Skocz do zawartości
  • 0

DVB-T karta TV antena


Tomo21
 Udostępnij

Pytanie

Posiadam kartę telewizyjną Winfast Leadtek DTV 2000 H

Obsługuje ona zarówno przekaz analogowy jak i cyfrowy DVB-T.

Moje pytanie jest następujące: czy do odbioru DVB-T potrzebna jest jakaś specjalistyczna antena, czy na zwykłej takiej jak do tv analogowej też zadziała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Ja korzystam z takiej anteny, jak tutaj na zdjęciu i jestem bardzo zadowolony. Jednak jest małe "ale"... W innym pokoju antena nie chce tak ładnie odbierać programów. Koszt anteny to około 35PLN.

 

Ale zanim zdecydujesz się kupić przysłowiowego kota... Z obecnej anteny jest w miarę przyzwoity sygnał? W sumie nawet jak antena kilkuletnia, a dobrze odbiera programy analogowe, to z DVB-T też nie powinno być problemów. Oczywiście pod warunkiem, że znajdujemy się w zasięgu nadajnika. Może warto jeszcze pochodzić ze sprzętem po całym domu, może uda się złapać sygnał w innym miejscu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Analog odbiera raczej słabo ze względu na odleglość od nadajnika (wcześniej mieskzałem w centrum to odbierała dobrze TVP1,TVP2,Polsat,TVN,TVP Info oraz słabo TV4 i Puls).

A może muszę w opcjach skanowania wybrać coś innego niż "Poland", np "user defined" i ręcznie wprowadzić parametry?

 

EDIT: Po wystawieniu anteny na zewnątrz zaczyna coś znajdować :P

 

EDIT 2: Ale nie znalazło Polsatu Sport a reszty się chyba nie da oglądać (albo nie wiem jak) :(

 

 

Takie coś mi sie pojawia i nie wiem co dalej, chyba sie nic nie da:

http://img252.imageshack.us/my.php?imag ... tuuym9.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na to wygląda, że trzeba zastosować lepszą antenę o większym wzmocnieniu dB, najlepiej zewnętrzną, albo szukać dobrych anten pokojowych, o ile takie są dostępne, ale na pewno są dużo droższe. W przypadku odbioru sygnału z nadajnika obsługiwanego przez POT będzie problem, gdyż jego moc jest nieco mniejsza niż w przypadku TP Emitel'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...