Skocz do zawartości

Cyfra+ Multiroom


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam takie pytanie, bo juz sie troche pogubilem w tych pojęciach moduł i dekoder. Jestem zainteresowany multiroomem w cyfrze+ ale w grudniu i czy przy podpisaniu takiej umowy można wziąć na tą jedną umowę 2 dekodery, ale nie sagemy, bo to straszne badziewia (np. 2 strongi czy 2 pace) ? I rozumiem, że nie ma koniecznosci podlaczenia obu dekoderow do jednej anteny? Mam 1 tv hd a drugi nie i czy w takim razie jest mozliwosc odbierac multiroom na jednym tv z dekodera hd pace pvr a na drugim z dekodera sd cyfry? Z gory dziekuje za wszelkie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy przy podpisaniu takiej umowy można wziąć na tą jedną umowę 2 dekodery, ale nie sagemy, bo to straszne badziewia (np. 2 strongi czy 2 pace) ?

Można, jak już to bierz pace, bo strongi naliczają czas multirooma nawet jak dekoder jest wyłączony.

 

I rozumiem, że nie ma koniecznosci podlaczenia obu dekoderow do jednej anteny?

Oczywiście obydwa dekodery muszą być podłączone do anteny ale nie ma znaczenie czy to ta sama antena co przy głównym module.

 

Mam 1 tv hd a drugi nie i czy w takim razie jest mozliwosc odbierac multiroom na jednym tv z dekodera hd pace pvr a na drugim z dekodera sd cyfry?

Jest taka możliwość, nie ma znaczenie czy dekoder jest HD czy SD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

mam pytanie dotyczące współpracy multiroomu z Fergusonem FK 6900 - czy ktoś z was korzysta z takiego sprzetu? czy multiroom pracuje poprawnie? jak naliczny jest czas doładowania - czy stand by wyłącza liczenie 6-godzinnego czasu doładowania? dodam, że główny dekoder to Phil HD. (rozumiem, że moduły nie nie kontaktują się radiowo w czasie pracy bo dekodery będą pracować na dwóch piętrach o konstrukcji żelbetonowej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Czy zatem rozwiązaniem problemu "uciekającego" czasu w stand by`u było by wyłączanie dekodera z prądu? "Uciekający czas" wymaga praktycznie codziennego biegania po doładowanie. Ciekawe jak wytrzyma to czytnik w dekoderze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko, czy po zmianie na multiroom zauważyliście różnicę w jakości kanałów HD? W grudniu kupiłem cyfrę, początkowo miałem 2 karty, bez multiroomu i jakość była genialna. Od kiedy w marcu wymieniłem na multirrom jakość jest fatalna. Jest nieco lepsza niż na zwykłym kanale ale jednak w żadnym wypadku nie jest to HD!! Nikt nie może mi pomóc, w cyfrze twierdzą, że to niemożliwe...Niemożliwe to czemu ja nie mam HD?? Dekoder wymieniłem na nowy i dalej to samo. To może być wina sygnalu? Ustawienia anteny czy ten multiroom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam że otrzymałeś dekoder ze standardowymi ustawieniami po wymianie... czyli bodajże nazywa się to PAL... kolejne to 720p... a właściwe to 1080i tak jak mówił kolega wcześniej.

 

Aaa i mam nadzieje że nie wpadłeś na genialny pomysł... a bywały przypadki... podłączyć jednocześnie kabel HDMI i EURO... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa i mam nadzieje że nie wpadłeś na genialny pomysł... a bywały przypadki... podłączyć jednocześnie kabel HDMI i EURO...

 

A w czym to przeszkadza?Mam tak podłączone i nie widzę żadnej różnicy,a EURO jest potrzebne do przeglądania TELEGAZETY,bo po HDMI się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj przedłużyłem umowę na Komfortowy+. Na mocy przedłużenia przysługuje mi Multiroom. Dziś pojechałem by wymienić kartę na zestaw. I tu zonk. System akceptuje tylko moduł główny. Dodatkowy nie chce wejść do systemu. Czy przytrafił się komuś z Was taki problem? Jak temu zaradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam też mały problem z Multiroomem.

W zasadzie nie był mi potrzebny, ale dali w promocji świątecznej za 0 zł do Komfortowego + C+ + HBO to wziąłem :lol2:

No i ostatnio chciałem z ciekawości odpalić drugi dekoder z kartą dodatkową i ZONK - niby zgodnie z instrukcją karty się dogadują (potwierdzenie żółtą diodą) ale moduł dodatkowy nie odkodowuje kanałów... Piszą żeby po aktywacji zostawić tuner z kartą dodatkową na kanale "1" lub "C+" przez godzinę i tak też zrobiłem i nic. Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie,

 

moim zdaniem multiroom to całkiem fajna sprawa zwłaszcza gdy nie chcesz ustawiać nowej anteny, a w przypadku gdy druga osoba płaci z tobą 50/50 za abonament to już w ogóle. (wiem z doświadczenia) :-)

 

 

niestety mam problem- będę bardzo wdzięczny za wszelka pomoc w jego rozwiązaniu,

 

otóż:

 

nie wiem dlaczego ale gdy włączę jakikolwiek kanał NIE HD to obraz delikatnie migocze (widać to zwłaszcza na logach stacji czy kwadratowych obiektach).

nie jest to chyba problem z tv bo taka sama sytuacja jest na obydwu telewizorach. podłączenie od dekoderów mam kabelkiem hdmi- dekodery nowe.

 

czy ktoś wie może jaka jest przyczyna tego problemu?? siła sygnału w ustawieniach dekodera to 4?? czy coś może zakłócać czy jak?? :shock:

 

(problem ten nie występuje gdy odbieram sygnał z cyfrowej tv naziemnej antena naziemna - nie przez dekodery)

 

:smile:

 

pozdrawiam

bronix

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...