Skocz do zawartości

nBox i nBox Recorder - problemy, oceny, komentarze


LukWil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Jestem tu nowa,chociaż zarejestrowałam się już dawno temu.

Posiadaczką N-ki jestem od lutego.W sumie jestem zadowolona,ale miewam czasem problem z odbiorem niektórych kanałów,które mam w pakiecie (płącę 59 zł za pakiet Świat HD),.

Otóż zdarza się często,ze nie mogę odbierać kanałów typu Disney Junior i Disney XD,na zmiane z Polsatem HD.Pokazuke mi się komunikat "wiadomosć CA-zgłoś bład itp...)W instrukcji wyczytałam,ze trzeba wtedy wyjąć wtyczkę z prądu na 10 sekund i to pomaga.Owszem,pomaga,ale na krótko ..i jak działają disneye to nie działa polsat hd ,albo na odwrót.I tak na zmianę.A teraz ten sam problem z kanałami od cyfry,które wczoraj właczyli na 3 miesiące .Musze wyłączać z prądu,ale -ileż razy można ???? Jak wyłaczę,załąpię,ale wystarczy ,ze przełącze na inny kanał to koniec,znowu to samo ...

Czy to coś z dekoderem?Mam nBoxa z nagrywarką 250 Gb, podłączone dwa kable z konwertera.

(oczywiście nie wspomnę ,ze zastanawiam sie co dalej w związku z migracją do NC+)....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma być wybrana taka konfiguracja jaką masz ;D

Każdy może mieć inną ;)

 

Bez Diseqc - jak masz tylko jeden konwerter ustawiony na hotbirda

Diseqc, Tone Burst - Gdy masz 2 lub więcej konwertery ustawione na 2 lub więcej pozycje satelitarne i sumujesz sygnał w jeden kabel idący do dekodera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam małe zapytanie, rodzice mają n-kę wraz z multiroomem i na dekoderze dodatkowym (zwykły biały nbox) od jakiegoś czasu są nieustające problemy z kanałami TVNu. Nie działa TVN, TVN Style, TVN Turbo i TVN24 (wszystko w HD). Całość podłączona jest do anteny 80cm z konwerterem quad. Cała sytuacja jest o tyle dziwna, że normalnie siła sygnału to 96%, jakość ok. 58-60%, natomiast na ww. kanałach siła jest taka sama, ale jakość jest 0%. Na głównym Turbo nie ma najmniejszych problemów z czymkolwiek. Czy to jakaś wada nboxów czy da radę to jakość we własnym zakresie usunąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem co ty już od jakiegoś miesiąca ciągle wyskakuje brak sygnału na wymienionych kanałach przez ciebie, mam takiego samego nboxa , byłem w serwisie n-ki i po podłączeniu do ich anteny jest ten sam problem.Masakra normalnie ;;/ więc nie jest to wina ani anteny ani dekodera bo większość użytkowników ma ten sam problem, wcześniej wszystko bardzo dobrze odbierało a teraz nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też już nie wiem nic z tego, zgłaszałem to do biura obsługi ale oczywiście oni się tłumaczą że mam źle ustawioną antenę lub konwerter w sklepie mi sprawdzili i tam też nie działa, więc antenę mam w porządku dekoder też bo wszyscy którzy posiadają te nboxy mają problemy z odbiorem kanałów TVN w HD więc wina leży po stronie nadawcy. Mam nadzieję,że to w końcu naprawią ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko ja zwróciłem uwagę na wygląd belek z nazwa programu aktualnie emitowanego,ze Trzcionka jakby lekko zamglona była,a i w logo kanałów jest nieco porozjeżdżane,pospłaszczane np logo tvn u mnie spłaszczyło i teraz wygląda jak jajko a nie okrąg,a po właczeniu youtube ekran wyszukiwania wielki jak nigdy dotąd.

 

Chyba coś kombinują bo właśnie zaczął mi wentylator dysku pracować,wiec albo idzie nowy soft,albo do vod cos ściąga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...