Skocz do zawartości

nBox i nBox Recorder - problemy, oceny, komentarze


LukWil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jest pod OK ale tylko w TURBO.

 

Czy w nBox Recorder jest normalne to, że dysk pracuje 24/7?

Dekoder mam od 4 dni więc rozumiem, że pobiera VOD. Pace z C+ pobierał nieco inaczej i miał przerwy w pobieraniu.

Przez to, że dekoder pracuje 24/7 nie ma problemu z szybkim uruchamianiem. Startuje natychmiast zamiast czekać 30sek na uruchomienie. Tylko tu obawiam się, że cały czas zużywa tyle samo energii.

 

REcorder pobiera VOD, któe leci w pętli więc dysk pracuje aż wszystkiego nie pobierze, co będzie potem ciężko powiedzieć. Jedni twierdzą, że im się dysk nie wyłącza, ja takiego problemu nie mam. Zresztą uruchomienie b. szybkie jest wynikiem tego, że ten standby jest taki bardzo płytki tzn. szybko się uruchamia itd, ale za pobiera w trybie ciągłym ok 20-30W energii. Związane jest to także z tym, że jeżeli używamy programowanie przez neta to dekoder musi odpytać serwer aby je przyjąć. Coś za coś mamy więcej usług, szybszy start i VOD pobierane niezauważalnie ale za to idzie trochę prądu na podtrzymanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez to, że dekoder pracuje 24/7 nie ma problemu z szybkim uruchamianiem. Startuje natychmiast zamiast czekać 30sek na uruchomienie. Tylko tu obawiam się, że cały czas zużywa tyle samo energii.

I bez tego nie ma problemów z uruchamianiem. Zwykły recorder nie pracuje 24/7 (na szczęście) a czas jego włączania się przy niepracującym dysku to jakieś dwie - trzy sekundy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez to, że dekoder pracuje 24/7 nie ma problemu z szybkim uruchamianiem. Startuje natychmiast zamiast czekać 30sek na uruchomienie. Tylko tu obawiam się, że cały czas zużywa tyle samo energii.

I bez tego nie ma problemów z uruchamianiem. Zwykły recorder nie pracuje 24/7 (na szczęście) a czas jego włączania się przy niepracującym dysku to jakieś dwie - trzy sekundy.

 

Tylko mówimy o dysku czy dekoderze? Bo dekoder pracuje 24h, tj jest w bardzo płytkim czuwaniu bierze to 20W, oczywiście inna sprawa to dysk który nie pracuje 24h :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za rozwinięcie tematu. Pobranie wszystkiego będzie trwało ładną chwilę, gdyż mam dekoder podłączony jednym kablem.

Swoją drogą muszę pomyśleć o rozbudowie instalacji antenowej. Mam czaszę 65cm i nie domaga na niektórych transponderach ITI.

Ale to już nie jest temat o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez to, że dekoder pracuje 24/7 nie ma problemu z szybkim uruchamianiem. Startuje natychmiast zamiast czekać 30sek na uruchomienie. Tylko tu obawiam się, że cały czas zużywa tyle samo energii.

I bez tego nie ma problemów z uruchamianiem. Zwykły recorder nie pracuje 24/7 (na szczęście) a czas jego włączania się przy niepracującym dysku to jakieś dwie - trzy sekundy.

 

Tylko mówimy o dysku czy dekoderze? Bo dekoder pracuje 24h, tj jest w bardzo płytkim czuwaniu bierze to 20W, oczywiście inna sprawa to dysk który nie pracuje 24h :)

W zasadzie o jednym i drugim. Po naciśnięciu przycisku włączającego dekoder ze stanu stand-by, po właśnie 2, 3 sekundach słychać jak dysk zaczyna się kręcić. Często też od razu włącza się buczała, czyli wentylacja :lol2: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż tak trudno przeczytać co jest napisane stronę wcześniej?

 

edit: no teraz już dwie strony wcześniej ;).

 

Ktoś już tutaj wcześniej to opisał więc powtórzę:

1. BSLA - najgłośniejszy

2. BZZB ver.1 - głośny

3. BZZB ver.2 (grubsze nóżki) - cichutki i z odległości 2m w środku nocy słabo słyszalny

4. CLRA (turbobox) - niewiele cichszy od nr 3, ale zawsze coś.

 

Ja od prawie 2 lat posiadam nr 3 i żadnych większych problemów z użytkowaniem tego dekodera nie miałem.Mogę go z czystym sumieniem polecić. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie jest tak łatwo wymienić dekoder BSLA na inny, w przeciągu tygodnia 2 razy wyświetlał mi się komunikat "brak dysku lub dysk został usunięty....", zawiesza mi się kilka razy dziennie a w APS mówią mi że nie mają podstaw do wymiany do jak podłączyli dekoder to akurat dysk działał;/ a głośna praca to nie jest podstawa do wymiany bo "te tunery tak maja!!" Mam dość już tego recordera. Pomóżcie co robić albo jak pomóc mu się zepsuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od kilku dni mam problem z vod. Otóż do niedzieli wszystko chodziło bez problemów, niczego już chyba nie ściągało, bo dysk się wyłączał na czuwaniu, jednak zanim to nastąpiło słychać było przez minutę czy dwie "mielenie" dysku charakterystyczne np. dla kasowania. W niedzielę chciałem coś włączyć a tam komunikat trwa inicjowanie vod. Znaczy, że chyba się wszystko usunęło. Wczoraj wieczorem włączam i dalej to samo, a wieczorem jak wyłączyłem to po kilku minutach dysk się wyłączył i dalej nic nie pobierał. Czy ktoś miał podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajnie najpierw dekoder się sam resetował co kilka minut a jak się włączył na dobre to wyskoczył komunikat dysk uszkodzony. Na szczęście mam też cyfrę+ i z ręką na sercu stwierdzam że cyfra jako platforma jest najlepsza. Pozdro

wszędzie dekodery się psują

są to w końcu rzeczy

 

za to dobrze że w n nie ma problemu z wymianą, jest po prostu od ręki

nie to co w innych platformach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś już tutaj wcześniej to opisał więc powtórzę:

1. BSLA - najgłośniejszy

2. BZZB ver.1 - głośny

3. BZZB ver.2 (grubsze nóżki) - cichutki i z odległości 2m w środku nocy słabo słyszalny

4. CLRA (turbobox) - niewiele cichszy od nr 3, ale zawsze coś.

Czy ten schemat dotyczy tylko nBox recordera czy też zwykłego nboxa?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko to jest dziwne dekoder w cyfrze mam od 10 lat i ani razu się nie popsuł nawet się nie zawiesił a w n-ce jestem od 6-ciu miesięcy i już dwa razy był wymieniany dekoder to już jest lekkie przegięcie n-ki.

 

No popatrz, a ja miałem/mam w ciągu ostatnich dwóch lat do czynienia z trzema rekorderami (dwa moje, jeden teściów) i żaden w tym okresie nie sprawiał najmniejszych problemów. Po prostu pech, albo nie umiesz się z nim obchodzić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...