Skocz do zawartości

Dream Box 500s


Dominika
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc witam wszystkich! Odrazu zaznaczam ze jestem zieloniutka w tym temacie. Dlatego prosze was o pomoc! Sytuacja jest taka kupilismy dream box i "niechcacy" lub powiem dosadniej "bezmyslnie" moj maz zresetowal go do ustawien fabrycznych - czyli jednym slowem usunal wszystko co sie tam znajdowalo. I teraz mam problem. Czytalam cos na roznych forach ale niestety opisy sa jak dla mnie zbyt zaawansowane... Jednym slowem potrzebuje zeby ktos poswiecil swoj czas i opisal krok-po-kroku co zrobic zeby ogladac polska telewizje (tvp1,tvp2, tvn, no i polsat jak sie da). Jestem pewna ze wielu ludzi chetnie skorzysta z waszej pomocy. Prosze pomozcie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę udzielić odpowiedzi na to pytanie. DM500s jak każdy sprzęt na Linuksie jest dość skomplikowany, a większość jego możliwości opiera się na rozwiązaniach nie do końca legalnych. Ma on czytnik kart, ale tylko systemu DreamCrypt. Nawet żeby legalnie oglądać kanały Cyfry+ z opłaconej karty trzeba załadować nieoficjalne dodatki, a regulamin forum zakazuje u nas poruszania tych tematów. Niestety pozostaje tylko szukanie łatwego opisu na stronach zapewniających pomoc w tego typu "lewych" sprawach (pomijam Polsat - w 100% legalny odbiór Cyfrowego Polsatu na tym tunerze jest całkowicie nie możliwy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Legalny odbiór C+ na Globo 9500HD też jest niemożliwy, a jednak o tym się mówi i dość sporo szczegółów na forum zostało podanych. Może tak w ogóle usunąć wszystkie posty, które informują, że można na 9500HD bez modułu oglądać coś innego niż programy kodowane w Conaxie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym powiedział, że jest tak samo legalny jak soft do dreamboxa.

Na stronie producenta (Globo) jakoś nie widać tego softu i trzeba go sobie poszukać w necie w formie jak to nazwałeś "nieoficjalnego dodatku".

Ktoś już wspominał, bodajże w wątku o 9500HD, że chodzi o względy licencyjne i Globo raczej nigdy nie wypuści oficjalnego softu wspierającego na wbudowanym czytniku inne systemy niż Conax.

 

Także jakoś bardzo naciągana ta legalność tego softu ;)

 

Krótko mówiąc mam wrażenie, że panuje tutaj dyskryminacja, tuner X jest OK i do niego można wgrywać "nieoficjalne dodatki", a tuner Y jest BE i już nie jest mile widziane pytanie o sposób na odbiór np. Cyfry, TNK itp.

Są równi i równiejsi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością jest bardziej legalny, bo kluczy do niego nie załadujesz ani nie ściągniesz jednym przyciskiem po sieci lewuchy, co na każdym odbiorniku na linuksie ze zmodyfikowanym softem jest osiągalne. Już w drugim miejscu nawiązujesz do lewego oglądania więc mówię jasno - na tym forum nie daję absolutnie żadnego przyzwolenia na sharingi, emulatory, klucze, niebieskie panele. Mało tego - na forum są osoby bardzo zainteresowane IP osób, których ta tematyka interesuje, więc jeśli ktoś po prostu nie chce sam wpakować się w kłopoty, to niech tych tematów nie porusza. To oficjalne forum; są inne miejsca w sieci gdzie takich ograniczeń nie ma, ale tu są i to nie ulegnie zmianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...