Skocz do zawartości

Multiroom platformy CANAL+


gregry608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam takie małe pytanko techniczne :)

Przypuśćmy, że mam jeden dekoder + multiroomy i chcę je połączyć kablem ethernet, zapewne dekoder główny ma jedno wejście - czy w takim przypadku wystarczy do tego wejścia podłączyć rozgałęźnik i do niego dwa kable ethernet, czy trzeba kombinować z wi-fu (dokupowanie routerów, adapterów itd) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie próbuje się pobrać nowy soft na ITI-2851. Niestety na razie, u mnie doszedł do 35% podczas pobierania i stanął w miejscu.

Edit: Zrestartował się po czym napisał że soft niekompletny i pobieranie nieudane, po czym ponownie się zrestartował, i softu już nie znalazł. Próbuję ręcznie go wyszukać. Ręcznie również nie daje się wyszukać.

Będę pisał w jednym poście: Po ponownym restarcie dekodera zaskoczyło pobieranie. Restart i wszedł w tryb loadera. Nie mam aparatu żeby wam zdjęcia porobić (a już i tak żona na mnie warczy że dzieci pobudzę :) ).

Wygląda obiecująco. Przeszedł ostatnie magiczne 35%. Jest 80% i zasysa nadal :) Widać, że aktualizacja przebiega w dwóch etapach. Są dwa paski: 1 Collecting a drugi Total (1/2) i on przesuwa się tak o połowę wolniej. Zapewne etap drugi to instalacja.

Pobrane i zainstalowane. Pierwsza zmiana to zupełnie nowa szata graficzna. Cała operacja trwa około 50 minut. Przy wyłączonej sieci LAN pobieranie dla drugiego dekodera trwało 20 min. Nie wiem w czy jest różnica, ale to znaczna poprawa czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i EUREKA. Bez kabla lan od razu po uruchomieniu informacja o błędzie multiroomu standard. Podpiąłem LAN restart uruchomienie ta sama plansza błąd połączenia multiroomu a po chwili wskakuje TVP1 HD i cała oferta pozostała. Nawet multiroomu w zakładce nie odpaliłem. Idę spać powodzenia dla pozostałych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do aktualizacji srebrnego tunera w MR Premium musi być do tunera podpięta antena? Wczoraj się zaktualizowały różne rzeczy (m.in. MR), natomiast w nocy pojawiła się informacja o aktualizacji, próbuje pobierać, pisze "fail" i nie pobiera. Po ponownym restarcie znowu informacja o aktualizacji (można anulować i wtedy normalnie się uruchamia). Mydelniczka podpięta tylko siecią, nie ma kabla antenowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dziś zainstalowało się nowe oprogramowanie jedynie na mediaboxie, na szarym od MR Premium bez zmian,znajduje aktualizację dekodera ale nie startuje ona z poziomu 0%,dodam tyle że multiroom normalnie działa

 

u mnie to samo tzn - jak szary jest podłączony tylko do LAN to znajduje aktualizację ale nadal nie pobiera, jak jest połączony tylko do anteny bez LAN to nie wyszukuje żadnej aktualizacji

 

ta procedura reset 2Xczerwony i 73738 to do jakich dekoderów ? bo przy szarym nie działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dziś zainstalowało się nowe oprogramowanie jedynie na mediaboxie, na szarym od MR Premium bez zmian,znajduje aktualizację dekodera ale nie startuje ona z poziomu 0%,dodam tyle że multiroom normalnie działa

 

u mnie to samo tzn - jak szary jest podłączony tylko do LAN to znajduje aktualizację ale nadal nie pobiera, jak jest połączony tylko do anteny bez LAN to nie wyszukuje żadnej aktualizacji

 

ta procedura reset 2Xczerwony i 73738 to do jakich dekoderów ? bo przy szarym nie działa

 

Ja mam szary i tak resetowałem. Po wciśnięciu tej kombinacji po ok 10s resetuje się.

Chyba że coś z cyferkami pomyliłem. W domu mam spisane na kartce, mogę po południu sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...