Skocz do zawartości

Multiroom platformy CANAL+


gregry608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam dwa pytania odnośnie multiroom standard:

1) Czy jeśli połączę mediabox+ przez AP z liveboxem(TP), a drugi dekoder przez kabel ethernetowy z liveboxem to wszystko będzie działać? Ponadto czy na mediaboxie+ będzie działać internet?

2) Mam w domu dwie anteny satelitarne, jedną od N( 80cm) i drugą mniejszą od CP( obie jednokablowe). Czy jeśli połączę mediaboxa+ dwiema antenami, a drugi dekoder anteną od CP to czy wszystko będzie dobrze odbierać?

Pozdrawiam

 

1) Na temat live boxa się nie będę wypowiadać za długo bo szkoda słów. Napiszę tylko że powinno działać ale nie zdziwiłbym się jakby niedziałało.

2) Po podłączeniu z anteną 60cm może być problem w kanałach HD więc lepiej podłączyć wszystko do 80.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy ma ktoś działający MR na pomocą instalacji elektrycznej ? Jeśli tak prosiłbym o opinie czy udało się to podłączyć i czy działa bezproblemowo

 

Pzdr

P.

 

Ja mam. Udało się podłączyć w 5 minut. Działa bezproblemowo od prawie 2 lat.

 

Twonk, a gdzie mieszkasz? :D Oczywiście chodzi mi o to, czy w domu jednorodzinnym, czy w bloku? Podobno w domach są inne fazy i takie rozwiązanie nie wchodzi w grę. Posiada ktoś wiedzę na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc po stanowczej rozmowie i reklamacji ustnej w której "żądam" autoryzacji moltiroomu w trybie pilnym bo w przeciwnym wypadku rezygnuję z umowy........cud !! :)

Pojawiła się ikona Multiroom w ustawieniach i komunikat o aktualizacji.

Nie ma się co z nimi cackać, od razu reklamacja nawet ustna przez telefon i albo zwrot kosztów albo rezygnacja z umowy....niech się tam obudzą że to my im płacimy.

Na razie działa ;) oby bez problemów.

 

Pozdrawiam klientów nc+.....życzę wytrwałości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc po stanowczej rozmowie i reklamacji ustnej w której "żądam" autoryzacji moltiroomu w trybie pilnym bo w przeciwnym wypadku rezygnuję z umowy........cud !! :)

Pojawiła się ikona Multiroom w ustawieniach i komunikat o aktualizacji.

Nie ma się co z nimi cackać, od razu reklamacja nawet ustna przez telefon i albo zwrot kosztów albo rezygnacja z umowy....niech się tam obudzą że to my im płacimy.

Na razie działa ;) oby bez problemów.

 

Pozdrawiam klientów nc+.....życzę wytrwałości :)

 

Kiedy i pod jaki nr dzwoniłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam dwa pytania odnośnie multiroom standard:

1) Czy jeśli połączę mediabox+ przez AP z liveboxem(TP), a drugi dekoder przez kabel ethernetowy z liveboxem to wszystko będzie działać? Ponadto czy na mediaboxie+ będzie działać internet?

2) Mam w domu dwie anteny satelitarne, jedną od N( 80cm) i drugą mniejszą od CP( obie jednokablowe). Czy jeśli połączę mediaboxa+ dwiema antenami, a drugi dekoder anteną od CP to czy wszystko będzie dobrze odbierać?

Pozdrawiam

 

1) Na temat live boxa się nie będę wypowiadać za długo bo szkoda słów. Napiszę tylko że powinno działać ale nie zdziwiłbym się jakby niedziałało.

2) Po podłączeniu z anteną 60cm może być problem w kanałach HD więc lepiej podłączyć wszystko do 80.

Tak tylko że obie anteny mają tylko po jednym kablu, więc to jest jakby 2 kable na 3 potrzebne, czy to nie przeszkadza?

Czy taki adapter się sprawdzi? http://allegro.pl/adapter-modul-wifi-wl ... 89895.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc po stanowczej rozmowie i reklamacji ustnej w której "żądam" autoryzacji moltiroomu w trybie pilnym bo w przeciwnym wypadku rezygnuję z umowy........cud !! :)

Pojawiła się ikona Multiroom w ustawieniach i komunikat o aktualizacji.

Nie ma się co z nimi cackać, od razu reklamacja nawet ustna przez telefon i albo zwrot kosztów albo rezygnacja z umowy....niech się tam obudzą że to my im płacimy.

Na razie działa ;) oby bez problemów.

 

Pozdrawiam klientów nc+.....życzę wytrwałości :)

 

Pisałem o tym wczoraj żeby ich pod ścianą postawić.

