Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, sheldoncooper7373 napisał:

Mam 100MB światłowód, kompa Dell najwyższy model i mega lipa, ręce mi opadają, zresztą canal plus też tnie, znaczy mecze.

 

Pamiętaj, że szybkie (a nawet bardzo szybkie) łącze internetowe nie jest równoznaczne pojęciowi stabilne łącze. Kilka tygodni temu miałem podobny problem, który Ty wskazujesz. Dopiero po instalacji programu do analizy stabilności łącza, zainstalowanego na systemie operacyjnym Ubuntu wykryłem, że często miewają miejsce potworne spadki w dół (najczęściej 1-2 sekundowe), nawet do poziomu 0,1 Mb/s. Normalnie takich problemów nie zlokalizujesz, a potrafią bardzo utrudnić sprawne korzystanie z streamingu. Po udokumentowaniu problemu, konieczne było zgłoszenie problemu operatorowi (w ciągu kilku dni uporali się z problemem).

 

Takich programów w internecie jest sporo (te lepsze są płatne). No i dużo też zależy od systemu operacyjnego, pod który chciałbyś zainstalować taki program.

Edytowane przez grreg2084
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sheldoncooper7373 napisał:

byłbym szalenie wdzięczny, wystarczy parę minut, żeby widzieć czy kamera rusza się płynnie czy są przeskoki.

Tak się wpatruję i wpatruję na to co aktualnie leci na żywo i jest wszystko ok tylko czy to Ci coś powie? Ja oglądam po WiFi, na necie vectry 600Mb/s. Najwidoczniej u mnie stabilnie z łączem. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Delta21 napisał:

Tak się wpatruję i wpatruję na to co aktualnie leci na żywo i jest wszystko ok tylko czy to Ci coś powie? Ja oglądam po WiFi, na necie vectry 600Mb/s. Najwidoczniej u mnie stabilnie z łączem. 

Tylko to najbardziej widać na meczu piłkarskim, bo na czym innym mniej to jakby przeszkadza i mniej to widać, nie no neta mam ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sheldoncooper7373 napisał:

Czyli warto zakupić?

Jest różnica między starszą wersją a tą z tego roku?

Ja czekałem 1,5 roku na nową , po prostu nowy powinien mieć dłuższe wsparcie.

Nowy fajny pilot ,świetnie działa. Bez problemu wyświetla 4 strumienie jednocześnie w CANAL+ online.

Jestem zadowolony, to dobrze wydana kasa.

Mój poprzedni Apple TV był z 2013 r. i dopiero w kwietniu stracił wsparcie dla YouTube po 8 latach.

  • Dzięki 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, sheldoncooper7373 napisał:

Zadam jedno pytanko, na czym odtwarzać ten cały Viaplay, żeby kamera w meczach nie przecinała? Bo filmy i seriale działają fajni, ale mecze to padaka. Internet mam szybki, po kablu, testowałem na TV i kilku laptopach i tnie, czy Apple TV 4K 2021 podłączone po kablu załatwi sprawę? Zależy mi na płynności, bo łeb mnie boli po 5 minutach patrzenia na te zacinki, już mniejsza o jakość bo widzę, że jest lipa straszna, ważne, żeby było płynnie. Dzięki za odpowiedzi.

U mnie Apple Tv 4K z tego roku załatwiło sprawę.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych, które wymieniłeś Viaplay jest kłopotliwa.

Pozostałe u wiekszości działają dobrze i nie trzeba kupować drogich dodatkowych  sprzętów aby z nich korzystać.

Nie tak dawno userzy narzekali na zacinający się obraz na Canal+ na przystawkach od Apple..

Oczywiście niech każdy robi co uważa za najlepsze.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek

Apple TV 4K 2021 ma najlepszy procesor przetwarzania obrazu, lepszy niż w telewizorach za kilkadziesiąt tysięcy, a kosztuje zaledwie 850 zł. Tutaj tworzy się aplikacje tylko pod jedno urządzenie z najlepszym systemem na rynku. Stąd ta różnica w jakości aplikacji w porównaniu do konkurencyjnych platform. Jak ktoś ma TV z porządną matrycą, to obowiązkiem jest dokupić urządzenie Apple żeby mieć najlepszy efekt w odbiorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to nawet działa na tym Apple, to i tak to jest cios w kibiców, bo większość  ludzi będzie to odpalać na TV lub komputerach i szybko zrezygnują, są też ludzie starsi którzy i tak tego nie uruchomią, są też ludzie gdzie internetu nie mają normalnego, dzwoniłem na ich infolinie, generalnie gość stwierdził, że ciągle pracują nad aplikacjami, a jak go zapytałem czy kiedykolwiek widział na własne oczy, że mecz wygląda jak na satelicie, to zapanowała cisza, po czym stwierdził, że zdarzało się :D Ewidentnie  nie mógł mówić prawdy bo rozmowa była nagrywana, mówił ciągle nie wolno mi sdradzać takich informacji :D. Nie wypowiadałem się wcześniej, bo nie chciałem pisać o czymś czego nie widziałem, ale od początku mi się ten pomysł nie podobał, ale teraz gdy mam ten Viaplay, to stwierdzam, że wygląda to tak samo o ile  nie gorzej, jak lewy stream na necie, którego nie oglądam bo mam canal plus, ale sprawdziłem w celach naukowych. Mimo, że mam canal plus, to mam go na 2 dekoderach, bo wersji online nie oglądam bo mecze wyglądają tak samo źle i tylko mecze, nie wiem czemu wszystko idzie płynnie tylko nie mecze piłki nożnej. Coś mi się wydaje, że szybko uruchomią kanał w satelicie, zresztą już na UPC puszczają mecz na ich kanale, a nowe badania pokazują, że jest masowy odpływ klientów, ja też odpłynę, bo płacenie 34zł za taką jakość to jest okradanie ludzi, nie powinno się na dzień dzisiejszy sprzedawać praw sportowych firmom, które nie są w stanie zapewnić płynności, najlepiej zwalić wszystko na zły internet, jeśli ja mam zły to 90% ludzi też ma zły... . Na koniec dodam, że nie mam wykupionych jak niektórzy wszystkich możliwych platform, ja jestem kibicem Manchesteru United i gdyby abonament kosztował 200zł to bym wykupił, bo jestem świrem na punkcie tego zespołu, ale jakby mi dali ten Viaplay za darmo to bym  nie oglądał bo sie nie da na to patrzeć, dlatego jeśli apple tv rozwiąże problem, to te 850zł jakoś przełknę, po za tym mam canal plus więc może i on tam będzie działał, a wtedy zaoszczędzę 15zł na multiroom :) Generalnie używam telefonów ich firmy i za nic w świecie bym nie przesiadł się na inny, mogę jeszcze sprawdzić czy działa na Iphone 12, ale nie o to chodzi, żebym ja oglądał mecz na telefonie czy na lodówce, nie wariujmy :) Niby jest postęp technologiczny, a okazuje się, że się cofamy.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
10 minut temu, sheldoncooper7373 napisał:

