Skocz do zawartości

używanie telewizora jako monitora


Rekomendowane odpowiedzi

Nie chce mieszać tematów, to napisze drugi. Jak już nie którzy wiedzą mam nowy telewizor smart tv lg i zastanawiam się nad tym czy nie używać go jako monitora . Komputera używam głównie do przeglądania stron internetowych i grania  w gry online, więc nawet nie wiem czy mi sie opłaca w ogóle podpinać komputer pod niego, czy . Wifi mam słabe na telewizorze więc kablem bym pociągnął bez problemu z racji tego, że telewizor i komputer  jest obok siebie, to bym kupił złączkę ethernet i by śmigało. Zaopatrzy bym się w myszkę, bo pilot magik jakoś dziwnie dla mnie i szybciej mi myszką działać. Komputera to nie wiem ,czy  w o ogóle bym podłączał do telewizora, bo nie mam tam rzeczy, które używam często a jak mi będzie potrzeba, to sobie włączę i tyle  a dwóch kablów nie będą ciągnął. Czasami tylko jakieś dokumenty mi przychodzą na pocztę, które muszę pobrać itp ale to chyba da się ogarnąć na moim LG. Tak na prawe komputer mi jest rzadko potrzebny do czego innego niż internet a telewizor szybciej włączę aczkolwiek komputer ma lepszy procesor ale odnośnie działania w internecie nie ma , to zbytnio znaczenia. Nie wiem jak na co dzień używanie takiego telewizora do serfowania po necie się sprawdza...

 

Co o takiej możliwości sądzicie. czy też używacie swoich internetu głownie w swoich telewizorach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, kisiel95 napisał:

 

A jeśli chodzi o sam internet ponieważ praktycznie tylko komputer używam do celów przeglądania internetu. Jak podłącze kablem, to i tak będzie to chodziło gorze niż na komputerze? Zastanawiam się nad tym ponieważ mój monitor już jest jedną nogą w grobie i nie wiem teraz czy kupić nowy, czy po prostu przezucić się na telewizor i zaoszczędzić kase i to nie taką małą.

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do przeglądania stron i odtwarzania multimediów spokojnie. Podejrzewam że tv posiada przeglądarkę. 

Podłączasz bezprzewodową klawiaturę i myszkę i spokojnie możesz śmigać po sieci. 

Tańszym rozwiązaraniem jest połączenie z odbiornikiem włożonym do portu USB w telewizorze, ale można także użyć zestawu BT. Wtedy port USB jest wolny. 

Musisz to doświadczalnie sprawdzić. Wszystko zależy właśnie od mocy obliczeniowej procesora i pamięci operacyjnej telewizora. 

Ja tak korzystam w Sony Android TV i działa rewelacyjnie. 

Tyle że Sony mają mocne procesory. 

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ma przeglądarkę ale wifi zbiera tylko 1mega gdzie telefon w tym samym miejscu 3 i nie wiem czemu, wydawało mi się że powinien przynajmniej takie zasięg zebrać jak telefon. Dlatego muszę kablem internet pociągnąć. Jeśli mógł mbyś sprawdzić, to mój telewizor, to Lg60up8003LR. Procesor w nim, to a5 al 4k a ile ma pamieci z abyka nie mogę znaleźć w necie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz to sprawdzić sam doświadczalnie. 

Nie ma uniwersalnej odpowiedzi. 

Jeśli chodzi o samo Wifi to na jakość działania ma wpływ dużo czynników, jak choćby jakiego standardu Wifi używa nadajnik i odbiornik, położenie wzgl. rutera i jakość samej anteny odbiorczej. 

Zdecydowanie użyj kabla, jeśli widzisz problemy w Wifi. 

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...