Skocz do zawartości

FORCE D-master 1122s


force
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Poprzedni właściciel tunera 1122s nie robił upgrade Software.

W chwili obecnej nie można zrobić update Software Via Satelit (Astra, Thor).

 

Tuner posiada oprogramowanie:

 

Relase: Sept 12 2001 14:23:19

Softloader: Version 3

Software (App): Version 41

Menu (ffiles): Version 41

Channelhit (XML): Version 41

 

Na tej wersji tuner raz na 24 godziny o 5:00 sam się włącza i próbuje pobrać informacje z satelity, które na dzień dzisiejszy nie są do niego przesyłane, a następnie nie mogąc nic pobrać pozostaje w stanie pseudoservisowym.

Tego Timera nie ma możliwości usunięcia bo jest automatycznie otwarzany a zmiana na np. 20:00 powoduje że mamy wtedy dwa takie timery, bo tuner otwarza sobie i tak 5:00.

 

Z tego co wiem na dzień dzisiejszy aktualne Software to ( Version 49 ), tym samym poszukuję do niego aktualnej versji Software ( lub takiej która pozwala wyłączyć ten timer ) i programu ładującego to Software oraz opisu procedury aktualizacji Software przy pomocy komputera PC.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja 49 nigdy nie została wydana w formie pliku, więc jeśli nie ma jej na satelicie (sprawdzałeś na Thorze?), to nie załadujesz już jej. Ostatni soft w pliku to wersja 44 (o ile dobrze pamiętam), ale nie posiadam go na stanie i nie znalazłem go w sieci. Mam v40 z loaderem, ale i tak masz nowszą w odbiorniku, więc ładowanie jest pozbawione sensu. Zerknę jeszcze w poniedziałek w firmie, czy ocalały nam jakieś softy gdzieś w archiwum serwisu. Jeśli coś znajdę - dam znać. Markę Force kupił Technisat. Tu: http://www.technisat.com/technisat-force są resztki supportu, ale softów brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Thorze nie ma już supportu do 1122s (sprawdzałem to znowu dzisiaj, tak jak i nie było już rok temu), dla mnie versja 41 to bug ze względu na Get Mail w Timerze. Tym samym chciałbym sprawdzić v40 - jeśli można to proszę na maila v40 z loaderem i jakimś krótkim opisem jego ładowania na Windows XP (myślę, ze powinny być jakieś drivery do loadera ze względu na wykorzystanie parallel cable DB-25).

Z góry dziękuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknąłem w międzyczasie na bazę oprogramowania w firmie, ale brak - opieraliśmy się na OTA w tych modelach (póki jeszcze było), a później "naturalnie" zniknęły z rynku. Wersję v40 podeślę wieczorem na maila, który podałeś przy rejestracji, ale może być gorzej - to starsza wersja... Nie wiem czy jest tam jakaś szczegółowa instrukcja - wyślę wszystko co mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknąłem w międzyczasie na bazę oprogramowania w firmie, ale brak - opieraliśmy się na OTA w tych modelach (póki jeszcze było), a później "naturalnie" zniknęły z rynku. Wersję v40 podeślę wieczorem na maila, który podałeś przy rejestracji, ale może być gorzej - to starsza wersja... Nie wiem czy jest tam jakaś szczegółowa instrukcja - wyślę wszystko co mam.

???

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuner nie przyjmuje tego softu, próba kilkakrotnego ładowania, processing dochodzi max.do 47%, min.38% .

 

Wygląda to tak:

=============

 

File Transfer Status

 

Processing

 

File validated:.........................Okay

 

Driver initialized:.....................Okay

 

Datalink established:.................Okay

 

New software transmited:...........Failed

 

===================================

 

Jakieś sugestie ?

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaglądałeś do BIOS-u tak jak podawałem w instrukcji w mailu? Wybrany ECP/EPP? Ewentualnie spróbuj zmienić na samo ECP lub na odwrót - jeśli masz samo ECP - na ECP/EPP. Przed ładowaniem pozamykaj absolutnie wszystkie pracujące programy, w tym antywirusy - absolutnie wszystko co się da. Jeśli mimo tego będzie się wywalać - pozostaje już tylko pisać do TechniSat-Force - namiar na mail kontaktowy jest na witrynie, do której podałem link wyżej. Może (o ile ktoś tam jeszcze jest po drugiej stronie) mają na stanie inną wersję oprogramowania, która przejdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko mam poustawiane tak jak trzeba, zwróć uwagę że transmisja przy około 30% rusza i rozpoczyna się ładowanie nowego software, a failed wylatuje po kilku sekunach od tego momentu tj. przy ok. 40% do 48% całego procesu.

Zauwazyłem inną ciekawą rzecz, że jak zrobiłem wczesniej reset tunera to ładowanie doszło nawet do 59%.

Po nieudanym ładowaniu zostaje stare software, tak ze cały proces ładowania jest dobrze pomyślany i bezpieczny.

Mam jeszcze jedna prośbę, w związku z tymi moimi próbami z 1122s znajomy wyciągnął Force 1144s, który swego czasu padł mu przy aktualizacji softu z satelity.Tuner włącza się ale nie przechodzi przez "8888" a pozostaje przy "0000", następnie przechodzi do 0000 na wyświetlaczu i brak jakiejkolwiek reakcji.

Może posiadasz do niego taką paczkę jak do force 1122S, jeśli tak to z góry dziekuję.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loader do 1144s wrzuciłem tu: http://www6.zippyshare.com/v/96392625/file.html softu brak - nie namierzyłem. Ta wersja loadera prawdopodobnie nie działa z Vistą, więc tylko na XP. Niestety po soft trzeba się zgłosić do TechniSat-Force, jeśli ktoś tam jeszcze jest i ta firma istnieje, bo od końca 2007 roku nie podejmują żadnych działań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...