Skocz do zawartości

Oferta programowa platformy "n"


_MICHAL_
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli skupimy się tylko na kanałach HD bez kanałów HD premium to najtaniej to wychodzi w Cyfrowym Polsacie. W n'ce za 13 kanałów HD (w tym TVN HD +1) płaci się 54 zł, a w Cyfrowym Polsacie za 11 kanałów HD płaci się 52,9 zł.

 

Zapomniałeś dodać, że w Cyfrowym Polsacie za aktywacje trzeba wyłożyć prawie 200zł i podpisać dłuuuuuuuugą umowę na 29 miesięcy, co jest dla mnie nieporozumieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież na początku przedstawiłem założenia, że chodzi o kanały HD bez kanałów premium HD. Czyli gdzie taniej wychodzi aby mieć wszystkie kanały HD bez premium i w tym wypadku mniej istotne są kanały SD.

Ale można też wziąć pod uwagę ofertę obydwu platform bez kanałów premium i bez promocji. W CP (pakiet Familijny, RelaxMix, Pakiet HD) wychodzi 77,8 zł, a w n'ce (pakiet hity filmowe, informacja i rozrywka, sport i motoryzacja, dzieci, style moda muzyka, kultura nauka świat) 86 zł.

Poza tym n'ka jest dla elity, więc powinna być droższa od tej dla wieśniaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest. Trudno żebyś liczył TVN HD +1. Od kiedy płaci się dwa razy za to samo? A dokładniej po co płacić dwa razy za te same reklamy? A może są różne?

W momencie kiedy pisałem, o tym że kanały HD są tańsze w CP miałem na myśli same kanały HD bez kanałów premium HD (czyli kanałów HD, które są premium).

Poza tym jako moderator nie powinieneś ciągnąć tego OT'u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, jak ciągniesz to dalej to niech Ci będzie.

Nie mam zbyt wielkich umiejętności pisarskich, więc mogę uznać, że możesz nie wiedzieć, o co mi chodzi.

Na przykład. Zależy mi na wszystkich kanałach HD w danej platformie bez kanałów premium czyli np. HBO HD, nFilm HD (tu bym polemizował czy to premium). Nie patrzę na to ile jest tych kanałów, bo n'ka ma 12 a CP ma 11, ale już jutro może się to zmienić i CP może mieć 15, a n'ka 14. Chodzi mi o to, że w CP muszę mniej płacić, aby mieć wszystkie kanały z oferty niż w n'ce za ich wszystkie kanały z oferty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ ja to rozumiem - tylko, ze rozpatrywanie ceny 52 zł vs. 54 zł jest bardzo płytkim porównaniem, także dlatego, że w przeliczeniu na jeden kanał HD (a ta metoda chyba jest jeszcze i tak względnie coś pokazująca) taniej wychodzi jednak w N. Różnica ta jest niewielka, ale jednak jest. Bo jeżeli mielibyśmy oceniać tylko wartości nominalne to trzeba byłoby stwierdzić, że najtańszą ofertą nominalnie jest TNK HD, bo przecież kosztuje 40zł miesięcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisanie że któraś z tych 2 platform jest tańsza jest raczej niezbyt trafne gdyż różnica 2 złote to tak naprawdę żadna równica w cenie i żadnego abonenta raczej nie zniechęci różnica 2 zł w cenie abonamentu. Można raczej śmiało powiedzieć że cenowo HD w tych 2 platformach jest na tym samym poziomie. Jak już było wspomniane to najtaniej wypada TNK HD która ma porównywalną ilość kanałów HD. n za to dobrze wypada jeśli zsumować wszystkie kanały SD i HD. Ogólnie n ma bardzo dobrą ofertę jednak można zauważyć że ostatnio mało inwestuje w kanały SD. Dopóki HD nie rozpowszechni się bardziej powinna wzbogacać również ofertę SD tak jak konkurencja. Nie wszyscy kupują n tylko dla kanałów HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@eMti: sugerowałem się tym co podaje strona internetowa, a ta właśnie podaje że przy familijnym za 37,90zł + 15zł za HD, aktywacja wynosi 198zł przy umowie 29 miesięcznej, nie można kupić dekodera na własność ani nie pozwala wybrać opcji 15 miesięcznej. Chodzi mi o nowego klienta a nie o ofertę konsultanta dla starego.

 

http://fotoo.pl/zdjecia/files/2010-09/ba046541.png

 

http://fotoo.pl/zdjecia/files/2010-09/ef10be1f.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam że bardzo dobrze iż Nka stawia bardziej na kanały HD a nie SD. Kupując Nkę i tak dostajesz dekoder HD, wiec możesz oglądać np. TVP HD czy inne kanały HD nawet na starym telewizorze CRT, więc nic nie tracisz.

Co innego gdyby kanały HD mogli oglądać tylko posiadacze telewizorów HD. Ale i tych jest coraz więcej, a często kupują ledziory i podłączają do tego antenę siatkową i myślą że jakość będzie jak w sklepie na prezentacji z blu ray :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@eMti: sugerowałem się tym co podaje strona internetowa, a ta właśnie podaje że przy familijnym za 37,90zł + 15zł za HD, aktywacja wynosi 198zł przy umowie 29 miesięcznej, nie można kupić dekodera na własność ani nie pozwala wybrać opcji 15 miesięcznej. Chodzi mi o nowego klienta a nie o ofertę konsultanta dla starego.

