Skocz do zawartości

Streaming sportowy i wirtualna rzeczywistość


Gość Wodnik Szuwarek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Wodnik Szuwarek

Nie znalazłem podobnego tematu, więc zakładam nowy wątek. Od kilku lat udostępniane są testowe transmisje sportowe przy pomocy kamer 360°. Co to oznacza? Nowe możliwości wykorzystania nowoczesnych i przyszłościowych technologii. Zakładamy okulary VR, włączamy sobie np. jakiś mecz i czujemy się jakbyśmy fizycznie na nim byli. Możemy nie tylko obserwować spotkanie, ale też przemieszczać się po boisku i widzieć wszystko z bliska. Zanim ten sposób oglądania sportu się rozpowszechni, to pewnie poczekamy jeszcze parę lat :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek

A niby dlaczego za parę lat skoro już można oglądać wybrane transmisje i są do tego odpowiednie aplikacje VR. Może ktoś z tego forum już oglądał? Po to założyłem ten temat. Za parę lat oglądanie sportu w ten sposób może stać się standardem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie okulary i oglądałem Moto GP.Obraz z jednego motocykla, nic specjalnego.Okulary te to raczej do gier komputerowych.Jak sobie wyobrażasz mecz piłki nożnej live.Kamerki na głowach, tułowiach, nogach piłkarzy.To raczej nie przejdzie.Piłka także powinna mieć kamerkę(ale ile tych kamerek?).Teraz ze sportu live, to chyba szachy można by oglądać, lub tak jak napisałem motory, kolarstwo albo wyścigi samochodowe.Obraz z jednej kamerki.Dużo wody upłynie zanim coś takiego będzie dobrze funkcjonować.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek

Jak z jednej kamery, to wiadomo, że nic specjalnego. Kamery 360°, ale nie na głowach, tułowiach czy nogach, tylko rozmieszczone na stadionie i murawie. Takie mecze już były transmitowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok.Jeszcze raz napiszę, to raczej do gier komputerowych.Jedna kwestia.Dłuższe oglądanie w tych okularach na pewno nic dobrego dla oczu.Grałem w jedną z gier tak na około 3 godziny.Po zdjęciu okularów miałem niezły mętlik w głowie.To tak jak z telewizorami 3D.Dłuższe oglądanie sprawiało, że miało się zawroty głowy.Zobacz, że teraz już nie widać na rynku tv 3D.Nie mówię, że te okulary są złe.Ale trzymaj przed nosem(jakieś 15 cm) np.ekran tabletu jakiś czas to raczej komfortowo po tym nie będziesz się czuł.Pewnie, że w niedalekiej przyszłości będzie to dopracowany produkt, ale teraz to raczej do gier i też z umiarem.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Wodnik Szuwarek napisał:

A niby dlaczego za parę lat skoro już można oglądać wybrane transmisje i są do tego odpowiednie aplikacje VR. Może ktoś z tego forum już oglądał? Po to założyłem ten temat. Za parę lat oglądanie sportu w ten sposób może stać się standardem.

Z jednej strony można, z drugiej jak widać niektóre firmy nie radzą sobie ze zwykłym streamem. Spokojnie, niech najpierw stream będzie niezawodny, a wtedy można myśleć o rozbudowywaniu go o inne bajery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
25 minut temu, TaTo46 napisał:

Ok.Jeszcze raz napiszę, to raczej do gier komputerowych.Jedna kwestia.Dłuższe oglądanie w tych okularach na pewno nic dobrego dla oczu.Grałem w jedną z gier tak na około 3 godziny.Po zdjęciu okularów miałem niezły mętlik w głowie.To tak jak z telewizorami 3D.Dłuższe oglądanie sprawiało, że miało się zawroty głowy.Zobacz, że teraz już nie widać na rynku tv 3D.Nie mówię, że te okulary są złe.Ale trzymaj przed nosem(jakieś 15 cm) np.ekran tabletu jakiś czas to raczej komfortowo po tym nie będziesz się czuł.Pewnie, że w niedalekiej przyszłości będzie to dopracowany produkt, ale teraz to raczej do gier i też z umiarem.

Te wielkie i ciężkie gogle VR są szkodliwe. Teraz projektują lekkie okulary VR w technologii OLED i z odświeżaniem do 120 Hz, dzięki czemu wzrok nie będzie się męczył i nie będzie boleć głowa.

Edytowane przez Wodnik Szuwarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 11 miesięcy temu...

