Skocz do zawartości

"błąd HDCP" - co robić?


slusar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam poważny problem z podłaczeniem tv sony bravia kdl-37U300 z tunerem telewizji N poprzez kabel HDMI. Telewizor kupiony nowy w sklepie oraz nowy kabel - po podłączeniu wyskakuje na tv komunikat "błąd HDCP - telewizor nie zapewnia ochrony przed kopiowaniem HDCP, podłącz tv za pomocą kabla komponent". sprawdziłem dekoder w punkcie N na ich kablu- działa (również sony bravia tylko troszke inny model). Potem podłączyłęm swój dekoder u kolegi na swoim kablu HDMI pod tv LG- równiez ten sam błąd (HDCP). dzonilem juz kilka razy do serwisu sony, moge wyslac do nich tv bo jest przeciez na gwarancji. Ale chyba mozliwe ze jest ze z kablem jest cos nie tak. dzwonilem tez do N ale tam nie portafia mi pomoc. Prosze wiec o rade co moze byc tego przyczyna...

Z góry dzieki za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HDCP to system zabezpieczający nagrania w jakości HD przed ich kopiowaniem :( Niektóre modele TV nie posiadają takowego standardu i wyświetlany obraz ( w przypadku N jest to usługa VOD ) leci wtedy w 16:9 bez HD...

To nie jest wina dekodera ani kabla HDMI... Twój Tv też nie jest popsuty, po prostu posiadasz TV który nie ma HDCP...

A co ciekawe to jak podepniesz dekoder z TV kablem komponent jak to jest zalecany w informacji o błedzie to tez nie uzyskasz HD w usłudze VOD a SD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzwonilem na infolinię sony bo do nboxa mam podpięty sony p32 coś tam coś tam ;) - zadzwoń, zapytaj czy Twój tv ma HDCP, jak ma to możliwe że akurat masz inną wersję oprogramowania niż mieli w sklepie na nboxie (choć chyba to dziwne by było w sumie chyba że Twój jeszcze sobie nie pobrał najnowszego) z tego co piszą ludzie na forach o nboxach to co zmiana softu to niektórym pojawia się możliwość podpięcia po hdmi a niektórym znika ;)

BTW mi na infolini mówili że jak niemam podpięte po hdmi to tylko nagrywać nie będę mógł w HD ale obraz mam mieć w HD jak na HDMI... cóż... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli, że widzę tu coś niepokojącego, mając także telewizor Sony i w przyszłości (niedalekiej, bądź dalekiej) zechcę wziąć N. Posiadam model KDL-32S3000. Czy i ja będę miał ten problem :?: Gdzieś było na Forum ..... ma ktoś link do strony, gdzie była opisana współpraca dekoderów N z modelami telewizorów :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie rozwiązaniem problemu wyskakującego komunikatu o błędzie HDCP jest przełączenie nBoxa w tryb DVI. LG w części swych telewizorów wgrywa nowy soft w serwisach bo nie spełniały wszystkich obostrzeń HDCP. Inne firmy, w tym i Sony tez czasem czegoś nie dopilnują. Ale to nie ważne bo i tak to całe HDMI z HDCP to żałosny standard. Możesz mieć wszystkie urządzenia w 100% zgodne z HDCP a i tak w różnych konfiguracjach mogą się nie dogadywać. To jest cena jaką my, konsumenci płacimy za paniczny strach Hollywoodu przed kopiowaniem treści HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Problem rozwiązany, choć nie do końca. Otóż wymieniłem kable HDMI na droższy (100zł choć ten pierwszy też do najtańszych nie należał bo kosztował 70) i problem zniknął lecz teraz nie ma dźwięku na tym kalbu. Ponieważ nie używam kina domowego dźwięk podłączyłem przez zwykłe czincze. I teraz pytanie- czy ma to wpływ na jakość dźwięku??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, chyba że masz strasznie liche te cinche.

Podepnę się. Podłączam Phila HD od Cyfry do monitora z DVI (prawdopodobnie bez HDCP) za pośrednictwem kabla HDMI i przejściówki HDMI-DVI (przejściówkę dostałem razem z kartą graficzną Asus Nvidia). Komunikat: Out of range. Przełączam Phila w tryb DVI i nic nie daje. Co może być przyczyną?

