Skocz do zawartości

Multiroom platformy CANAL+


gregry608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj wieczorem wziąłem mediaboxa + mydelniczka (srebrna) do MR Premium. Dzisiaj podłączyłem. Po 15 minutach zaświeciła karta (pobrane uprawnienia i aktualizacja oprogramowania) na mediaboxie, w międzyczasie podpinałem dodatkowy box (zarabiałem kabel sieciowy itp.), wpiąłem, na mediaboxie pojawiła się informacja, że jest opcja multiroom do pobrania, pobrało się w parę minut i od razu oba zaświeciły tymi samymi kanałami (przed MR na srebrnym była ciutkę inna lista kanałów).

Można powiedzieć, że opcja aktywacji kart/oprogramowania/MR pojawiała się 5-10 minut po wpięciu dekodera do sieci/kabla.

 

Mediaboxa mam podłączonego kablem do routera (TP-Link TR-1043ND), działającego w trybie klienta AP (na zmienionym systemie - Gargoyle), do tego routera mam też podłączony kablem srebrny box, TV (bo korzysta z netu) i Xbox. Wszystkie sprzęty widzą net, MR na obu boxach działa (MR Premium, srebrny w tej chwili nie ma podpiętej anteny), router (klient AP) łączy się powietrzem z drugim routerem, który rozsiewa net po domu. Odległość między routerami 15 m mniej więcej, przycinków nie ma (czasem na kanałach HD na srebrnym lekko przycina, ale mam wrażenie, że za duże obciążenie sieci w domu generalnie mam, dlatego zamierzam do srebrnego boxa mimo wszystko podpiąć kabel antenowy też, żeby mieć spokój w oglądaniu)

 

Aha, jedna uwaga. Przy MR Premium, gdy pojawiła się ta opcja na mediaboxie, nie pozwolił mi nic ustawić, dopóki nie wpiąłem obu antenowych kabli do mediaboxa (miałem wcześniej jeden do jednego tunera, drugi do drugiego). Wtedy dopiero moglem kontynuować ustawianie, bez tego nie chciało ruszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na głównym deko mam już wszystko pościągane, tylko na mydelniczce się nie chce odtwarzać. Podłączone oba do routera kablami Lan, do Mediaboxu dwa antenowe, do srebrnego jeden. Na obu internet działa, programy tu i tu takie same, tylko to ustroństwo nie chce hulać. Dodam jeszcze, że na srebnym, mogę bez problemu odtwarzać pozycje nagrane na czarnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mako działa Ci normalnie nagrywanie na tych srebrnych dekoderach w mr standard ?

 

nie wiem bo jeszcze nie kupiłem dysków

 

Nie mam jeszcze MR na mydelniczce, ale podłączyłem dysk i działa nagrywanie, zatrzymywanie i przewijanie.

Przy nagrywaniu nie można oglądać innego kanału, może jak MR zadziała to wtedy pójdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mako działa Ci normalnie nagrywanie na tych srebrnych dekoderach w mr standard ?

 

nie wiem bo jeszcze nie kupiłem dysków

 

Nie mam jeszcze MR na mydelniczce, ale podłączyłem dysk i działa nagrywanie, zatrzymywanie i przewijanie.

Przy nagrywaniu nie można oglądać innego kanału, może jak MR zadziała to wtedy pójdzie...

Nie pójdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

standard

To musisz czekać na zakładkę Lista Dekoderów na Czarnym.a Dodatkowym dekoderze musisz mieć uprawnienia tzn.wszystkie kanały muszą świeci jak w czarny oraz mieć przypisaną grupe 102 wtedy pokaże się błąd połączenia multiroom wtedy podłączasz dekodery jak chcesz czy przez router albo bezpośrednie do siebie(Kablem skrosowanym)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...