 

http://fotoo.pl/zdjecia/files/2010-09/ba046541.png

 

http://fotoo.pl/zdjecia/files/2010-09/ef10be1f.png

Z góry przepraszam, że oskarżyłem Cie o pisanie nieprawdy, ale...

To jest tylko jedna z opcji. Kolejną z nich jest możliwość podpisania umowy na Pakiet Familijny + RelaxMix + Pakiet HD na 15 miesięcy, gdzie aktywacja wynosi 98 zł, a koszt udostępnienia dekodera 1 zł. Do końca 1 miesiąca możesz zrezygnować z pakietu RelaxMix i Pakietu HD. Ten pierwszy miesiąc jest gratis. Jeśli nie zrezygnujesz z Pakietu HD to dodatkowo dostajesz 3 miesiące gratis czyli w sumie 4 miesiące gratis Pakietu HD.

Konkludując jest możliwość podpisania umowy na 15 miesięcy z pakietem Familijnym i z Pakietem HD, gdzie opłata za dekoder i aktywacja wynosi 99 zł. I koszt abonamentu to 52,9 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam że bardzo dobrze iż Nka stawia bardziej na kanały HD a nie SD. Kupując Nkę i tak dostajesz dekoder HD, wiec możesz oglądać np. TVP HD czy inne kanały HD nawet na starym telewizorze CRT, więc nic nie tracisz.

Co innego gdyby kanały HD mogli oglądać tylko posiadacze telewizorów HD. Ale i tych jest coraz więcej, a często kupują ledziory i podłączają do tego antenę siatkową i myślą że jakość będzie jak w sklepie na prezentacji z blu ray :D.

 

 

Stawia na kanały HD ?? To dlaczego nadal nie podmienili AXN na HD ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nadal trwają negocjacje. Przy starcie AXN HD mówiono że kanał docelowo ma być we wszystkich platformach. C+ również go nie ma jak do tej pory a to platforma która również nie odpuści w chęci posiadania go w ofercie.

 

A co do kanałów HD to na razie trzon wszystkich platform stanowią kanały SD i zanim kanały HD zaczną wypierać SD minie jeszcze dość długo. Dlatego należało również dodawać wartościowe kanały SH jak np. BBC knowledge czy History jakie można zobaczyć u konkurencji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawia na kanały HD ?? To dlaczego nadal nie podmienili AXN na HD ??

Gdyby wszystko ograniczało się tylko do podmiany danego kanału na wersję HD to by już to dawno zrobili.

Nie zapominaj że aby dołączyć nowy kanał do oferty trzeba podpisać z jego nadawcą stosowną umowę. Niewykluczone że na tę chwilę AXN nie chce aby N rezygnowało z wersji SD i nawet jak dodadzą AXN HD to nie zniknie od razu AXN SD, podobnie jak ma to miejsce z Eurosportem 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dystrybutorem AXN w Polsce jest HBO. Zarówno HBO HD i Cinemax HD nie mają wersji Sd na n więc raczej dogadanie się w sprawie wersji Sd AXN nie powinno być problemów skoro udało się z tamtymi kanałami. Poza tym AXN HD nie ma również nadal na C+ a jak wiemy tam na bank nie zrezygnują z wersji SD więc pewnie chodzi o coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
@eMti: sugerowałem się tym co podaje strona internetowa, a ta właśnie podaje że przy familijnym za 37,90zł + 15zł za HD, aktywacja wynosi 198zł przy umowie 29 miesięcznej, nie można kupić dekodera na własność ani nie pozwala wybrać opcji 15 miesięcznej. Chodzi mi o nowego klienta a nie o ofertę konsultanta dla starego.

 

http://fotoo.pl/zdjecia/files/2010-09/ba046541.png

 

http://fotoo.pl/zdjecia/files/2010-09/ef10be1f.png

 

A po okresie promocyjnym w nce jaki abonament?

Problem z nką jest taki, że jeżeli ktoś ma dzieci, żonę i sam od czasu do czasu chciałby coś obejrzeć to musi kupić wszystkie pakiety (około 80zł, nie wspominając o opłatach za HBO, nFilm itp.). Inne platformy mają oferty mieszane, czyli już za około 40zł mamy ofertę dla każdego po trochu i to po okresie promocyjnym. (plus dla CP za najtańszy pakiet HBO, minus dla CP-aby podpisać umowę na 15mies. trzeba kombinować z promocją na wyższy pakiet, żeby później zrezygnować)

Nka jest fajna, ale jako oferta jednorazowa.

 

A co do wyliczenia powyżej już wcześniej padła odpowiedź: bierze się w promocji wyższy pakiet, z którego można zrezygnować. (chyba dekodera HD nie będą kazali zwracać?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale o co chodzi? W eNce za 54 zł można mieć wszystkie pakiety podstawowe na 13 m-cy (niestety ze zwykłym odbiornikiem), a po 13 m-cach kombinować - promocyjne przedłużenie, albo nowa umowa (i wtedy eNboxa się oddaje i dostaje nowy).

 

PS. Teraz zauważyłem, że nie ma w ofercie podstawowego recordera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie problem pojawia się po 13mies.

Czy rzeczywiście bezproblemowo można przedłużyć umowę o kolejne 13mies. i płacić aktualną promocję (teraz 54)?

Czy może trzeba kombinować? Rozwiązać umowę, odesłać dekoder, nowa umowa na drugą osobę w domu?

Czy komuś udało się przedłużyć umowę na nową promocję i utrzymać promocyjne ceny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...