Skocz do zawartości
  • 0

Konstrukcja Zeza.


Jam
 Udostępnij

Pytanie

Witajcie. Chcę zrobić zeza na mojej antenie 80 cm (wcześniej myślałem że to 60 ;/). Sam zez zezem ale mi chodzi o przełącznik DiseqC. Mam w dekoderach wersje: 1.0,1.1,1,2 .

 

Czy to tak by było?

 

beztytuuwl7.jpg

 

Bo chce a nawet muszę rozdzielić sygnał na 2 tunery!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jeśli chcesz rozdzielić na dwa tunery to potrzebujesz konwerterów Twin. To co narysowałeś jest kompletnie bez sensu i do "kitu" :]

A że lubisz obrazki to prosze:

 

schemathp6.th.jpg

 

Konwertery przy antenie odwrotnie - jesli główny jest na Hot Bird to ten na Astrę powinien być z lewej strony.

Do sterowania przełącznikiem wystarczy wersja DiSEqC 1.0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sprawa ma się tak , obecnie mam n na Hot Birda ale wcześniej gdy nie miałem n miałem również na Astre , ale przy instalowaniu N zostawiłem na HotBird z idealnymi parametrami , ale dziś sobie myślę może by tak dołączyć drugi konwert skoro go mam to po co ma się marnować :) , problem będzie z jego przymocowaniem pytanie może dziwne zadam a może i nie dziwne jaka odległość powinna byc od jednego konwert do drugiego by bylo jak najlepiej to będzie 13st a 19.2 czyli 6,2 st ale na cm to ile by to bylo , taki problem bo antena stara z 3tymi co trzymają konwert i dlatego, chyba ze nabyć jakis podwojny konw ale też chyba bylby klopot , pewnie będę kombinował ale jakby ktos coś napisał pomocnego to bede wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No ok , niby proste ale jak już będę miał ten zez, to jak ja go doczepie skoro 1 konwerter jest w obręczy którą trzymają 3 druty , to nie jest antena co ma jeden "kij" od dołu gdzie można do tego właśnie "kija" przyczepic zeza, nie taka http://www.sat.net.pl/0sklep/images/foto/CzaCor90Mbia_10.jpg tylko ma cieńki drut od dołu , z lewej , i prawej strony w sumie są 3 hmmmmm ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak , więc zakupiłem tego zeza i na sam początek chcę umieścic cięższy konwerter w "slocie" :) tym który jest trzymany przez te 3 druty , od razu napotykam problem który jednak rozwiązuje obcinając trochę plastikowe elementy po czym konwerter jest już w tym gniezdzie , teraz kolej na drugi i tu oczywiście problem z czym by innym jak nie z ... no właśnie drutem bocznym , to poluzowałem konwerter 1 wysuwając go max do przodu i przykręcając go uchwytem od anteny , a za tym uchwytem umieszczam zeza po to by konwerter 2 cofnął się do tyłu a to poskutkowało , że znalazł się on minimalnie za przeszkadzającym mi drutem musiałem go jeszcze przesunąc max w prawo i przykręcony elegancko trzyma się uff . Więc ustawiam Hot Birda Jakośc 60% myślę ok niech będzie , i patrze co tam widac z drugiego konwertera i.... suprise NIC nie widac hm wiedziałem , że takie wynalazki tylko mi nerwów napsują co gorsze nie mam już pomysłu co tam zmienic bo niby jak, jak tam jest ten (beep) drut !!!!. Od razu mówię nie będę kupował nowej anteny . Kopnę ją niech spadnie , zostanie tvp 1 , 2 z siatki i tyle .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Trochę trudno jest się połapać w tej instalacji... wyobraźnia ma za słabą kartę grafiki ;) Foto by się przydało.

Jeśli antena ma więcej niż 90 cm. to konwertery powinny być minimalnie dalej od siebie, zezujący może być trochę bardziej wysunięty w kierunku czaszy.

