Skocz do zawartości

nBox i nBox Recorder - problemy, oceny, komentarze


LukWil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Szwagier podpisał niedawno umowę z n-ką. Dostał tego czarnego nboxa recorder i ma problem.

Najbardziej zależało mu na wypożyczalni filmów a usługa ta jakoś u niego nie chce działać (dekoder wyświetla, że dysk został USUNIĘTY albo jest ZEPSUTY). Był u znajomego i u niego wszystko działa, także dekoder jest sprawny więc myśleliśmy, że to jest sprawa sygnału który wydawał się za słaby. Dziś podkręciliśmy sygnał i teraz jest siła 65% jakość 64%, czy to jest jeszcze za mało? Kanały odbierają wszystkie tylko z tym VOD jest problem. Pomoże ktoś? Byłbym wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szwagier podpisał niedawno umowę z n-ką. Dostał tego czarnego nboxa recorder i ma problem.

Najbardziej zależało mu na wypożyczalni filmów a usługa ta jakoś u niego nie chce działać (dekoder wyświetla, że dysk został USUNIĘTY albo jest ZEPSUTY). Był u znajomego i u niego wszystko działa, także dekoder jest sprawny więc myśleliśmy, że to jest sprawa sygnału który wydawał się za słaby. Dziś podkręciliśmy sygnał i teraz jest siła 65% jakość 64%, czy to jest jeszcze za mało? Kanały odbierają wszystkie tylko z tym VOD jest problem. Pomoże ktoś? Byłbym wdzięczny

Do APSiSu wymienić dekoder i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem, że dekoder jest sprawny bo u znajomego wszystko grało.

 

To jeszcze kąt konwertera ustawić i antenę jeszcze raz doprecyzować lepiej, u kuzyna na antenie 75 ma sygnał jakość 85 MOC 80.

 

Ostatecznie wymieniliśmy ten konwerter na całkiem nowy i gra muzyka :jupi: Dzięki za pomoc :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja mam zupelnie inny problem.

Konwenter jaki aktualnie ma wpięty to octo podobno 0,1 współczynnik szumu, Antena 95 cm na tp gdzie nadaje Orange sport,BBC HD siłe i jakosc mam ok 80 na 90(podobno to najsłabsze transpondery).Na tp tvn spada do 50 czesto 40 procent. Wezwałem technika wpiął miernik pokręcił konwerterem, pozestawiał antenę i stwierdził ze miernik piszczy bardzo szybko wiec antena jest wstrzelona w satelitę.Po dłuższej konwersacji stwierdził ze jak są polsaty wpięte(te tez pokazują słabszy sygnał TVN HD) to nie da się ustawić nki perfecto bo skopiemy odbiór polsatowskich kanałów.Mocno mnie to rozbawiło, po czym człowiek zebrał manatki i poszedł. Do konwertera podpięty jest Turbacz CLRA,oraz biały hd i dwa Samsungi Hd Polsatu.Ogólnie nie mam problemu z odbiorem poza przejściowym białym paskiem na Nick jr,(pojawia się i znika co parę minut) lecz obawiam się utraty sygnału przy gorszej pogodzie.Gdzie szukać przyczyny? Nie precyzyjnie ustawiona Antena/konwerter czy źle zarobione końcówki F?.

CLRA BEr 0.0 a biały na Nick jr Skacze miedy 2.2... a 2.8.. Kanal tvn hd, Nick JR Podałem jako jeden z kilkunastu na którym miedzy dwoma kablami(antena1 antena2) wychodzi wielka różnica sygnału.Bedę wdzięczny za sugestie. :read:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...