Skocz do zawartości

Problem z Ferguson Ariva T75


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Problem jest taki, że po pewny czasie oglądania np. po 30 minutach albo po godzinie zaczyna ciąć obraz i pojawiają się zniekształcenia. Wówczas pasek siły i jakości jest niemal na 100% a normalnie jest mniej. Pomaga głebokie wyłączenie dekodera, odpięcie na chwilę wtyku antenowego a czasami zwykła zmiana kanału . Jednak po pewnym czasie - szybszym, bądź dłuższym problem wraca.

Wtyk jest dobrze zarobiony. Na starym TV LG nie ma zakłóceń na żadnym Muxie, które mam dostępne.

 

Co może być przyczyną? Antena prawdopodobnie zbiorcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, miałem dużo bardziej ciepłe dekodery, ten jest lekko ciepły tylko. Ciekawa sprawa. Paski stopniowo idą w górę, aż dochodzą do końca i wtedy jest już sieczka. Czasami po 20 min, czasami po trzech godzinach. Coraz większy szajs produkują. Wgrałem najnowszy soft, bo w poprzednich to nawet EPG kiepsko działało potrafiąc na amen zawiesić dekoder.

Myślę o zmianie na inny model ale większość dekoderów to jest to samo pod inną marką. Tu akurat to EPG jest akceptowalne, bo jest to dla mnie ważny czynnik (widok zbiorczy dla róznych kanałów).

Edytowane przez tomaszzz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się pod temat. Mam Arivę T75 + adapter WiFi. U mnie podobna sytuacja jak u autora postu - tj szatkowanie po pewnym czasie oglądania. Wgrywałem dziś najnowsze oprogramowanie (T75_20220208). Zauważyłem jeszcze inny problem z EPG - podobnie jak na starym oprogramowaniu są luki w wyświetlaniu programu TV niektórych kanałów. Dodatkowo po włączeniu "pewnej" opcji w ochronie rodzicielskiej, przy wczytywaniu niektórych filmików z Youtube oraz wszystkich z You.... wyświetla się komunikat "błąd danych" i nic nie da rady odtworzyć. Ktoś ma jakiś pomysł co możemy jeszcze spróbować ustawić, czy czekać dalej na dalszą poprawę softu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontaktowałem się z serwisem. Twierdzą że to problem z przesterowaniem sygnału, a mój TV LG widocznie ma lepsze filtry które to niwelują.  Zasugerowano mi kontakt z administratorem celem sprawdzenia instalacji. 

 

Może to i prawda, ale ja podłącze jeszcze na próbę dekoder innej firmy i Arive sprzedam jak będzie ok, bo w bloku ogólnie ludzie nie mają problemu z sygnałem.

 

Trzeba pisać im maile, bo może soft jest wadliwy?

Edytowane przez tomaszzz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zbyt silny sygnał dla Fergusona T75

 

Witam wszystkich 

Po przejściu na nowy standard DVBT2 zaczeły się kłopoty z odbiorem niektórych mux - do tej pory wszystko śmigało że aż miło.

Mianowicie posiadam antenę ATX-91 z symetryzatorem + antenę Telmor ASR (przerobioną na sam symetryzator VHF). Ma maszcie mam założony wzmacniacz masztowy Terra MA081L. Do rozgałęźnika na dwa telewizory (rozgałęźnik TELMOR) jest ok 10 metrów, za rozgałęźnikiem do TV jest też ok 10m. Posiadam również dwa Fergusony Ariwa T75.

Sygnał odbieram z nadajnika Ślęży a sam znajduję się w miejscowości Wińsko.

Na początku, po podłączeniu dwóch Fergusonów na jednym był problem z odbiorem MUX 1 i MUX 2 a na drugim był problem tylko z MUX 1 - na obu siła sygnału i jakości były prawie na max (ok 95%). W rozmowie z sklepem w którym kupiłem Fergusony zasugerowano mi że mogę mieć zbty silny sygnał (przesterowany). Więc udałem się na dach do wzmacniacza masztowego i zmniejszyłem siłę wzmocnienia na minimum. Poprawiło się o tyle że na obu teraz tylko mam problem z MUX 1 (siła sygnału 3/4 i jakość sygnału ok 60-70%). Tak się dalej zastanawiam czy w dobrym kierunku idę i czy dalej mam za mocny sygnał i powinienem zastosować tłumik sygnału jak np:

 https://allegro.pl/oferta/tlumik-antenowy-tv-regulowany-tra-03-dvb-t-ams-7957180143?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_content=supercena&utm_term=desc-yes&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_elktrk_rtvagd_pla_ss_sc&ev_adgr=rtvagd_sc&ev_campaign_id=15023900828&gclid=EAIaIQobChMIhL2NlM-Y9wIVEsgYCh1NZw3zEAQYASABEgIe3vD_BwE

 

Dziękuję za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...