Skocz do zawartości

Multiroom platformy CANAL+


gregry608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak ktoś nie chce prowadzić kabli przez cały dom proponuje zakupić POWERLINE (ja zakupiłem takie urządzenie http://proline.pl/?p=TL-PA2010+KIT ). Instalacja trwała niecałą minute. Wszystko działa stabilnie i nie trzeba rozbudowywać sieci przez WIFI, urządzenie korzysta z domowej secie energetycznej. Posiadam multiroom premium i wszystko działa prawidłowo.

 

ale czytałem że mogą się pojawić problemy w "starszych" sieciach , tylko nie wiem jak sprecyzować słowo "starsze" 5, 10, 50 lat?

 

no i ceny.....od 120 zł do 220 zł na allegro a musisz kupić minimum 2 szt ( mod, to chyba nie będzie potraktowane jako reklama ?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z kazdego dekodera podlaczasz sie do modemu internetowego kablem LAN , chyba ze twoj modem pozwala tylko jeden taki kabel podlaczyc to wspolczuje , i musisz zakupic router skonfigurowac go i dopiero sie podlaczyc ... wasze siecie kablowe nie oferuja lepszych modemow internetowych ze musicie kupowac ROUTERY by podlaczyc wiecej sprzetu ...moj modem od kablowki ma 4 wejscia wiec max moge podlaczyc sobie bezposrednio 3 dekodery MR standard ... a wy modem router i ach i ech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z kazdego dekodera podlaczasz sie do modemu internetowego kablem LAN , chyba ze twoj modem pozwala tylko jeden taki kabel podlaczyc to wspolczuje , i musisz zakupic router skonfigurowac go i dopiero sie podlaczyc ... wasze siecie kablowe nie oferuja lepszych modemow internetowych ze musicie kupowac ROUTERY by podlaczyc wiecej sprzetu ...moj modem od kablowki ma 4 wejscia wiec max moge podlaczyc sobie bezposrednio 3 dekodery MR standard ... a wy modem router i ach i ech

 

może do rutera podpiąć switch a do switcha całą resztę :D

ja swego czasu kupiłem "tplinka" modem razem z ruterem i wifi ma 5 wyjść z tyłu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam zamiar zakupić telewizję nc+ Multiroom premium HD. Nie mam możliwości podłączenia dekoderów kablami ethernet. Router jaki mam to Cisco EPC 39825 od Vectry. Mam zamiar zakupić 2 adaptery WNCE2001. Mam pytanie: czy ktoś ma takie połączenie i ono działa? Czy Cisco EPC 39825 współpracuje w adapterem WNCE2001? Z góry dziękuję za pomoc.

 

 

 

Proszę o pomoc bo nie wiem co mam robić

 

Przy multiroom Premium HD takie połączenie (wifi) może niestety nie być stabilne. U mnie nie zadziałało. Ja użyłem powerliny i jest OK, z tym , że zakupiłem 3 sztuki: 1 do routera (żeby na tunerach był net) i dwa do połączenia tunerów. Wszystko działa stabilnie od ponad 1,5 roku bez żadnej interwencji z mojej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę miał MR Standard 3xtv kupuje router AP który będzie rozsiewał sygnał wifi po domu i teraz mam pytanie czy ma znaczenie jak dekodery będą podpięte do sieci? ponieważ dekoder główny chcę podpiąć do sieci przez adapter wifi (z racji tego ze znajduje się na innym piętrze niż router) dekodery dodatkowe to jeden będzie również przez adapter a drugi już kablem do routera. Jeszcze jedna rzecz dekoder główny będzie podpięty pod inna satelitę. Może to tak wszystko wyglądać ??

 

 

z góry dzięki za pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótkie pytanie. Mam (tzn. będę miał) MR standard. Do połączenia dekoderów przez dwa routery potrzebuję kabel skrosowany czy nie?

 

też krótkie pytanie...po co Ci dwa rutery?

napisz też ile bedziesz miał deko dodatkowych

 

Routery już mam. Na dole główny, piętro wyżej repeater. Jako, że dekodery muszę połączyć przez ethernet (sic!) nie będę ciągnął kabla przez piętra. Oba dekodery połączę z routerami i tyle. Wejść wystarczy, spokojnie. Jako, że muszę kupić kabel ethernetowy pytanie czy powinien być krosowany czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę miał MR Standard 3xtv kupuje router AP który będzie rozsiewał sygnał wifi po domu i teraz mam pytanie czy ma znaczenie jak dekodery będą podpięte do sieci? ponieważ dekoder główny chcę podpiąć do sieci przez adapter wifi (z racji tego ze znajduje się na innym piętrze niż router) dekodery dodatkowe to jeden będzie również przez adapter a drugi już kablem do routera. Jeszcze jedna rzecz dekoder główny będzie podpięty pod inna satelitę. Może to tak wszystko wyglądać ??

