Skocz do zawartości
  • 0

Konwerter


ziomq
 Udostępnij

Pytanie

Jaki konwerter polecacie do starej (ok.14lat) anteny abym mógł odbierać programy z Astry i Hot Birda. Niestety stary konwerter mnie zawodzi:wczoraj miałem siłę oraz jakość 60% dziś siła 40% jakość 10%. Chyba najlepszym rozwiązaniem byłby monoblock twin podłączony do nboxa - 1 "kabelek" (czy można podłączyć pod ten konwerter 1 dekoder ? ). Liczy się rozwiązanie najmniej pracochłonne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Tą podziałką ustawia się skew konwertera (inaczej kąt skręcenia konwertera w uchwycie) - dane na podstawie Twojej lokalizacji można uzyskać np. na tej stronie. Przedstawiłem tylko teorię, w praktyce ta podziałka do niczego się nie przydaje bo jest niedokładna, a wspomniany kąt skręcenia konwertera ustawiasz wzorując się na sygnale wskazywanym przez miernik, czy też tuner.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dlatego wyżej już pisałem, że podziałką nie ma co się sugerować... Na produkcji, maszyna wybijająca podziałkę robi to jak popadnie. Oczywiście, ta wada nie podlega zwrotowi sprzedawcy bo w żaden sposób nie przyczynia się do tego, że konwerter będzie źle pracował w przyszłości, czy cuś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

radzioksp nie wdawaj się w szczegóły, po prostu kup najzwyklejszy w świecie konwerter, a kanały SD/HD będą śmigać :D W innym wątku wspomniałeś, że chcesz zakupić monoblok do dekodera Samsung DSB-H370G. Zapewniam Cię, że ten oto konwerter bardzo dobrze współpracuje z tym dekoderem.

Dla Twojej wiadomości, pasmo Ku jest to zakres częstotliwości 10,5 - 18 GHz, wykorzystywany w przekazach telewizyjnych i radiowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Widzę, że temat podobny to się podepnę i nie będę otwierał nowego.

 

Mam cyfrę + z dekoderem Philips HD PRV (tak wiem, że to szajs ale chciałem wypróbować VOD o zobaczyć jak działa HBO DIGITAL - swoją drogą pewnie jak będę miał inny HD dekoder to możliwości obsługi VOD i HBD DIGITAL nie ma... nie mylę się?)

 

Zmieniłem antenę na 110 i kupiłem Maximum Monoblock Quad v-24 LNB Built-in DiSWqC Switch. Chciałem odbierać Cyfrę + i z myślą o założeniu dodatkowo Polsatu dla sportu :). Przyszedł monter z cyfry bo coś sygnału nie mogłem na tym złapać i stwierdził ze To zły konwerter jest... dlaczego, z tego co zrozumiałem, że chyba inaczej jest ustawione DiSEqC niż na dekoderze cyfry

 

I teraz mam pytanie. Czy gdybym wyrzucił tego dekodera CYFRY który jest badziewny i zamówił jakiś bardziej cywilizowany to dało by radę korzystać z tego konwertera na CYFRĘ i POLSAT? Jak go kupowałem w opisie było, że nie ma problemu, no a jednak się okazał, chyba że gościu za bardzo nie był w temacie :>

 

I jak teraz antenę mam ustawioną na HotBird to zezem złapałbym Astre? Najwyżej kolejność kolejność DiSEqC trzeba by było zmnienic...ale to w dekoderze... tak?

 

pozdrawiam

 

----

* jeżeli jakieś głupoty popisałem ... nie krzyczeć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Zmieniłem antenę na 110 i kupiłem Maximum Monoblock Quad v-24 LNB Built-in DiSWqC Switch. Chciałem odbierać Cyfrę + i z myślą o założeniu dodatkowo Polsatu dla sportu :). Przyszedł monter z cyfry bo coś sygnału nie mogłem na tym złapać i stwierdził ze To zły konwerter jest... dlaczego, z tego co zrozumiałem, że chyba inaczej jest ustawione DiSEqC niż na dekoderze cyfry

Po pierwsze: konwertery Monoblock są zaprojektowane do anten 80 - 90 cm. i na 110 cm. może nie działać część "zezująca" ponieważ rozstaw promienników jest zbyt mały do tej wielkości czaszy.

Po drugie: jeśli wewnątrz konwertera są inne połączenia (znaczy prawa "główka" jest podpięta do wejścia LNB1) to należy przestawić antenę na Astrę, zamontować konwerter za prawą "główkę" a Hot Birda odbierać "z zeza".

 

I teraz mam pytanie. Czy gdybym wyrzucił tego dekodera CYFRY który jest badziewny i zamówił jakiś bardziej cywilizowany to dało by radę korzystać z tego konwertera na CYFRĘ i POLSAT?

Można kupić tuner z kieszeniami na moduły i korzystać zarówno z Cyfry jak i Cyfrowego Polsatu. O VOD na takim tunerze zapomnij, do tego musi być sprzęt "od platformy"

 

I jak teraz antenę mam ustawioną na HotBird to zezem złapałbym Astre? Najwyżej kolejność kolejność DiSEqC trzeba by było zmnienic...ale to w dekoderze... tak?

Jesli chcesz pozostać przy tej antenie 110 cm. to musisz zmienić Monoblocka na dwa niezależne konwertery.

 

Dobór tunera był wałkowany nie raz, także czytać, o instalacjach zez tez znajdziesz sporo materiału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na forach panuje chaos dotyczący konwerterów Cyfry+ i ich współpracy z monoblockami. Jedni piszą, że dekodery te nie obsługują wbudowanego w monoblock disecqua i że jest to celowa polityka Cyfry+, inni piszą, że jakoby wszystko jest w porządku i mozna oglądać zarówno programy z HotBird i Astry. Jak jest naprawdę bo chcę kupić monoblock twin i nie chcę aby były to pieniadze wyrzucone w błoto. Prosze o odpowiedź praktyków, którzy to przerabiali na tym dekoderze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z dobrze poinformowanego i doświadczonego źródła wiem, że PVR od C+ obsługuje konwertery monoblock twin. Warunek konieczny: monoblock ma porcie A (czy tam 1) musi mieć HB, a na B (czy tam 2) Astrę. Taki warunek spełnia monoblock twin firmy Inverto (ten biały). Jeżeli monoblock ma inaczej przypisane porty niż Philips - nic z tego. Niestety ten Philips ma tak ułomne oporogramowanie, że nie zmienisz sam ustawienia portów, co możliwe jest np. w nbox recorderze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...