Skocz do zawartości

nBox i nBox Recorder - problemy, oceny, komentarze


LukWil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie patrz co masz na ekranie - patrz co jest w EPG bo to jest nagrywane. Widocznie jeszcze poprzednia bajka tam była. W sumie to nie pamiętam też jak dokładnie działa bufor - czy naciśnięcie REC powoduje nagranie tego co było do godziny (dwóch w turbo) czy tylko tego co jest w EPG... kurde muszę sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale to bez sensu ponieważ wg EPG program może się skończyć a mimo to może trwać dalej i nie nagra się w takim przypadku...

 

Faktycznie, zauważyłem pewna rozbieżność między tym co podaje EPG a tym co jest faktycznie wyświetlane na TV.

 

Klops totalny dla mnie. Powinno być wg zasady "waht you see what you get"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, ale jak chcę nagrać coś dokładnie od początku do końca

 

Takie rzeczy to na żadnych nagrywarkach czy magnetowidach nie są możliwe. Zawsze nagrywało się za dużo, albo za mało i pozostawał montaż. Wyjście jest jedno - przed rozpoczęciem nagrywania zmieniasz kanała na inny i wracasz na właściwy - wtedy bufor się kasuje. No i oczywiście musisz czuwać, aby ręcznie wyłączyć nagrywanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, ale jak chcę nagrać coś dokładnie od początku do końca

 

Takie rzeczy to na żadnych nagrywarkach czy magnetowidach nie są możliwe. Zawsze nagrywało się za dużo, albo za mało i pozostawał montaż. Wyjście jest jedno - przed rozpoczęciem nagrywania zmieniasz kanała na inny i wracasz na właściwy - wtedy bufor się kasuje. No i oczywiście musisz czuwać, aby ręcznie wyłączyć nagrywanie

 

No jak nie. Program startuje naciskałem rec na magnetowidzie i się nagrywało. Proste jak drut.

A w przypadku nrecordera to jakiś dramat, naciskam start, on mi nagrywa 8 minut poprzedniego programu (po kiego), program się kończy ja naciskam stop. i co nie mam końcówki nagranej.

 

Wychodzi na to że nie mogę nagrać 10 minut bajki od początku do końca... PORAŻKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Podaj dla przykładu na jakim kanale miałeś takie problemy? Na swoim turbaczu ostatnio stwierdziłem, że za późno zaczyna mi nagrywać na BBC Knowledge (40). Pomimo ustawienia -/+ 3 min nagranie zaczyna się z początkiem lub trochę po rozpoczeciu "Policja, kamera, akcja" czy "Gliniarze na drogach". Ale te programy, podobnie jak "Stop, Drogówka" mają na początku jakby filmowe wprowadzenie do program i suma summarum właściwy program nagrywa się w całości.

Na kanałach wszystkich kanałach TVN, Discovery, nFilm, TVP i jeszcze paru innych, z których przez ponad rok nagrywałem sporo nagranie zaczyna się i kończy prawidło w stosunku do ramówki (EPG).

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

akurat dziecięcych nie nagrywam. Oglądam CN lub Boomerang (wiadomo - mychola). Zobaczę wieczorem na swoim turbaczu, czy dzieją się jakieś cuda. Z TVP1 jak było w SD nie nagrywałem, jedynie z TVP HD/TVP Historia/TVP Kultura/TVP Sport - zawsze było OK. Obstawiam jednak winę softu w nBox'ie...

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+/- 3 min... niepoprawni optymiści jesteście. Ja od zawsze mam 5 min. na początku i 15 min. na końcu i poza paroma cudacznymi kanałami (Comedy Centrale) wszystko z pięknie się nagrywa. A softu nie ma co aktualizować bo zapewne najnowszy jest - zresztą jakby był stary to by się o 4 w nocy zaktualizował. Można próbować reset fabryczny zrobić z menu lub reset z czyszczeniem HDD (EPG-REC-Strzałka do góry).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Niestety przy ustawieniach -/+ 5 min jak nagrywałem z dwóch różnych kanałów programy - jeden się kończył o tej samej porze, o której drugi się zaczynał - to potrafiło obciąć końcówkę pierwszego. Trzeba pamiętać, że godzina rozpoczęcia ma priorytet nad godziną zakończenia nagrywania.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ustawione +/- 5 minut, często nagrywam seriale, z których jeden kończy się np. na FOX o 22:00 a drugi zaczyna się na AXN o 22:00 i nie mam problemu z obciętymi końcówkami czy początkami. Chociaż pamiętam że na wcześniejszym sofcie potrafiło tak czasem zrobić, jednak od ostatniej aktualizacji nie ma z tym problemu. Piszę tutaj o zwykłym recorderze a nie turbo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam często nagrywam powtórki w nocy na AXN, bo nie muszę wtedy przewijać reklam. Jednak np. FOX czy FOXlife w nocy nie emitują powtórek seriali z prime time, co osobiście mi się nie podoba i utrudnia czasem nagrywanie, bo bywa tak że w prime time leci czasem i z 5 filmów czy seriali o jednej porze, które chętnie bym nagrał/obejrzał. Dwie głowice to za mało wtedy :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...