Skocz do zawartości

Hyde Park


sweet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawy artykuł na temat dzieciństwa:

https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/450982-kiedys-wychowywalismy-sie-na-dzikodzis-dzieci-pod-kloszem

 

Z tego artykułu wynika, że najlepsze dzieciństwo to takie, w którym nie było wszelkiej maści komputerów i innej elektroniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Darek z Ozimka to też zależy czy rodzice, czasami szkoła umieją pomóc zagospodarować czas szkrabowi. Jedni rodzice mają wygodę jak dziecko siedzi przy kompie czy telewizorze, czy zbija bąki, inni wolą go zawieść na zajęcia dodatkowe. Ukierunkować potomstwo. My jesteś zwolennikami 2 opcji.

Aczkolwiek ja wspominam dzieciństwo podobnie jak @Beks.

Bez elektroniki, telefonów komórkowych, tiktoków itp. Rower, podwórko, w zimie owszem dużo oglądało się telewizji, ale też pochłaniało książki  ..

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lakiman Ja współczuję dzisiejszym 12-13 latkom, którzy korzystają z "TikToka", na kogo oni wyrosną za kilka lat? 🤔

 

Ja uważam (choć rodzicem póki co nie jestem), że w okresie wakacyjnym osoby, które mają 12-13 lat, powinny wychodzić na dwór i się komunikować ze wszystkimi z podwórka.

 

Ciekawe jak inni forumowicze wspominają swoje dzieciństwo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś 13 latek powie współczuję dorosłym co oglądali tylko telewizję i nie wychodzili z domów, pewne oglądając TVP i Dziennika TV bo wtedy mediów prywatnych nie było ( Wszystko zależy kto, gdzie i jaki ma charakter nawet w 1980 roku, wtedy też mógł siedzieć w domu i nie wychodzić do znajomych itd.. przez równe powody ) u mnie młodzi korzystają z FB, YT czy z tiktoka i wychodzą na dwór i komunikują się ze wszystkimi z podwórka. Obecne pokolenie 13 latków też będzie narzekać na nowe pokolenie za 40 lat. To naturalne i normalne, każde pokolenie ma coś nowego choć zależy w jakim państwie mieszka i gdzie się urodził. Kiedyś oglądali tylko telewizję od początku do końca, a teraz młodzi patrzą na smartfon, laptop zresztą na telewizor też. Pewne starsze pokolenie zazdrości młodszemu pokoleniu. 

Edytowane przez pasjonat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lakiman napisał(a):

inni wolą go zawieść na zajęcia dodatkowe. Ukierunkować potomstwo. My jesteś zwolennikami 2 opcji.

Tak ale bez przesady, dziecko to nie robot, powinien mieć swój czas wolny, do spędzania z rówieśnikami, a nie żyć od zajęć do zajęć.

Ja także pamiętam dzieciństwo jako spędzone na świeżym powietrzu z rówieśnikami, bez elektroniki. Tylko tak młody człowiek jest w stanie tworzyć więzi społeczne i uczyć się odpowiedzialności nie tylko za siebie, ale także za innych.

W dzisiejszych czasach młodzi żyją w świecie wirtualnym, lub na skutek ambicji rodziców uczestniczą w wielu różnych zajęciach rozwijających ich talenty. Wszystko z umiarem jest OK, ale bardzo często tego umiaru dziś nie ma.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.04.2023 o 18:43, pasjonat napisał(a):

Kiedyś oglądali tylko telewizję od początku do końca, a teraz młodzi patrzą na smartfon, laptop zresztą na telewizor też.

Owszem zgadzam się, że młodzież jeszcze ogląda telewizje, ale niestety w dużo mniejszym stopniu, teraz wola Netflixa i inne serwisy streamingowe 😥

 

W dniu 26.04.2023 o 18:43, pasjonat napisał(a):

u mnie młodzi korzystają z FB, YT czy z tiktoka i wychodzą na dwór i komunikują się ze wszystkimi z podwórka.

Niedaleko mego osiedla jest plac zabaw i często widzę grupkę 12-13 latków, tyle że niestety połowa z nich (przynajmniej mi się tak wydaje) jest wpatrzona w smartfon albo przenośną konsolę, reszta osób rozmawia normalnie ze sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo u nas kontroluje się przepływ informacji w telewizji, u nas ma być monopol 3 największych telewizji informacyjnych dostępnych podsumowań dnia. Niestety, życie. Polityka taka.

TVP ma podsumowanie dnia wiadomości TVP, telexpress, panorama.

Polsat ma wydarzenia.

TVN ma fakty TVN, express TTV.

TV Trwam ma Informacje dnia.

Więcej codziennych podsumowań dnia w naziemnej telewizji nie ma.




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pasjonatWiesz jakbym mógł cofnąć czas i coś zmienić to sprawiłbym by było kilkanaście TV więcej

01.09.1990 dajmy na to TV Puls (Ktoś przecież mógł wpaść na ten sam pomysł wcześniej)

05.01.1991 TV8

06.09.1992 NTP+ (Mirosław Chojecki tak chciał startować  z NTW,a NTP+ naprawdę chciał założyć)

05.12.1992 Polsat

07.03.1993 Polonia 1 (Ponadergionalna)

Antena 1 (Marian Terlecki) oraz TVN startują  ogólnopolsko w 1995 roku.

Co ty na to ??

Przy takiej alternatywie byłoby sporo  seriali i filmów,byłaby ostra konkurencja oraz większy pluralizm w mediach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

"Wypadkoród" - tak nazywam wieś Kanibród k/Lubienia Kujawskiego, z racji grudniowej kolizji z drzewem. Ciarki mi przechodzą, gdy przejeżdżam przez to drzewo, w które moje auto uderzyło, wpadając w poślizg (padał śnieg i było ślisko), i to przy małej prędkości (30 km/h).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To stwierdzenie faktu. Najbardziej obiektywna stacja uczestnicząca w panelu dyskusyjnym konkretnej partii na konwencji partyjnej. Jest jakieś wyjaśnienie? Temat dyskusji także w żaden sposób, bo co ma prywatny kapitał do partii politycznej. 

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać przy tej okazji Pan Śpiewak nie zna znaczenia słowa "kryminalista"

Cytat

Co kryje się pod sformułowaniem "przestępstwa kryminalne"? Jak wyjaśnia policja, mamy z nimi do czynienia w przypadku bójek, pobić, kradzieży mienia, kradzieży pojazdu, kradzieży z włamaniem, wymuszeń rozbójniczych, rozbojów, uszkodzeń mienia. Pion kryminalny zajmuję się również porwaniami dla okupu i zabójstwami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Falcon napisał(a):

Twój ulubiony niemiecki portal dla Polaków

Polski portal z niemieckim kapitałem. Widzę że masz poważny problem z przyswajaniem wiedzy ;) Dobrej nocy.

Proszę https://krs-pobierz.pl/onet-spolka-akcyjna-i4206

Proponuję powtarzać kilka razy dziennie czytanie tej tabelki. Może w końcu się nauczysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...