Skocz do zawartości
  • 0

C+ i CP na jednym dekoderze bez HD


topmek
 Udostępnij

Pytanie

Witam mój dziadek ma aktualnie 2 dekodery, Philipsa od C+ i Stronga (albo inny wynalazek) od CP i jedną antenę z jednym kablem, nie ma możliwości pociągnięcia 2 kabla i umieszczenie twina. Jakiś super ekspert ze sklepu doradził mu, żeby wziąć do tego takie pudełeczko, jeden kabel wchodzi 2 wychodzą i przełącznik, na który ma iść. No i od jakiegoś czasu jest problem z dekoderem C+, ten od Polsatu działa. Zauważyłem, że niezależnie czy jest ustawiony przełącznik na 1 czy 2 sygnał na CP jest a na C+ nie ma. Nie widzi w ogóle żadnej satelity. Czy ma ktoś może jakiś pomysł co może być z nim nie tak?

Wydaje mi się, że lepiej by było zainwestować w jakiś tani, prosty dekoder SD z 2 wejściami. Jaki wybrać, żeby bez problemu Polsat i Cyfra działała (oryginalne, opłacane abonamenty, a nie jakieś podbijane). Dekoder HD nie jest potrzebny bo nie ma i nie będzie raczej tv z HDMI, jest duży panoramiczny ale kineskopowy. Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Gość Anonymous

Ekspertem to ja nie jestem, ale co do jednego tunera dla Cyfry+ i Cyfrowego Polsatu to może być problem, gdyż karta Cyfrowego Polsatu jest przypisana do danego dekodera i nie można jej użyć w innym. Należałoby podpisać nową umowę z Cyfrowym Polsatem, a zamiast dekodera zakupić moduł. I wtedy można by było zastanowić się nad tunerem np. którymś z tych tunerów.

Co do przełącznikiem to może z nim jest jakiś problem, a nie z dekoderem Cyfry+?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Cudów nie ma. Jeśli te "pudełeczko" to faktycznie przełącznik 2/1 .... to nie ma możliwości żeby po przełączeniu był cały czas sygnał antenowy na jednym dekoderze. Ktoś chyba kogoś zrobił w konia.

 

Jeśli nie ma możliwości pociągnięcia drugiego kabla...

 

Jeśli jeden z dekoderów posiada przelotkę konwerterową (LNB OUT) można połączyć odcinkiem kabla antenowego oba dekodery do jednej anteny. Żeby było jasne i nie zakłócało pracy trzeba pamiętać żeby nieużywany w danej chwili dekoder wprowadzić w stan Stand By.

 

Jak przelotki nie ma to można rozdzielić sygnał antenowy rozgałęźnikiem (spliterem) RTV SAT 5-2400MHz 1/2.I tak samo jak poprzednio nieużywany tuner należy wprowadzić w stan Stand By.

 

W obu przypadkach nie ma mowy o pełnym niezależnym oglądaniu programów z obu dekoderów w tym samym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Niestety E717 nie ma przelotki, mimo, że gniazdo IF OUT znajduje się na tylnym panelu tunera, to po prostu nie działa...

 

Jeżeli konwerter Twin nie wchodzi w grę, to pozostaje wymiana któregoś z odbiorników. Jaki to jest Philips od Cyfry, PVR HD? Jeżeli starszy model, to można by go zastąpić innym niedrogim tunerem z wbudowanym czytnikiem kart, który posiada przelotkę, np. coś z serii Globo - koszt ok. 160 PLN.

 

 

EDIT:

Wydaje mi się, że lepiej by było zainwestować w jakiś tani, prosty dekoder SD z 2 wejściami.
Aha, nie macie PVR HD, więc spokojnie można zainwestować w jakiś niedrogi tuner, np. Globo. Zerknij do linku podanego przez @eMTi. Może być też coś z serii CA (przykład).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przełączyłem teraz kabel z anteny bezpośrednio do dekodera Cyfry i w menu dalej mam informację w menu, że nie widzi satelity (0% siły 0% jakości). Czy możliwe, że coś się stało z dekoderem Cyfry przez to, że sygnał był przełączany tym przełącznikiem? Bo na dekoderze Cyfrowego Polsatu działa wszystko więc to chyba nie jest spowodowane złym ustawieniem anteny.

Co do tych CI, jeżeli umowa na CP już się kończy to czy możemy podpisać aneks i wziąć moduł? Czy da się to jakoś w trakcie umowy zrobić? Z kartą Cyfry nie będzie żadnego problemu z nowym dekoderem?

 

Ps. Ten dekoder cyfry nie posiada przeplotki

Ps2. Od Cyfry mam Philips DSX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie za bardzo zrozumiałem jaki tam był przełącznik i jak to było spięte.

Brak jakiegokolwiek sygnału może świadczyć o uszkodzeniu głowicy w tunerze (sugerowały by to zabawy z podłaczeniem) ale można by spróbować jeszcze przywrócić ustawienia fabryczne w tunerze cyfry, może coś ruszy (jesli to nie awaria).