jeśli apple tv rozwiąże problem, to te 850zł jakoś przełknę (...) Generalnie używam telefonów ich firmy i za nic w świecie bym nie przesiadł się na inny

To dziwię się, że jeszcze nie masz Apple TV 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Wodnik Szuwarek napisał:

To dziwię się, że jeszcze nie masz Apple TV 😀

No nie mam, bo od kilku dni mam dopiero Viaplay i tak się dowiaduję, czy aby na pewno to rozwiąże problem, po za tym na razie Manchester oglądam na Canal plus, więc mam czas do sierpnia, a multiroom mam jeszcze rok. Sam sprzęt mi sie i tak przyda bo mam mnóstwo filmów, oraz setki płyt w formacie flac, więc jakby nawet dalej przecinało, to sam sprzęt będzie używany, natomiast nie mogę się pogodzić z tym, że w latach 90 można było oglądać mecze płynnie, a teraz jest taki postęp technologiczny, a mecze się zacinają (w sensie gdy kamera się rusza to obraz tnie), to jakiś paradoks, jestem zdania, że przez internet to można robić zakupy i czytać, a nie oglądać mecze... przynajmniej jak na razie.

Jeszcze dodam, że do tej pory nie kupowałem Apple tv, bo mam do wzmacniacza podłączony laptop, który płynnie odtwarza mi filmy 4k na kinie domowym, do tego odtwarza mi muzykę w 24 bitach  i 192khz za pomocą foobara, jest to o wiele łatwiejsze niż korzystanie z takiej przystawki, bo łatwiej włączyć jakąś muzykę czy przewinąć film myszką, niż tam bawić się w szukanie w tysiącach plików.

Edytowane przez sheldoncooper7373
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek

Mam Tizen i stream Viaplay działa płynnie. Mam Android TV i też streamy działają na nim przyzwoicie, choć trochę gorzej niż na Tizen. Oczywiście do poziomu tvOS te systemy nigdy nie dorównają i nigdy nie będzie takiej jakości streamingu jak na urządzeniu Apple.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
20 godzin temu, sheldoncooper7373 napisał:

Zadam jedno pytanko, na czym odtwarzać ten cały Viaplay, żeby kamera w meczach nie przecinała? Bo filmy i seriale działają fajni, ale mecze to padaka. Internet mam szybki, po kablu, testowałem na TV i kilku laptopach i tnie, czy Apple TV 4K 2021 podłączone po kablu załatwi sprawę? Zależy mi na płynności, bo łeb mnie boli po 5 minutach patrzenia na te zacinki, już mniejsza o jakość bo widzę, że jest lipa straszna, ważne, żeby było płynnie. Dzięki za odpowiedzi.

Jeśli to jest Android TV, to domyślnie jest 60 Hz i trzeba przestawić na 50 Hz i wtedy jest OK. W przystawce można to zmienić, a w TV nie da się, tylko nie wiem czy we wszystkich. Paradoksalnie, kupując TV np. za 50 tys. nie będziesz mógł oglądać sportu w 50 kl./s, bo przy 60 Hz tnie, a na przystawce za 300 zł już tak, bo da się ustawić 50 Hz. Na laptopie w przeglądarce wszyscy dają niską jakość, bo zabezpieczenia DRM najniższego poziomu obsługiwanego przez przeglądarki zostały zhakowane i w ten sposób bronią się przed piraciarzami, bo kiepskiej jakości raczej nie powinni piracić.

Edytowane przez Wodnik Szuwarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, lakiman napisał:

Może Wy w tym widzicie sens bo ja nie , żeby kupować sprzęt za 850 zł, po to by komfortowo oglądać 1 aplikację... 

Może ciebie to zdziwi, ale ten sprzęt nie odtwarza tylko Viaplay, choć Viaplay działa na nim bardzo dobrze. I nie kupiłem go ze względu na Viaplay. Wręcz przeciwnie. 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem, że dla mnie zakup przystawki od Apple tylko dla Viaplay to za drogą impreza.

Pozostałe aplikacje z których korzystam na " budżetowych" sprzętach jak Play Box dobrze śmigają, nawet Viaplay daje radę, chociaż może wrażenia  w tym przypadku byłyby lepsze  przez Apple...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...