Hiszpański operator Telefónica i klub Atlético Madryt z powodzeniem przeprowadzili pilotaż nowego sposobu oglądania meczów na żywo z wykorzystaniem sieci mobilnej 5G i technologii wirtualnej rzeczywistości (VR). Pokaz odbył się 21 maja podczas spotkania Atlético Madryt – CA Osasuna na stadionie Cívitas Metropolitano, a następnie eksperyment został powtórzony 28 maja w trakcie meczu z Realem Sociedad.

https://satkurier.pl/news/228704/transmisja-na-zywo-meczu-w-technologii-360-dzieki-vr-i-5g-wideo.html

Edytowane przez Wodnik Szuwarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nietrafione porównanie. Smartfon to lepszy telefon, smartwatch to rozbudowany zegarek, używa ich się tak samo (mimo wszystko większość i tak nosi tradycyjne zegarki) Jak masz kilkuosobową rodzinę, to sam będziesz TV oglądał? Będzie to kolejna zabawka dla pasjonatów

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Żadne gogle się nie przyjmą poza pojedynczymi pasjonatami, wystarczy spojrzeć kilka lat w przeszłość i uświadomić sobie, jaką klęską okazały się TV 3D. Tylko dlatego, że trzeba było zakładać dodatkowe okulary tak jak się pojawiły tak szybko zniknęły. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Pawop napisał(a):

Nietrafione porównanie. Smartfon to lepszy telefon, smartwatch to rozbudowany zegarek, używa ich się tak samo (mimo wszystko większość i tak nosi tradycyjne zegarki) Jak masz kilkuosobową rodzinę, to sam będziesz TV oglądał? Będzie to kolejna zabawka dla pasjonatów

Trafione. Gogle zastąpią kilka innych urządzeń. Smartfon też zastąpił kilka urządzeń: telefon, przenośny odtwarzacz muzyki, komunikator internetowy. Smartwatch to nie tylko rozbudowany zegarek, ale też urządzenie pomiarowe i tzw. partner treningowy. Każdy będzie miał swoje gogle, podobnie jak każdy ma swój smartfon i swój smartwatch.

26 minut temu, mingo napisał(a):

Dokładnie. Żadne gogle się nie przyjmą poza pojedynczymi pasjonatami

To samo mówili o smartfonach, tabletach i smartwatchach 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj jeszcze raz co napisał @Pawop 

Smartfon to rozbudowany telefon, smartwach to rozbudowany zegarek. W porównaniu do ich poprzedników zyskują masę nowych funkcji przy takiej samej wygodzie użytkowania. 

Jakiekolwiek gogle to nieporównywalne mniejsza wygoda. Po pierwsze, jak chcesz obejrzeć coś w kilka osób to każdy musi mieć gogle. Chcesz szybko spojrzeć na coś innego czy choćby zrobić sobie kanapkę w tzw. międzyczasie to musisz je ściągać(mam na myśli tę wersję z reklamy, nie wyobrażam sobie czegoś robić mają taki klocek na głowie). 

Moim zdaniem ma to sens tylko jeśli z czasem przyjmą one formę niedużych okularów. Ale to i tak obstawiam, że bardziej przyjmą się u np. graczy czy osób, które oglądają filmy w pojedynkę. Dla przeciętnego Kowalskiego to będzie zbędny bajer. 

Edytowane przez mingo
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mingo napisał(a):

Smartfon to rozbudowany telefon, smartwach to rozbudowany zegarek. W porównaniu do ich poprzedników zyskują masę nowych funkcji przy takiej samej wygodzie użytkowania.

Smartfon to komputer z funkcją telefonu, a smartwatch to komputer z funkcją zegarka.

Godzinę temu, mingo napisał(a):

Chcesz szybko spojrzeć na coś innego czy choćby zrobić sobie kanapkę w tzw. międzyczasie to musisz je ściągać(mam na myśli tę wersję z reklamy, nie wyobrażam sobie czegoś robić mają taki klocek na głowie).

Nie trzeba ich ściągać, bo to są gogle AR/VR, a nie VR.

Godzinę temu, mingo napisał(a):

Moim zdaniem ma to sens tylko jeśli z czasem przyjmą one formę niedużych okularów. Ale to i tak obstawiam, że bardziej przyjmą się u np. graczy czy osób, które oglądają filmy w pojedynkę. Dla przeciętnego Kowalskiego to będzie zbędny bajer. 

Będą cały czas je miniaturyzować.  Dla przeciętnego Kowalskiego to i smartfon był kiedyś zbędny, a dzisiaj nie może bez niego żyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Wodnik Szuwarek napisał(a):

Nie trzeba ich ściągać, bo to są gogle AR/VR, a nie VR.

Wiem. Niemniej póki będą to gogle prawie tak jak do nurkowania to dziwnym wydaje mi się np. przyrządzanie sobie jedzenia w tych okularach. 

 

Pożyjemy, zobaczymy. Ja jestem w stanie się założyć, że nawet jak będą sporo mniejsze to nie przyjmą się tak jak smartfony czy nawet smartwatche. 

Edytowane przez mingo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni są nie tylko firmą technologiczną, ale też modowo - lifestyle'ową. Gogle są już od lat na rynku, tylko nikogo nie obchodzą, bo taki Oculus czy HTC nie są porządane. Dopiero teraz zacznie się bum na tego typu urządzenia, bo wiadomo że Chińczycy będą robić znacznie tańsze odpowiedniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory każde ich urządzenie na nowo definiowało już istniejącą kategorię produktową i był wysyp różnych urządzeń od konkurencji, nawet małe słuchawki TWS wśród których można dzisiaj przebierać. Z goglami będzie podobnie, ale w przyszłym roku, bo wtedy dopiero będą w sprzedaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...