Skocz do zawartości

EPG w TNK


Rekomendowane odpowiedzi

Jak zauważyłem wczoraj (16.03.2010r.) w godzinach wieczornych EPG na transponderach tvn znowu nie działa. Czyli pewnie przez jeden dzień (15.03.2010r.) mieli awarię - i wtedy wszyscy odbiorcy mieli EPG. Teraz wszystko wróciło do normy - EPG mają abonenci n na dedykowanych tunerach - a odbiorców TnK mają gdzieś!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy w lipcu 2009 przestało mi działać EPG w TnK zacząłem troszkę czytać w necie o EPG. Co jakiś czas pojawiają się różne artykuły związane z EPG np. "EPG na 7 dni od Cyfry+" lub "Zmiany w emisji EPG Cyfry+", ale szczegółów na temat emisji EPG jest niewiele, a po Polsku praktycznie nie ma nic. Szukając dowiedziałem się m.in., że są różne typy (metody, standardy - nie wiem które słowo będzie najwłaściwsze) nadawania EPG. Może być np. MediaHighway, Naviclick, NextView.

Nie wszystkie typy EPG są obsługiwane przez odbiorniki. Warto przeczytać "Dlaczego nie działa mi tygodniowe EPG?", fragm.:

Nadawanie prawidłowego EPG uzależnione jest od nadawcy. Sytuacja w Polsce jest taka, że każdy nadawca emituje EPG po swojemu i w efekcie mamy niestety największy bałagan wśród standardów.

Naturalną sprawą jest, że dedykowane odbiorniki obsługują EPG platformy do której są dedykowane. W odbiornikach niezależnych z obsługą różnych standardów EPG różnie bywa.

Zamiast jęczeć trzeba sprawdzić czy na stronie www producenta odbiornika nie pojawiło się nowe oprogramowanie rozwiązujące ten problem. Jak już pisałem 4 dni temu np. taki Ferguson dostrzegł ten problem (problem, który dotkną użytkowników TnK) i wydał nowy firmware do modelu odbiornika, którego jestem posiadaczem, a mianowicie do DF 9000 PVR. Teraz nowe EPG dostępne w TnK działa mi zupełnie poprawnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

no u mnie niestety ani w TNK SD na opticumie 4060 ani w C+ na PACE PVR nie ma poprawnego dzialania EPG na wszystkich TVN-ach .... :/ raz cos tam wskoczy wiekszosc razy nic ... dziwne ze w dedykowanym do TNK opticumie nie dziala poprawnie EPG .. jak to mozliwe ? przeciez to ich piaskownica i zabawki wiec powinno dzialac szybko i poprawnie ... a tu lipa kompletna, przewaznie prawie nic nie wskoczy od razu, trzeba czekac i czekac az sie cokolwiek zaladuje - tak samo jest na kanale Kino Polska w TNK. TVP i cala reszta dziala jak najbardziej poprawnie. wszystkie niemieckie z astry 19.2 bardzo szybko wskakuja, a na astrze 28.2 EPG na WSZYSTKICH brytyjskich kanalach wskakuje w ulamku sekundy. tylko u nas jak zwykle [beep] ze wszystkim, kazdy ma swoj standard EPG i ma wszystko w du.. pie... a najbardziej widzow tvn-u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Spróbuj tak jak mówię ewentualnie zmiana softa.

Dużo tematów było na forum w FAQ, pamiętaj że musisz mieć kabel który pozwoli ci na tą transmisję danych.

Dodam tylko tak że jak na innych programach nie z TNK jest wszystko ok, to takie epg wysyła ci ta telewizja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...