Skocz do zawartości

Cyfra na 3 tunery??


mawerr1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

planuje załozenie cyfry w domu na 3 tunery bezprzewodowo byłem w servisie sat na rozezaniu zaproponowano mi taki spliter Serwer Server RFLink 100 ponoc dobry (przynajmniej tak mi powiedziano) ktos ma takie cs albo zna opinie na temat i jak to jest z tym nowym oprogramowaniem bo ponoc co jakis czas trza uaktualniac?

i jeszcze pytanie co do tunerów lepiej szukac takich samych czy moga byc rozne??

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprogramowanie do tego splittera wgrywa się przez specjalny interface, można go dokupić, ale... zasada jest taka - jak splitter działa to się nie zmienia oprogramowania, bo można go zepsuć. Tak więc nie trzeba uaktualniać - jeśli sprzedawany splitter ma już załadowane oprogramowanie działające z nowymi kartami C+ to nic nie trzeba przy nim dłubać.

Tunery mogą być różne, ale najlepiej nie te od Cyfry+, bo są wolne i po ostatnich działaniach C+ mogą nie wyrabiać z dekodowaniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie dowolny z czytnikiem kart. Nie mam żadnych sygnałów o problemach z działaniem ze splitterami od posiadaczy Fergusonów FX 6600/7600, Globo 7010CX, Golden Interstarów GI 770/780/870, więc właściwie większość popularnych sprzętów powinna sobie poradzić (o ile tylko ma czytnik kart).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem związany z podłączeniem splittera do cyfry. W całym domu

do pokojów rozprowadziłem skrętkę komputerową. Problem pojawił się w

momencie zamiaru montażu wtyku RJ11. Wtyk ten posiada 4 piny natomiast

skrętka 8 żył. Proszę powiedzieć jak dokonać łączenia. Czy konieczne są w

tej sytuacji jakieć adaptery?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej, wyodrębnij ze skrętki 4 druciki (np. pomarańczowy, zielony, niebieski i brązowy)i zakuj do wtyku RJ11. Możesz również zakończyć skrętkę gniazdem telefonicznym RJ11, a do tunera poprowadzić już tylko krótki odcinek 4 przewodowego płaskiego przewodu z wtykami RJ11.

Pamietaj żeby przewody we wtykach były zrobione 1:1, czyli wszystkie jednakowo !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...