Skocz do zawartości

nBox i nBox Recorder - problemy, oceny, komentarze


LukWil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

miszelos

Posiadam dekoder 250gb w wersji CLRA i dla mnie jest zupełnie niesłyszalny zarówno podczas oglądania, jak i w trybie standby, a uwierz mi że słuch na takie dźwięki mam wrażliwy. To nie to co PVR Cyfry, gdzie dźwięk przypomina start rakiety (bez urazy do posiadaczy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czyli trafiłeś na niewyrozumiałego sprzedawcę. Miałem dwa BSLA. Jeden to tragedia. Działał jak traktor. Drugi trochę cichszy ale mimo wszystko dysk (a w zasadzie wiatraczek) w nocy bardzo słyszalny. Od kiedy mam CLRA to nawet nie wiem czy aktualnie dysk pracuje czy nie, nawet w nocy prawie niesłyszalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam CLRA, spie w pokoju gdzie stoi dekoder i jest bardzo cichutki. Nigdy nie slyszalem w nim wentylatorka.

 

Natomiast mam inne pytania. Od czasu darmowego upgradu do softu TURBO zauwazylem nastepujace problemy:

- przestal mi dzialac parametr czas nagrania przed i czas nagrania po. Ustawiam, przestawiam a ten nagrywy tylko jak ma godziny w EPG. Poradzilem z tym sobie zmieniajac recznie godziny programow cyklicznych.

- Kiedy naciskam REC to po pewnym czasie mam informacje na ekrane i malej ilosci miejsca na dysku. Jest to o tyle ciekawe, ze miejsca na dysku jest ok 70-80%, a zaprogramowanych jest jedynie kilka krotkich programow cyklicznych (tak z 5-6 godzin na tydzien, glownie jakosc SD)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W CLRA jak nie masz wykupionego turbo to dalej masz tylko 250 Giga z tego 170 jest zarezerwowane na VOD.Z tego co pamiętam to dekoder zalicza zaplanowane nagrania do ilości miejsca na dysku,tak że kilka godzin cyklicznych zaplanowanych nagrań potrafi wykorzystać dysk.W końcu masz tylko 80 giga na własne nagrania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Nforum jest kilka postów o nieprawidłowej pracy dekoderów CRLA z softem Carbo.Może twój Nbox już dożywa swoich dni.Ja wziąłem tuner w promocji "wymiana dekodera" za 99 złotych i dostałem na 99% nówkę DGCB,która chodzi jak burza.I mam 320 na własne nagrania bo mam 500 giga dysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W CLRA jak nie masz wykupionego turbo to dalej masz tylko 250 Giga z tego 170 jest zarezerwowane na VOD.Z tego co pamiętam to dekoder zalicza zaplanowane nagrania do ilości miejsca na dysku,tak że kilka godzin cyklicznych zaplanowanych nagrań potrafi wykorzystać dysk.W końcu masz tylko 80 giga na własne nagrania.

Ale to nie ma najmniejszego znaczenia. Sam już spotkałem się z tym problemem. Przy sofcie blue nie było problemu. Dodałem np. 5 odcinków seriali do zaplanowanych nagrań, pokazało mi ile mniej więcej miejsca to zajmie i się nagrywa.

Teraz na sofcie carbo widzę że jeden taki odcinek z np. FOX HD zajmuje ok. 3,5% miejsca. Mam ponad 20% wolnego miejsca. Znów planuję 5 odcinków seriali do nagrania i już przy drugim wyskakuje komunikat o tym że program może się nie nagrać ze względu na małą ilość miejsca (czy coś takiego). No śmiech na sali. Rozumiem jeszcze jakby taki komunikat wyskoczył przy 5 odcinku. Ale nie przy drugim, mając 20% wolnego miejsca na dysku, a jeden odcinek zajmuje ok. 3.5%. Dodatkowo w sofcie carbo nie pokazuje ile miejsca mniej więcej miejsca zajmie zaplanowane nagranie. W sofcie blue było to pomocne.

 

Co do marginesu minut do nagrywania przed i po danym programie, to u mnie wszystko działa bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie. dostałem propozycję przedłużenia umowy po wycofaniu wypowiedzenia za 54 zł wszystkie pakiety +4mies. gratis npremium i wymiana białego dekodera na nrecorder 250GB za 49 zł z tym że tylko dostępna ta seria BSLA czy BZ..coś tam nie mam możliwości wymienić na CLRA.

 

I teraz pytanie, czy naprawdę ta wersja dekodera jest tak tragiczna jeśli chodzi o głośność?

 

Generalnie noc mnie nie interesuje gdyż w nocy i tak wszystko jest na listwie wyłączane, ale czy przeszkadza on bardzo gdy sie ogląda telewizję np. późnym wieczorem na dość przyciszonym głosie...czy jest on wówczas bardzo głośny, czy go słychać?

 

Zastanawiam się również bo dowiedziałem się że to już loteria czy dostanę nowy czy tzw odnawiany- jak na to się zapatrywać.

 

Czy z tej serii B... są awaryjne czy da się wytrzymać. I czy wygląd menu różni się od tego w białym dekoderze DVB-T.

 

Z góry dziękuję za przybliżenie szczegółów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zastanawiam się również bo dowiedziałem się że to już loteria czy dostanę nowy czy tzw odnawiany- jak na to się zapatrywać.

 

 

Było o tym wielokrotnie - nie masz ŻADNEGO wpływu na to czy dostaniesz dekoder nowy czy po regeneracji (i pewnie nawet się nie zorientujesz jaki dostałeś), więc po co się tym przejmować. Ma działać, a jak nie będzie, to go wymienisz, więc w czym problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie jednak podpiszę nową umowę w obecnej promocji z 3 miesiącami gratis ale na dekoder Turbo za 99 zł.

Czy Turbo dekoderów też są różne wersje (a jesli tak w którą najlepiej celować) tak jak w przypadku nrecorderów 250GB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są chyba trzy najstarszy crla,następnie dgcb i nowy 1terabajt DGCT.Najlepiej w celować w dgcb jest szansa na nowy,a nie po regeneracji.

Jak zamówisz przez internet lub telefon (a przecież tak robi większość świadomych użytkowników, chociażby po to by ew. móc wypowiedzieć umowę po roku), to możesz sobie celować. Dostaniesz to co Ci przyślą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Eniro-Jak nie podłączysz drugiego przewodu, to obraz będzie niestety wyświetlany tylko do połowy :jupi:

Tak na poważnie, to drugie podłączenie kabla służy do tego abyś mógł nagrywać dany kanał oglądając inny, gdy masz podłączony tylko jeden kabel to nagrywasz kanał który aktualnie oglądasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ewentualnie przy jednym przewodzie możesz nagrywać dowolny program również przy wyłączonym tv...ja będę miał właśnie jednoprzewodową instalację przynajmniej do okresu letniego bo nie chce mi się teraz w zimie przeprowadzać całej operacji zdejmowania anteny, wymiany konwertera i ustawiania itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...