Skocz do zawartości

Odbiorniki Polsat Box - pytania, problemy, komentarze


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra, więc mam pytanie dotyczące dekodera DSB-S305G marki szajsung, otóż czy możliwe jest aby zepsuł się w momencie gdy do zasilacza trafiło takie coś

-mierzyłem napięcie w gniazdku w sąsiednim pokoju, który połączony jest do całkiem innej puszki i braciszek przekręcił mi na amperomierz(specjaliści w tym fachu wiedzą co sie stanie) puścił bezpiecznik na mulimetrze, strzeliło, i wszystko zgasło, ok, naprawiłem zwarcie, włączam bezpiecznik a tu co?? szajsung nie daje znaku życia, więc oznacza że sie "spalił"

A w związku z tym pytanie-ile serwis może wymieniać warystor albo kondensator zabezpieczający(nie wiem co tam zabezpiecza napięcie wejściowe do zasilacza). wie ktoś??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co z tego, że nie serwis, może ktoś w podobny sposób uwalił swój tuner i zanosił go do naprawy i byłby w stanie podzielić się swoimi doświadczeniami.

 

@młody technik, na początek rozbierz tuner i popatrz, może wzrokowo da się oszacować, ile podzespołów elektronicznych zostało uszkodzonych. Jeżeli padł układ zasilania, czy też płyta główna, to naprawa może wynieść grubo ponad 200PLN. Koszty materiału niekoniecznie muszą być drogie, ale robocizna już tak. Za samą wymianę niewielkiego kondensatora serwis naprawy żąda od 50-100PLN + koszty materiału. :woot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to jest najśmieszniejsze-zastanawiam się ile serwis może wymieniać 1 kondensator albo warystor, tak tylko dodam że zepsuło sie to przed świętami...

Osobiście bym naprawił ten zasilacz ale boje się że się ktoś do tego przyczepi potem, same elementy kosztują mniej niż 5 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam! mam pytanie!

wczoraj oddałem do serwisu dekoder SAMSUNG DSB-S305G i dostałem zastępczego THOMSON DSI 50 PO.

jak to jest że na tym thomsonie mogę wyszukiwać kanały z astry (mam moc sygnału 39%) a na tym samsungu było kompletne 0 i żadnego, choćby jednego kanału nie dało się odszukać?

dodam jeszcze że nie mam zrobionego żadnego zeza tylko antena standardowo ustawiona na odbiór cp (kanały z hotbirda).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek mógłbyś też napisać, jakie kanały Tobie znalazło, może problem od razu by się wyjaśnił. A tak poza tym kolego przejrzałem cały Twój dorobek postów na tym forum i doszedłem do wniosku, że reprezentujesz poziom poniżej dna. :) I zacznij czytać Regulamin, bo za bzdury też można dostać BANa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostałem zastępczego THOMSON DSI 50 PO

Przyczna jest bardzo prosta i prozaiczna. Dekoder, który dostałeś w zastępstwie, ma wgraną listę programów z Astry przez poprzedniego użytkownika. To wcale nie znaczy, że cokolwiek możesz odbierać bez zeza. Ten sygnał to twoje widzemisie. Innych "cudów" poprostu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się ile serwis może wymieniać 1 kondensator albo warystor,
Tyle, ile zapisano w karcie gwarancyjnej (do 14, 30 dni)
Osobiście bym naprawił ten zasilacz ale boje się że się ktoś do tego przyczepi potem,
Jeśli jest na gwarancji, a Ty tam zostawisz ślady lutowania, to przestanie być na gwarancji :]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam zwykły dekoder polsatu, czy jest możliwość zmiany go na dekoder HD. Czy mogę taki kupić na allegro i korzystać?? Czy będzie działał na karcie, która jest w starym dekoderze?? Wiążą sie z tym jakieś aneksy do umowy czy coś co stanie na przeszkodzie w normalnym użytkowaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie jak to jest mam polsat familijny+real mix i umowę na czas nieokreslony jaka jest procedura zamiany go na tylko familijny jak dzwoniłem do bok to powiedziano mi że mam zadzwonić za około 1,5 tygodnie teraz nie wiem czy mnie zbyła czy faktycznie mam czekać pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam zamiar zmienić telewizor na taki z tej aukcji SAMSUNG 32A330 W związku z tym chciałem się zorientować jak wyglądają na takim ekranie kanały z oferty Cyfrowego Polsatu tzn jaka ogólnie jest ich jakość? Jak np na tym telewizorze wyglądają takie kanały jak TVP 1 TVP 2,AXN itp.Zwracam się z tym pytaniem do użytkowników posiadających taki lub podobnej klasy telewizor.

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalny pogląd, że Polsat ma kiepską jakość programów dotyczy właśnie TVP, ponieważ większość programów platformy zaczynają nadawać wspólnie. Wyjątkiem są programy na wyłączność albo własne, np. BBC ale tu wcale nie jest tak źle. Na pięćdziesięciu calach często to właśnie TVN-y wyglądają dużo gorzej od Polsatu (Polsat News – TVN24) a przy formacie obrazu 4:3 różnica ta się jeszcze bardziej pogłębia. Zalecam wymianę także odbiornika sat. na HD również do programów SD które po przeskalowaniu do 1080i wyglądają jednak trochę lepiej (ale cudów tu nie oczekuj). Telewizor - światło, kolor i inne polepszacze ustawiaj także nie według siebie "na oko" ale przynajmniej spróbuj bardziej naukowo i nie szalej z kontrastem lub ostrością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...