Skocz do zawartości

DVB-S i DVB-T w jednym komputerze


szeri88
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Telewizja kablowa to nie DVB-T, tylko DVB-C.

 

W komputerze mogą być jednocześnie dwie karty, ale wtedy właśnie przełączanie będzie uciążliwe, bo przejście między DVB-C, a DVB-S będzie wymagać restartu programu i zmiany urządzenia.

Obejściem jest znalezienie karty hybrydy DVB-C + DVB-S w jednym, ale wtedy dla odmiany trzeba będzie korzystać z firmowego softu, aby to w miarę wygodnie obsługiwać (i też obsługa może być różna, jeśli chodzi o wygodę), na MyTheatre będzie widziana zapewne tylko część satelitarna bez DVB-C no i na zakończenie: nie spotkałem się z hybrydą DVB-C + DVB-S...

 

UPDATE: Z tego co wiem MyTheatre 4 pozwala na jednoczesną obsługę kilku kart jednocześnie, ale nie wiem jak to wygląda w praktyce - MyTheatre 4 jest w fazie beta, nie korzystam z tego oprogramowania i nie mam do niego dostępu. Wiem tylko, że muszą to być osobne karty w komputerze, nie jedna hybryda tylko każda musi być osobnym urządzeniem na osobnym złączu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Hybrydy DVB-S (bez lub z DVB-S2) i DVB-T są dostępne. Hybrydę DVB-S/S2 i DVB-T (i do tego analog) w ofercie ma Hauppauge - WinTV-HVR-4000 PCI, a samego S+T bez S2 przykładowo LifeView FlyDVB. Do Hauppauge jest dodatek Win-TV CI - osobny moduł CI do obsługi tego kombajnu. W tej chwili brak dystrybutora Hauppauge w Polsce (jeśli coś się zmieniło w temacie - proszę mnie skorygować - ostatnio nie było), a LifeView... zbankrutował :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, cena była mocna. Pamiętam jak chciałem to ściągnąć z CI z zagranicy zaraz po tym jak dowiedziałem się, że w Polsce już tego nie kupię. Wyszło powyżej 1000 PLN. Teraz dodatkowo kurs euro jest znacznie gorszy - ściągnę zapewne wcześniej czy później Hauppauge WinTV-HVR-4000 PCI wraz z CI, ale muszę nieco poczekać na lepsze czasy na import ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...