 

Kupno tunera z czytnikiem kart (ewentualnie z dodatkowym wejściem na moduły) to dobry i "przyszłościowy" pomysł, zawsze można wykorzystać do innych płatnych pakietów, np. TNK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość Anonymous
Co do tych CI, jeżeli umowa na CP już się kończy to czy możemy podpisać aneks i wziąć moduł? Czy da się to jakoś w trakcie umowy zrobić?

Oj, chyba nie. Wiem, że aneks to można podpisać, ale na dodatkowy pakiet. Należałoby chyba po prostu całkowicie rozwiązać obecną umowę i podpisać nową wraz z zakupem modułu, którego ceny zależy od pakietu np. pakiet Mini(umowa 24 miesiące) cena modułu to aż 299zł, ale już przy Familijnym(umowa 29 miesięcy) to 99zł.

 

Z kartą Cyfry nie będzie żadnego problemu z nowym dekoderem?

Jeśli czytnik kart jest uniwersalny bądź przystosowany do systemu kodowania Cyfry+ to nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam jeszcze pytanie, zdecydowałem się na wymianę tunera od cyfry na jakiś z przeplotką, chodzi mi o samo SD. Coś niedrogiego i prostego w konfiguracji (pobieranie listy kanałów itp). Ten link do Hollexa mi nie działa. Czy możecie polecić jakieś inne, które bez problemu z dekoderem polsatu będzie działał. I oczywiście z nową kartą cyfry

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

witam,

Z tego co piszesz masz Philipsa od C+ ale którego jeśli masz srebrnego, lub starego po "WIZJI" (DSX LUB DSB) to one nie współpracują z diseqc (chyba że masz nieoryginalny soft), wiec nie bedzie chodziła astra i hot bird.

ale jak sie wczytałam to Rozumiem że chcesz na jednym kablu podłaczyć C+ i PC, zastosuj wiec przelotke.

A tak ogólnie to jeśli dziadek ma słabe pojecie o sprzecie sat to polecam stosowanie dekoderów które należa do Platform bo ich obsługa jest zdecydowanie łatwiejsza, a nie wyobrażam sobie jak dziadek instaluje nowe kanał bo np zmieniła się częstotliwośc. A może mozesz wymienić ten dekoder w punkcie cyfry + (jeśli jest na dzierżawę ), na model z przelotką !!!!

Pisałeś że masz diseqc (to pudełeczko) tylko po co Ci diseqc ??? Chyba że stosujesz diseqc ręczny w przypadku którego wykorzystujesz go odwrotnie z przeznaczeniem tzn wprowadzasz jeden kabel a wychodzisz dwoma kablami - jeden na c+ a drugi na Pc (ale zmiana odbywa się recznie a więc trzeba recznie zmieniac czy wej 1 czy wej 2 ma grać) Dośc chaotycznie odpowiadam bo opis problemu nie jest precyzyjny ... a może zacznijmy od podłaczenia każdego z tunerów pojedynczo bezposrednio pod sygnał z anteny, aby wykluczyc ze sprzet jest beee

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam,

Przelotkę mają "stare ale jare" mediasaty - prawie wszytkie chyba tylko bez thomsonów :-D.

zgłoś sie do punktu cyfry + i zapytaj czy przysługuje ci taka wymiana, jeśli nie to masz szanse załtwić nietypowe zachcianki przez centrale 0801-08-08- 08

lub najlepiej bez żadnej łaski zrezygnowac z cyfry (jest szansa szybkiej rezygnacji z c+ z powodu regulaminu - zobacz na forum rezygnacja z c+)ale musisz pilnie to zrobic i aktualnie mozesz podpisac nową umowe z mediasatem za 49 zł na własność + mega rabaciki wiec zapewne warto. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

witam,

wszystkie pionniery np 1430,1530,1330 ale jak nie chcesz umowy to pozostaje tylko rynek wtórny - np allegro, bo w puncie moga ci wydac ale tylko na dzierzawę. albo zastosuj poprostu ten reczny przełącznik diseqc kosztuje około 15 zł, no jedyny problem to to że jak włączasz jeden tuner, a wyłaczasz drugi to musisz podejsc i przełaczyć. Ale za to tanio :)Nie zawsze trzeba jezdzic mercedesem :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam,

Mediasat To jest tuner Cyfry więc współpracuje tylko z kartą cyfry+., nie wsadzisz do niego np : Polsatu. A jeśli chcesz miec wszstko w jednym dekoderze to szukaj tunera z dwoma CI lub z CI+czytnikiem na c+, ale pamietaj ze musisz włożyć tam moduł !!! A z tego co piszesz to masz tuner Polsatu, (wiec aby kupic moduł musiałbyś rozwiazac starą a podpisac nową umowe na moduł).

Link który podałeś to tuner FTA nie ma wejsc CI !!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...