Jeśli przed tym zezującym znajduje się "boczne, metalowe trzymadełko konwertera" to lipa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wiem wiem zawsze pisze tak , że ciężko mnie zrozumieć ale chyba wszystko napisałem co chcialem . Tak Dokladnie to trzymadło jest tuż przed konwerterem , dlatego też nie wiem co teraz , jutro zrobie foto , antena no nie wiem ile ma ale 80 myślę że na pewno , a jeden z konwerterow jest cięższy dlatego jego dalem w miejsce trzymane przez antenę i likwidacja tego trzymadla bocznego mogla by dac skutek obniżenia sie całego przodu hm nie wiem co teraz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No to urządzenie też nie wygląda głupio , gdybym nie kupił tego zeza to może wziąłbym to , ale nie będę ciągle kupował jakichś wynalazków , nie wiem co by przykombinowac przy tym a odległosc konwertera od konwertera (HB+Astra) ile powinna miec , powinny byc blisko siebie czy jakiś odstęp powinien byc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Właśnie, że nie. Przez to o czym wspomniał pitter mógłbyś zostać wprowadzony w błąd. Tu trzeba dokładnie ustawić. Od osi do osi środka bardzo prosto zmierzysz. Do tego jeszcze konwertery mogą posiadać na górze podziałkę do ustawienia skosu. Można mierzyć od strzałek (środka). Dlatego ustaw 6,5 cm od środka do środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No i do tej pory jedna wielka d , nic a nic z astry nawet 1%jakosci nie mam siła niby wskazuje 60% ale co mi z tego tu zdj

dsc00138go7.jpg

 

ten z prawej , dawałem go za drut , obok , nad, krecilem antena prawo lewo Kompletnie nic , kabel przemieniałem na wypadek gdyby nie działał , działa bo hb z tego kabla odbiera to k(.....) nie mam sił już wsciekły jestem !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Więc zakończyłem zmagania z tym . . By nie przeklinać chyba się juz poddaje wczoraj 3godz dzis 4 nie da się tego zrobić za . . . Ciśnienie mi poszło do góry : ale opisze co nie co na początku zrobiłem to co było na zdj wyżej nic to nie dało ale , myślę sobie przekrece troche w lewo lub prawo zobacze jaka odległość różni obydwa konwertery , po tej czynności nic sie nowego nie dowiedziałem , a nbox umożliwia ustawienie Astry ( dałem lnb 2 i opcja ze diseqc) bo pierw trzeba HB ok to myślę zrobię inny myk wziąłem stary tuner fta i podłączam hb bylo na wskaźniku 85 jakos tak tam tylko jeden wskaźnik ale był żółty to sygnał był , wtykam astre i co ciekawe także żółty wskaźnik tylko 70 , zauważyłem że musze zbliżyć konwertery do siebie , tak Zrobiłem ale bardziej sie nie dało bo zez Juz bliższej regulacji sie nie dało , nawet założyłem konwerter przy konwerterze bez zeza by były najbliżej i co to dało : dało to że tuner fta odbierał zarówno z hb jak i astry wyszukal wszystkie fta na astrze na wskaźnikach było 86 astra hb podobnie , to myślę podlacze nboxa i moze bedzie git a tu wlasnie kit na n hb było 80 jakość sygnał tyle też patrze na Astre i kompletnie nic ani 1proc jakości umie ktoś to wytlumaczyc bo ja nie :-( tak się wkurzylem że mysle o nie mam to gdzies , zostawiłem 1 konwerter i . . Ledwo wycislem 46 proc jakości na hb a kiedys mialem 80 No i podwojnie zly jestem chcialem wiecej progr to mam ale gorzej ustawiona antenę nie mam siły Już . Do tego dzis sylw co za glupi dzien w roku , większość pewnie się cieszy ech wszystko mnie wścieka Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kolego djvortexxx podaj skąd jesteś może ktoś w twojej okolicy zajmuje się motażem anten,

który pomógł by ci z tą astrą.

Odkręć z prawej strony tę rurkę bo ci przeszkadza, jak ustawisz astrę to wtedy ją dopasujesz.

poczytaj inne wątki w dziale problemy związane z motażem zeza.

Może poczytaj tutaj jak ustawic zez na astre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...