 

 

z góry dzięki za pomoc ;)

 

pisząc ..satelitę..chodziło ci o antenę ?

może tak być jak piszesz ale o wifi mam takie samo zdanie jak papryk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótkie pytanie. Mam (tzn. będę miał) MR standard. Do połączenia dekoderów przez dwa routery potrzebuję kabel skrosowany czy nie?

 

też krótkie pytanie...po co Ci dwa rutery?

napisz też ile bedziesz miał deko dodatkowych

 

Routery już mam. Na dole główny, piętro wyżej repeater. Jako, że dekodery muszę połączyć przez ethernet (sic!) nie będę ciągnął kabla przez piętra. Oba dekodery połączę z routerami i tyle. Wejść wystarczy, spokojnie. Jako, że muszę kupić kabel ethernetowy pytanie czy powinien być krosowany czy nie.

 

no dobra teraz kumam

z kablem to jest tak ja miałem 2 kable zakute normalnie, laska na infolinii powiedziała mi że muszą byś skrosowane, przyszedł kumpel informatyk i jeden kabel mi skrosował ( ale nic to nie dało dalej nie było połączenia) ale jak zobaczył ruter to powiedział że on automatycznie przełącza i kable mogą być nie skrosowane

a na obecną chwilę to mam tak że do każdej z 3 kart mam oddzielne uprawnienia przesyłane ( jak kiedyś w cyferce :jupi: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra teraz kumam

z kablem to jest tak ja miałem 2 kable zakute normalnie, laska na infolinii powiedziała mi że muszą byś skrosowane, przyszedł kumpel informatyk i jeden kabel mi skrosował ( ale nic to nie dało dalej nie było połączenia) ale jak zobaczył ruter to powiedział że on automatycznie przełącza i kable mogą być nie skrosowane

a na obecną chwilę to mam tak że do każdej z 3 kart mam oddzielne uprawnienia przesyłane ( jak kiedyś w cyferce :jupi: )

 

Dzięki Mako za info. Wszystko jasne zatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli ktoś jest zainteresowany to posiadam : Poradnik dla Abonentów omawiający podstawowe sposoby łączenia i konfiguracji dekoderów MR Standard w N-ce (PDF)

Jak chcecie to piszcie na PW swojego e-maila a ja będę wysyłał poradnik za DARMO....:):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po wifi to nawet filmy oglądam... Nie w HD i nie 3D, ale SD idzie spoko.

Jak przesył uprawnień nie idzie po wifi, to jestem w szoku. Ile bajtów trza w tym celu przesłać?! :mrgreen:

Myślę, że wina nie jest w wifi, tylko w źle wykonanej całej sieci domowej (routery, switche, kable, konfiguracja). Standard 802.11n pozwala śmigać z przepustowością od 100Mb/s do nawet 600Mb/s... Odczepcie się zatem od wifi i szukajcie gdzie indziej przyczyny problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wyglada sprawa z MR w pakiecie AllIncl? jest w "cenie" czy jakies haczyki ?

Jest w cenie. W standardzie 1 dodatkowy dekoder.. Każdy następny już nie (49 aktywacja+10 mieś)

 

@SlaWasII

Jeśli ja mówie źle o WiFi to chodzi mi o internet w turbo a nie o uprawnieniach. Niestety u mnie się nVODnet po WiFi strasznie tnie (grube mury?, słaby router w WiFi?, teściowa w zasięgu?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wyglada sprawa z MR w pakiecie AllIncl? jest w "cenie" czy jakies haczyki ?

Jest w cenie. W standardzie 1 dodatkowy dekoder.. Każdy następny już nie (49 aktywacja+10 mieś)

 

Mnie próbował przekonać gość na partyline (nie przekonał), że skoro mam Pace od C+, to mi MR premium na tym Pace będzie działał, ale muszę wziąć drugi dekoder, za który policzy mi 49 zł.

I w ogóle gość był mocno niekumaty (lub zmęczony).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...