenia?)? Co warto wziąć, a czego unikać? Czy warto interesować się PVR (DVR)? Z góry dzięki za wszelką pomoc

Pozdrawiam.

Witam.Ja posiadam echostara dsb- 606 i echostara hds-400e.O pierwszym pisał nie będę bo wiadomo.Jeśli chodzi o hd to najnowszy wynalazek cp jednak nie do końca udany moim zdaniem.Po pierwsze brak własnej listy kanałów.W 606 jest taka możliwość.Stosunkowo wolne przełączanie kanałów(zwłaszcza hd)Czasami pokazuje brak sygnału a po 5 sekundach sygnał przychodzi. Po za tym może być.Kolega ma 7200 wszyscy mówią że to to samo co 400e tylko w innej obudowie tyle że jemu potrafi w ciągu godziny wyłączyć się 3 razy.Mnie się to jeszcze nie zdarzyło to może nie tylko obudową się różnią.W każdym razie dużego wyboru nie ma bo są tylko echostary.Pytałem w punkcie o samsunga to mi powiedzieli że już nie ma bo wycofali z oferty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i z gory przepraszam za mój ewentualny brak obeznania z tym CP2.

 

Mam Polsat , wczesniej mialem dsb 616 i dsb 717 i na disecq bez problemu wiedziałem jak ustawic astre a teraz mam lipe - całe menu jest inne.

 

W starszych modelach wybieralem instalacje potem 2 a potem hotbird i astre na koniec szukaj i po zprawie. W CP2 nie wiem jak to zrobic ,typ LNB jest ustawiony na uniwersalny nie mogę wybrać 2 LNB jak w dsb 717

 

Proszę przeprowadźcie mnie przez to .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co Kolego chcesz uzyskać ??

Chcesz podpiąć tuner do komputera ale po to by oglądać obraz generowany przez dekoder na ekranie monitora ??

Jeżeli tak to będzie ci potrzebna karta telewizyjna z funkcją przechwytywania obrazu. Większość kart analogowych posiadała tą funkcję oraz nowe karty cyfrowe DVB-T.

Rzadko bo rzadko ale była też w kartach graficznych taka możliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serdecznie, na początek wielkie dzięki wszystkim za taka stronke jak Ta - dla takiego laika jak ja to istna kopalnia wiedzy :brawo:

 

1.

Chciałbym się od was dowiedziec czy istnieje mozliwość podłączenie tego dekodera:

 

https://satkurier.pl/news/50097/cyfrowy- ... 00-hd.html

 

z takim magnetowidem:

 

http://www.samsung.com/pl/consumer/tv-a ... prd_detail

 

abym mógł zdrywać materiał z vhs na dysk dekodera.

 

2.

Czy istnieje mozliwośc podłączenia tego dekodera pod takiego laptopa:

 

http://www.eukasa.pl/notebooki/sklep/92 ... -a300-24z/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serdecznie, na początek wielkie dzięki wszystkim za taka stronke jak Ta - dla takiego laika jak ja to istna kopalnia wiedzy :brawo:

 

1.

Chciałbym się od was dowiedziec czy istnieje mozliwość podłączenie tego dekodera:

 

https://satkurier.pl/news/50097/cyfrowy- ... 00-hd.html

 

z takim magnetowidem:

 

http://www.samsung.com/pl/consumer/tv-a ... prd_detail

 

abym mógł zdrywać materiał z vhs na dysk dekodera.

 

2.

Czy istnieje mozliwośc podłączenia tego dekodera pod takiego laptopa:

 

http://www.eukasa.pl/notebooki/sklep/92 ... -a300-24z/

 

Niestety ale dekodery polsatu nie mają możliwości nagrywania materiału z urządzeń zewnętrznych takich jak np magnetowid czy DVD

HDD w tunerze służy do nagrywania materiału nadawanego z satelity

Nie bardzo też rozumiem co chcesz uzyskać podpinając tego laptopa do tunera ??

 

Obrazu z Laptopa do tunera nie prześlesz bo dekoder nie ma możliwości nagrywania materiału zewnętrznego a wizji nie prześlesz do laptopa bo nie ma on możliwości przechwytywania obrazu

 

 

Kolego wikt

 

Cóż mogę Ci polecić.

Masz do wybory 4 rodzaje tunerów które, możemy je posegregować na

 

Tunery ze złączem PCI ( nadaje się tylko do komputerów stacjonarnych )

Tunery ze złączem USB ( uniwersalne złącze bo możemy go użyć w stacjonarnych jak i przenośnych PC-tach )

 

Rozróżniamy też tunery analogowe ( TV, FM ) i cyfrowe ( DVB-T MPEG2 i MPEG 4 )

 

Który wybierzesz zalerzy od Ciebie, bo nie wiem który Ci sie bardziej przyda. ważne by tuner miał możliwość przechwytywania obrazu z urządzeń zewnętrznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam pytanie, które dekodery od Cyfrowego Polsatu SD i HD umożliwiają w pełni edycję (usuwanie i zmianę kolejności) kanałów na liście głównej?

Podobno w którymś Samsungu jest to możliwe: S305G lub H370G? Czy może ktoś to potwierdzić?

Wiem że w dekoderze MINI i Familijnym CP2 nie ma takiej możliwości, a czy można w nich w pełni edytować listy ulubionych, czy nawet tego nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie chcesz się bawić w to, że CP oferuje swoją listę kanałów, a ty układasz swoją listę kanałów na liście ulubionych, to tak - kupujesz własny dekoder z wejściem CI i moduł CI (CAM) z kartą od CP.

Jeśli wystarczy ci, że ta główna lista będzie taka jaka jest, a ty stworzysz swoją listę kanałów na liście ulubionych, to możesz wziąść któregoś Samsunga: 305G (dekoder SD) lub H370G (dekoder HD); o ile w APS-ie CP będą mieć takowe w magazynie :roll: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam taki problem , otoz ustawilem z miernikiem satelite pod dekoder z cyfrowego polsatu ( nazwe podam pozniej , nie jestem w domu ) pod 2 tv , na 1 bylo zawsze na 1 pasku 30% czegos tam , na 2 35 % czegos tam ( od sygnalu na hotbird ) ( u mnie sie nie dalo wiecej ustawic :) ( zla okolica ) ( nie liczac polsatu i polsatu2 - reszta z pakietu podstawowego normalnie dzialala :) ). Przenioslem antene na sam szczyt domu , mam tera sygnal w 1 pasku - 89% , w 2 - 56% i tera problem : na 1 tv idzie mi wszystko dobrze , a na 2 kazdy kanal sie tnie ? wtf ? co chwile sie wyswietla napis "brak sygnalu"

Ktos jest w stanie pomoc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niezupelnie mnie zrozumiales :)

Otoz ja mam antene na 1 tv :) - tylko mowie ze dawniej byla inaczej , pod inny tv , mniejszy sygnal i lepiej szlo , niz na nowej antenie , nowej instalacji , innym tv i oczywiscie lepszym sygnalem ( klatkuje ) :)

I nie wiem co zrobic , aby szlo normalnie

 

Przepraszam za niezrozumiala tresc , ale dopiero wstalem :) - a tera to juz normal ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...