Skocz do zawartości
  • 0

Zestaw Satelitarny


przemexss
 Udostępnij

Pytanie

Witam.

W najbliższym czasie planuje zakup zestawu satelitarnego. Więc tak, mam zamiar odbierać sygnał z dwóch satelit, najlepiej aby tuner obsługiwał HD. Zestaw będzie używany głównie do oglądania kanałów fta lecz na pewno będzie płacony abonament Cyfrowego Polsatu "mini" i właśnie tu mam pytanie czy można kupić samą kartę którą wkładało by się do tunera czy w Cyfrowym Polsacie trzeba kupić zestaw z tunerem. Dobrze by było aby tuner mógł obsługiwać jednocześnie więcej kart np. cyfry+, telewizji na kartę.

Proszę o propozycje elementów całego zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Gość Anonymous

Co do samej karty to nie ma takiej możliwości, ewentualnie przy podpisywaniu umowy można wziąć moduł do tej karty, ale karta będzie przypisana tylko do tego modułu. Z tym, że koszt takiego modułu przy pakiecie mini jest dość duży - 299zł, a umowa na 24 miesiące. Co do tunerów to można tutaj poszukać.

 

Dla kilku kart może być ten.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@przemexss - możesz postawić dwa tunery, jeden do CP, a drugi do całej reszty. Musisz tylko zamontować konwerter Twin, Quad (z większą ilością wyjść) i wejść do mieszkania z dwoma kablami od anteny. Ewentualnie można wykorzystać przelotkę tunera HD i pociągnąć jeden kabel, ale skoro robisz to od początku to czemu od razu nie dać dwóch kabli? A może się przyda kiedyś?

 

Do pakietu mini nie ma tunera HD. Zerknij do działu CP, w kompedium są podane stosowne informacje co do cen itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ok. Dzięki, najprawdopodobniej narazie zdecyduje się na pakiet mini z dekoderem mini a kiedyś może kupie dekoder HD gdyż narazie i tak jest niewiele darmowych kanałów HD i jeszcze jedno czy gdy zamówię w CP zestaw z anteną to będę mógł dołożyć drugi konwerter lub monoblock aby móc oglądać kanały z astry??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam pytanie jak jest z tunerem kupionym we własnym zakresie w przypadku cyfry+ gdyż zastawiam się na pakietem powitalnym+, a także czy można mieć równocześnie podpiętą antene naziemną i tuner, gdyż muszę odbierać polsat. Jakiego dostawce, pakiet( chodzi o te najtańsze pakiety ) i sprzęt wy byście mi zaproponowali gdyż w ogóle się na tym nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Można mieć równocześnie podpiętą antenę naziemną i tuner. Antenę podłączasz do gniazda antenowego. Dekoder podłączasz do wejść SCART lub HDMI lub Component. Kanały telewizji naziemnej, oraz źródła sygnału przełączasz pilotem od telewizora. Pakiety i sprzęt masz tutaj http://www.cyfraplus.pl/home_pro.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czyli podsumujmy.

W CP musze wziąć któryś z ich dekoderów lub moduł za 299.

W Cyfrze wystarczy karta, lecz gdy chciałbym oglądać kanały HD muszę mieć moduł za 179.

Dotyczy to tylko kanałów Cyfry, kanały HD FTA mogę oglądać z samą kartą??

Dobrze zrozumiałem? :]

 

I jeszcze czy w cyfrze karta jest za darmo?? I czy w pakiecie powitalnym+ dostępne są dekodery HD jeśli tak to za jaką cenę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość Anonymous

Wystarczy karta do kanałów FTA HD jak i do kanałów HD Cyfry+. Za kartę się nie płaci, trzeba było jeszcze zapłacić za aktywację 1zł, ale podajże od dziś są nowe promocje, więc trzeba postudiować.

 

Nie jestem pewien, ale aby móc wydzierżawić czy wykupić dekoder HD to chyba trzeba mieć chociaż jedną opcję HD, ale do pakietu Powitalnego nie można takiej opcji dobrać. O więcej szczegółów to pytaj się tutaj: https://forum.satkurier.pl/viewforum.php?f=6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...