Dodam że po komponencie obraz super :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ja też mam ten sam problem. Po włączeniu n-box recordera i ponad dwuletniego telewizora Philips 32PF5331 wyskakuje mi "Problem HDCP" po chwili znika i jest wszystko OK. Ale jak wyłączę telewizor znów się pojawia - denerwuje mnie to, bo nie mogę sobie nawet radia posłuchać przez kino domowe tylko musi być cały czas włączony telewizor. Jest na to jakaś rada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pozostaje czekać aż N wyda nowy Soft który to naprawi ten bład nic innego nie da się zrobić... tzn. jest jeszcze opcja połączenia przez komponent ale wtedy na VOD nie zobaczysz HD a zwykłe SD

 

@Benek80, twój sposób może i działa ale tylko tobie u mnie np: nie i u kilku innych osób...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Miałem podobny problem - TV to Sony Bravia KDL32S4000. TV był połączony z dekoderem kablem ze złączem EURO najpierw, później chciałem przejść na HDMI.

 

Podłączyłem kabel hdmi, odłączyłem euro, przestawiłem w tryb 1080 na dekoderze. Nie zadziałało. Podłączyłem jeszcze raz EURO, wyświetlił mi komunikat o HDCP. Zacząłem kombinować co można zrobić i wreszcie zadziałało. Oto jak sobie z tym poradziłem

 

Teraz praktycznie za każdym razem mam tak, że jak włączam telewizor, przełączam na złącze HDMI1 (gdzie mam podłączoną n-kę) to jest cisza - tak jakby nie było w ogóle sygnału z dekodera (dekoder włączony, ustawiony w 1080). Po wielu podłączaniach kabli, wyłączaniach obu urządzeń i kombinatoryce doszedłem do rozwiązania - zawsze gdy taka sytuacja ma miejsce - włączam i wyłączam telewizor przyciskiem na TV (włączanie i wyłączanie na pilocie nie wystarcza) - i "załapuje" sygnał.

 

Mam nadzieję, że to Ci jakoś pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

to mój pierwszy post ale czytam forum od ponad roku.

 

Mam Cyfrową Vectrę HD i TV Samsunga LE37A551 u mnie po podłączeniu dobrym kablem HDMI (ok 100 pln) także pojawia się ten komunikat "Błąd HDCP..." jednak po odczekaniu kilku sekund wszystko jest w jak najlepszym porządeczku i całość hula.

 

Mam jednak pytanie na Cyfrowej Vectrze SD często słuchałem radia bez włączonego TV (sygnał szedł po zwykłym cinchu do zestawu audio). Teraz po wyłączeniu TV na dekoderze wyświetla się komunikat HDCP a w głośnikach nic nie słychać. Mogę słuchać radia tylko po odłączeniu kabla HDMI od TV. To dość uciążliwe dla mnie to odłączanie i podłączanie bo często słucham radia z kablówki. Czy jest jakiś inny sposób na skonfigurowanie urządzeń aby efekt był taki jak przy dekoderze SD. Kto w ogóle wymyślił obowiązek włączenia TV przy słuchaniu radia?!!!

 

//edit: dekoder do CV jest ponoć ten sam co do nTV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ten problem z HDCP zaczyna być irytujący. Dziś rano zaktualizowałem oprogramowanie mojego dekodera Cyfry+ (Philips Hd). Po tej operacji przestałem odbierać sygnał

z dekodera poprzez HDMI. Telewizor to Panasonic TH-42PY700PA (1,5 roczny model full HD). Przez SCART co nieco widać, ale obraz jest w dziwacznym formacie 14:9. Na infolinii Cyfry powiedzieli mi że, mój telewizor jest stary i nie obsługuje HDCP i dlatego po najnowszej aktualizacji softu mój Panasonic nie odbiera sygnału przez HDMI. Teraz nie wiem, czy Panasonic przewidział do tego konkretnego modelu upgrade HDCP, czy nie? Jestem ciekaw czy jest możliwe zainstalowanie (downgrade) starszej wersji oprogramowania do dekodera? Bo w tej chwili mam telewizor Full HD, dekoder HD, płace Cyfrze za kanały HD, a jestem skazany na oglądanie w formacie 14:9 poprzez SCART.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...