Skocz do zawartości

Zabawne historie z zakupem n


greg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Miejsce akcji - sklep Avans Strzelin (dystrybutor) , giełda elektroniczna we Wrocławiu.

Wczoraj na giełdzie zjawiła się młoda para i poprosiła o tuner do odbioru n. Na informację, że sprzęt jest do dostania u dystrybutorów a na tzw. niezaleznym sprzęcie nie bedzie to pracowało (para moduł-karta) odpowiedzieli, że tak, oni wiedzą, ale poproszą o tuner umożliwiający podłączenie n. Na totalnego "zonka" opowiedzieli, że u wymienionego na początku dystrybutora dostali informację, że oni sprzedają dekodery i trzeba mieć tuner do podłączenia tego dekodera. Zaraz po tym jak sie pokulalismy ze śmiechu, zapytałem, czy klient może się przesłyszał i chodziło o antenę z konwerterem. Ale nie, sprzedawca miał doświadczenie, bo powiedział klientom, że to jest tak, jak w kiedyś w Canal+ analogowym , dekoder podłączony do tunera. I to by było na tyle, klient został uswiadomiony i pełen optymizmu pożeglował dalej. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsce akcji - kolejny Avans.

Udałem się nabyć to cudowne pudełeczko ale oczywiście ze sklepu wyszedłem bez niego - za to z mieszanymi uczuciami i uśmiechem na twarzy, który okazywał moje zdumienie.

Boxów oczywiście nie było (Pan stwierdził że wszystkie już wyprzedane a był to piątek 13.10!) i zaproponował "zapisy". Zgodziłem się, Pan wyjął formularz i zaczął stawiać krzyżyki (kto widział ten formularz ten wie o czym mówię). Pierwsze pytanie już mnie rozbawiło : "Czy zamawia Pan Nbox recorder czy Nbox HDTV recorder?". Tłumaczenie że chcę zwykłego Nboxa nic nie dało więc pokazałem Panu gdzie ma być mój pierwszy krzyżyk palcem - przy kratce z ceną 99 zł :)

Kolejną kwestię Pan zupełnie pominął (chyba uznał ją za nie istotną) a mianowicie "zetaw antenowy". Sam musiałem się upomnąć i niemal znowu pokazać gdzie trzeba kreślić ale po chwili zrozumiałem dlaczego tym razem długopisik nie będzie używany - usłyszałem jaka ta antena jest zła, mała, no i że trzeba będzie ją oddać po zakończeniu umowy i wspaniałomyślny Pan zaproponował mi że sprzeda mi zestaw oferowany w ich sklepie po promocyjnej cenie! Będę wtedy zadowolony, wszystko będzie ładne a na dodatek da mi taki konwekter że nie tylo będę mógł odbierać HB, ale i Astrę!

Udałem zaciekawienie i poprosiłem Pana abyśmy przeszli do następnego punktu (nie miałem ochoty się z nim kłócić) na co usłyszałem "Proszę się dobrze zastanowić"... ok...

"Ceny pakietów" również sprawiły Panu trochę trudności. Po wskazaniu przeze mnie trzech pakietów za 16 zł Pan sie na dłuższą chwilę zastanowił (już myślałem że ma dla mnie kolejną rewelację) po czym wpisał 48 zł w kratkę poniżej. Okazało się poprostu że musiał się skupić żeby to podliczyć...

Tak jeszcze mimowolnie, na koniec zapytałem jak wygląda sprawa instalacji anteny, na co usłyszałem :"Jaka instalacja? To bedzie Pan potrzebował jeszcze instalacji??". Pokazałem mu jeszcze palcem że na tym swoim formularzu ma pozycję "INSTALACJA" i nie chcąc już z nim dłużej gadać kazałem mu postawić krzyżyk i zacząłem się zbierać do wyjścia. "My tutaj nie prowadzimy czegoś takiego. Może pan pójść tu obok, tam sprzedają Polsat i Cyfrę - oni to napewno zainstalują jak Pan poprosi..." usłyszałem jeszcze przy wyjściu. Pan obiecał zadzwonić. Zapomniał wziąść tylko ode mnie nr telefonu...!

 

Tak się zastanawiam...

Jak to jest możliwe, że siedząc ze dwie bądź trzy godziny w necie potrafiłem uzyskać informacje które mnie interesują a Pan który zajmuje się tym "profesjonalnie" nie ma zielonego pojęcia co sprzedaje?? W wypełnieniu kawałka kartki papieru to raczej ja jemu pomogłem a nie on mi! A skoro już sprzedali pierwszą partię boxów to nie jestem pierwszym klientem i powinni wiedzieć co robią - chociażby testując to na pierwszych kupujących.

Po drugie jestem ciekaw co na to Panowie z ITI że dysrybutorzy odradzają wynajem ich sprzetu i korzystając z okazji chcą nieświadomym ludziom wcisnąć swój sprzęt? PROMOCJA :)

I po trzecie jak można wysyłać mnie do konkurencji aby mi "pomogli"? To taki wielki problem znaleźć kogoś i podpisać jakąś stosowna umowę żeby za dodatkową opłatą ktoś tę TELEWIZJĘ NOWEJ GENERACJI instalował??

Ech...

Cóż, N-ki szukam dalej. Może gdzieś i kiedyś mi się uda. Na telefon od Pana nie czekam, chyba raczej nie zadzwoni... I zastanawiam się nad przeproszeniem się z Polsatem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mimo ze jestem w CP uwazam ze n stac na wiecej i tak naprawde oferte beda miec dobra moze za rok moze dwa. czas pokaze. ale wracajac do mojego poprzedniego posta, sam widzialem wczoraj gdyz bylem ciekaw jak wyglada nbox na zywo i jedyne co zobaczylem to kupke kartonow na ktorych bylo napisane uszkodzony i nazwisko osoby ktora oddala nbox'a kolo informacji TV, SAT. jedynie na zywo widzialem antene n.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie zastanawiam bo wszyscy co nie maja NBox-ow mowia "bo sie wszystkie rozeszly" no spoko ale po dalszej rozmowie widac ze wogole ich nie mieli.... Wiec zastanawiam sie czy jakos tak czasem N-ka nie powiedziala na jakiejs tam konferencji dystrybutorom cos w stylu jak by tam czasem byl jakis problem z dostawa to mowicie ze sie juz wszystkie wysprzedaly??? :evil:

 

Krzychu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jest brak tunerów u dystrybutora jest spowodobany ich fizycznym brakiem a nie sprzedanymi przez nich nie mozna sprzedac czegos jak sie nie dostało .Mały przykład znajomy jest w jednej z sieci do tej pory dostał tylko 10 szt z czego 4 wruciły jako niesprawne ,do tej pory czeka na nowa dostawe nastepnych 10 dekoderów pod warunkiem ze sprzeda je wszystkie w drugim sklepie teoretycznie juz sprzedali i czekaja na nowa dostawę a faktycznie ich nie miel cos musza powiedziec klientom którzy kupili telewizory LCD i mieli obiecane ze dostana w pierwszej kolejnosci tunerek super i hiper :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...