 

Gratulacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam moje pytanie: czy do przesyłania samych uprawnień w MR standard wystarczy połączenie przez wifi o niskiej prędkości. Bo nie chce inwestować w drogie AP i planuje kupić jakiś za 60 zł i łapać sygnał przez 2 piętra z routera. Wiadomo, prędkość nie będzie mega, ale to chyba dla samych uprawnień wystarczy?

 

 

Dołączam z pytaniem od kolegi? chce MR standard MediaBoxa i dwa białasy. Czy wystarczy zasieg wifi w całym domu do uprawnien,i czy musi byc on mega mocny?

 

To zależy jaki AP jakie stropy (betonowe, jakie grube), po prostu musisz próbować

I jeszcze jaki router (jaki zasięg)

 

 

W tych pokojach w ktorych miałbym miec dekodery to wifi ma zasieg,czyli rozumiem ze MR Standard bedzie chodził tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

122947800 potem maszyna mnie kierowała do opcji multitoom i połączenie z konsultantem......tam od razu zacząłem od podania "ustnej reklamacji" .

Po kilku minutach dostałem sygnał na dekoder.

 

Dzwonilem niby puścili mi uprawnienia. Miałeś jakiś komunikat czy po prostu zaczely dzialac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

122947800 potem maszyna mnie kierowała do opcji multitoom i połączenie z konsultantem......tam od razu zacząłem od podania "ustnej reklamacji" .

Po kilku minutach dostałem sygnał na dekoder.

 

Dzwonilem niby puścili mi uprawnienia. Miałeś jakiś komunikat czy po prostu zaczely dzialac?

Dostaniesz informacje na dekoderze o aktualizacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czekałem od wczoraj na uprawnienia (mam turbo + 3x srebrną mydelniczkę) i technik obiecał że do czasu otrzymania poprawnego softu na srebrne będą chodziły niezależnie. Oczywiści uprawnienia nie doszły do teraz. Dzisiaj rano przypomniałem się ponownie ale również na razie nic nie doszło. Dzwoniłem pod warszawski numer. Jakby doszły do Ciebie @maciej73 uprawnienia to daj znać to też zadzwonię do Krakowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czekałem od wczoraj na uprawnienia (mam turbo + 3x srebrną mydelniczkę) i technik obiecał że do czasu otrzymania poprawnego softu na srebrne będą chodziły niezależnie. Oczywiści uprawnienia nie doszły do teraz. Dzisiaj rano przypomniałem się ponownie ale również na razie nic nie doszło. Dzwoniłem pod warszawski numer. Jakby doszły do Ciebie @maciej73 uprawnienia to daj znać to też zadzwonię do Krakowa.

a ustawiłeś dekoder na TVP1??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. W między czasie zadzwoniłem pod numer z Krakowa i przemiły pan powiedział, że dział techniczny zrealizuje zlecenie na uruchomienie dodatkowych dekoderów ale dopiero w dniu jutrzejszym. Za to powiedział również, że dzisiaj w nocy będzie już puszczeny soft na Newbox+ bo miał już iść z 4 na 5 kwietnia le musiał zostać poprawiony i dzisiaj ma lecieć. Tylko czy można mu wierzyć? Takich rewelacji było już dużo opisywanych na tym forum.

 

Edit: Wysłałem tą diagnostykę. Zobaczymy ale na cuda nie liczę. Najgorzej bo mi dziecko dziurę w brzuchu wierci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. W między czasie zadzwoniłem pod numer z Krakowa i przemiły pan powiedział, że dział techniczny zrealizuje zlecenie na uruchomienie dodatkowych dekoderów ale dopiero w dniu jutrzejszym. Za to powiedział również, że dzisiaj w nocy będzie już puszczeny soft na Newbox+ bo miał już iść z 4 na 5 kwietnia le musiał zostać poprawiony i dzisiaj ma lecieć. Tylko czy można mu wierzyć? Takich rewelacji było już dużo opisywanych na tym forum.

 

Edit: Wysłałem tą diagnostykę. Zobaczymy ale na cuda nie liczę. Najgorzej bo mi dziecko dziurę w brzuchu wierci :)

 

Mi to samo mówili że w poniedziałek bo w weekend nie pracują, ale uprawnienia niby puścili.

Nie tylko tobie dziecko wierci dziurę w brzuchu... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do tych, którym po interwencji przesłali uprawnienia do miltiroomu. Szatę graficzną też otrzymaliście na "mydelniczki" nową? Czy nadal barwy e-Nki?

ja ma MRS i nie mam nowej szaty graficznej nc+. Trzeba czekać

 

A masz wszystkie programy tak jak na głównym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do tych, którym po interwencji przesłali uprawnienia do miltiroomu. Szatę graficzną też otrzymaliście na "mydelniczki" nową? Czy nadal barwy e-Nki?

ja ma MRS i nie mam nowej szaty graficznej nc+. Trzeba czekać

 

A masz wszystkie programy tak jak na głównym?

Tak wszystkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...