Skocz do zawartości

Multiroom platformy CANAL+


gregry608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie od wczoraj pojawia się na srebrnym (ITI-2851S) informacja o nowym oprogramowaniu, gdy zgadzam się na jego pobranie, pojawia się ekran "analogowy" (jak boot systemu), nie taki z kolorowym kółeczkiem kręcącym się, tylko czarnobiały, i tam pojawiają się napisy "Tuner locking", potem "Download header not found", potem "Tuner lock failed", i wychodzi z opcji pobierania jakiejś aktualizacji.

Co to może być? (tuner nie ma anteny, tylko kabel).

 

Wszystko pozostałe normalnie działa - uprawnienia, programy itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SebastianT aktualizacja tak właśnie przebiega. Tuner wchodzi w tryb loadera i dlatego wygląda tak dziwnie.

@marxos MR Premium puszcza sygnał po skrętce to prawda. Nie używałem tego rozwiązania i nie wiem jak jest z jego wydajnością w praktyce. Myślę, że jak dostałeś białe to wymienią je chyba tylko w przypadku awarii bo są dodane do systemu, a jak już wiemy jak coś jest dodane do systemu to są straszne problemy by to zmienić u nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SebastianT aktualizacja tak właśnie przebiega. Tuner wchodzi w tryb loadera i dlatego wygląda tak dziwnie.

@marxos MR Premium puszcza sygnał po skrętce to prawda. Nie używałem tego rozwiązania i nie wiem jak jest z jego wydajnością w praktyce. Myślę, że jak dostałeś białe to wymienią je chyba tylko w przypadku awarii bo są dodane do systemu, a jak już wiemy jak coś jest dodane do systemu to są straszne problemy by to zmienić u nich.

 

No tak, rozumiem. Ale czemu "lock failed" i nie robi aktualizacji? Po paru godzinach znowu to samo, i tak ciągle się dopomina aktualizacji... Anteny wymaga? (jest sama skrętka)

 

U mnie po skrętce normalnie działa. Chyba że np. na drugim tv puszczam coś z serwera DLNA - wtedy chyba zbytnio obciążona jest sieć w domu i mydelniczka przycina lekko na skrętce, ale na co dzień normalnie można oglądać w HD, nic nie tnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SebastianT aktualizacja tak właśnie przebiega. Tuner wchodzi w tryb loadera i dlatego wygląda tak dziwnie.

@marxos MR Premium puszcza sygnał po skrętce to prawda. Nie używałem tego rozwiązania i nie wiem jak jest z jego wydajnością w praktyce. Myślę, że jak dostałeś białe to wymienią je chyba tylko w przypadku awarii bo są dodane do systemu, a jak już wiemy jak coś jest dodane do systemu to są straszne problemy by to zmienić u nich.

 

No tak, rozumiem. Ale czemu "lock failed" i nie robi aktualizacji? Po paru godzinach znowu to samo, i tak ciągle się dopomina aktualizacji... Anteny wymaga? (jest sama skrętka)

 

U mnie po skrętce normalnie działa. Chyba że np. na drugim tv puszczam coś z serwera DLNA - wtedy chyba zbytnio obciążona jest sieć w domu i mydelniczka przycina lekko na skrętce, ale na co dzień normalnie można oglądać w HD, nic nie tnie.

Jak masz MR Premium to tylko taki bajer że możesz głównego dekodera obejrzeć biblioteczki Vody oraz nagrane materiały.A jak SEpuLT pisał podłącz dodatkowy dekoder kable antenowy na czas aktualizacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:!: Mam małą prośbę. Wcześniej miałem multiroom w cyfrze+. Teraz, już od tygodnia czekam na włączenie mi usługi w nc+. Wydzwaniam codziennie. Wielka porażka.

Czy ktoś z Was mógł by mi wytłumaczyć krok po kroku jak czarny dekoder aktualizuje zakładkę multiroom.

Dziś pojawiło się kolejno:

1. Informacja o: "pairing"

2. Następnie: o zmianie konfiguracji w dekoderze i potrzebie go zresetowania.

 

Czekam....

 

Dodam, że żadna zakładka z w/w usługą nie pojawiła mi się w setup. Chyba, że muszę poczekać jeszcze na aktualizację dekodera (mediabox+).

Proszę o uświadomienie mnie w kolejności procedur i ile one mniej-więcej trwają.

 

Z góry dziękuję!!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Mam pytanie, czy dekodery w MRS muszą znajdować się w tej samej sieci? Jestem w takiej sytuacji że dwa dekodery dodatkowe byłyby podłączone do routera głównego a dekoder główny do routera działającego w trybie klient. Adresy IP byłyby następujące:

Dekoder główny: 192.168.0.100 /24

Dekoder dodatkowy 1: 192.168.1.100 /24

Dekoder dodatkowy 2: 192.168.1.101 /24

 

Cos takiego by zadziałało? Dodam ze dostęp do internetu jest na obu routerach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Mam pytanie, czy dekodery w MRS muszą znajdować się w tej samej sieci? Jestem w takiej sytuacji że dwa dekodery dodatkowe byłyby podłączone do routera głównego a dekoder główny do routera działającego w trybie klient. Adresy IP byłyby następujące:

Dekoder główny: 192.168.0.100 /24

Dekoder dodatkowy 1: 192.168.1.100 /24

Dekoder dodatkowy 2: 192.168.1.101 /24

 

Cos takiego by zadziałało? Dodam ze dostęp do internetu jest na obu routerach.

No niestety muszą pracować w tej samej grupie 192.168.1.XXX lub 192.168.0.XXX inaczej nie da rady (przynajmniej w/g instrukcji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:!: Mam małą prośbę. Wcześniej miałem multiroom w cyfrze+. Teraz, już od tygodnia czekam na włączenie mi usługi w nc+. Wydzwaniam codziennie. Wielka porażka.

Czy ktoś z Was mógł by mi wytłumaczyć krok po kroku jak czarny dekoder aktualizuje zakładkę multiroom.

Dziś pojawiło się kolejno:

1. Informacja o: "pairing"

2. Następnie: o zmianie konfiguracji w dekoderze i potrzebie go zresetowania.

 

Czekam....

 

Dodam, że żadna zakładka z w/w usługą nie pojawiła mi się w setup. Chyba, że muszę poczekać jeszcze na aktualizację dekodera (mediabox+).

Proszę o uświadomienie mnie w kolejności procedur i ile one mniej-więcej trwają.

 

Z góry dziękuję!!! :D

 

 

Trudne pytanie zadałem.

Chyba wszyscy z Was już ten etap przeszli

więc trudno jest napisać, że wszystko jest ok lub dekoder uszkodzony.

Po prostu nie miałem wcześniej do czynienia z n...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... dostalem " bialego " do MRstandard , PILOTA z logo N i karta kodowa tez N czy to az taki bajzel ze daja poeNkowe dodatki ... nie chce takich :P rozumiem ze sprzet jest " odswiezony " no ale bez jaj

 

a wy jakie dostaliscie tez takie poeNkowe zestawy ??

ja dostałem karte N na dodatkowym dekoderze i co ma płakać :> mnie interesuje żeby działało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...